Трети случай на маймунска шарка у нас?
Очакват се резултатите от изследванията
Има съмнение за трети случай на маймунска шарка у нас, съобщи главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев, предава Нова телевизия. Окончателните резултати от изследванията се очакват. Става въпрос за пациент, който е близък на единия от двамата заболели, които в момента се лекуват в София.
„Днес, най-вероятно, ще излезе третият положителен случай, който е партньор на единия от заболелите. Това показва още веднъж, че е необходим много близък, много тесен контакт. Засега заболяването се движи в една по-затворена група - предимно в тази на мъжете, които се определят като такива, правещи секс с мъже, но неминуемо то ще излезе от тази група”, уточни доц. Кунчев.
Той посочи, че засега рискът не е голям. „Говорим за отделни случаи. Дори да станат 10-15, това не представлява кой знае каква опасност нито за заразяване, защото не е лесно, нито пък за здравната система. Тя спокойно може да лекува такъв брой хора”, каза още главният държавен здравен инспектор.
Най-полезните пролетни храни за повече енергия и добро здраве
Призрак на вълк пази Родопите?
Как да приготвим хрупкави пилешки хапки за 30 минути: лесна и бърза рецепта
5 най-чести грешки при пране и как да ги избегнете за по-дълготрайни дрехи
Най-опасните зодии: кои знаци могат да бъдат най-отмъстителни
Карлос Насар стана част от протест
Българка скочи в 7-метров преливник, за да спаси кучето си
Топ специалист ще оперира Малена Замфирова
Лесна рецепта за пържени картофи по български
Министерството на туризма координира нови евакуационни полети от ОАЕ
Владимир Путин обмисля спешно спиране на доставките на руски газ за Европа

Там колегите са изключително сплотен колектив
?
https://i.imgur.com/dBz4QSD.mp4
Кунчев,Кантара и оня ви генерал-олигофрен Минета , за колко ли са вербувани да пълнят медии и телевизии с пропаганда и лъжа
Да се узъртат !