×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бившия бос на ВИС в Пловдив Митко Лудия разстрелян със сачми за глиган, още няма следа


Бившия бос на ВИС в Пловдив Митко Лудия разстрелян със сачми за глиган, още няма следа
Димитър Стоянов – Лудия се е бил в аматьорски мачове и има победа дори срещу Кубрат Пулев. Разстреляли са го през 2015 г. пред очите на любимата му жена
25 Юни 2022, Събота, 20:10 ч.
Автор: Флагман.Бг

Криминалисти са категорични, че килърите са били най-малко двама, единия е чакал в кола ауди

Един спортист е убит със сачми за глигани, докато излиза от дома си. Той е бивш бос на ВИС в Пловдив, но не очаква покушението, пише Труд.бг

Отдавна е скъсал със силовите структури, има семейство и две деца. Жена му е известна красавица, двамата са неразделни. Във фаталната вечер отиват заедно на фитнес.

Никой от приятелите му не може да повярва в смъртта на майстора на бойните изкуства Димитър Стоянов – Лудия. Той е душата на компанията, никога не се е чувала лоша дума за него. 7 г. след убийството, все още няма и следа, която до доведе до поръчителя и килърите.

На 14 януари 2015 г. живеещите в луксозната кооперация в кв. „Лаута“ в града под тепетата чуват изстрели. Те все още не знаят, че за предназначени за техен комшия, когото уважават и обичат.

Димитър Стоянов с прякор Лудия излиза от дома си заедно с жена си – красивата манекенка Росица Черногорова. Часът е около 19.30. Жертвата не знае, че само на метри от го дебне килър с ловна пушка.

Сачмите са за глигани. Лудия се приближава на 2-3 метра и убиецът открива огън. Един от изстрелите попада в тялото му, но Митко хуква не към входа, а към убиеца. Следващите изстрели го повалят, той е уцелен в гърдите и в шията.

Линейката идва за минути, но 38-годишният мъж умира на път за болницата. Всички клиенти от италианския ресторант на първия етаж на сградата, в която живее жертвата и малцината минувачи по това време чуват изстрелите, тъй като оръжието е било без заглушител.

През нощта полицията открива опожареното „Ауди“ на убийците в покрайнините на парка, до който е било извършено убийството. Автомобилът е залят със запалителна течност и изпепелен.

По-късно е установено, че е откраднат от мъж от Благоевград и е обявен за издирване. Криминалисти са категорични, че килърите са били най-малко двама, единия е чакал в аудито.

Убийството е извършено изключително професионално, килърите са „работили на сигурно“. Димитър Стоянов е гръмнат с гладкоцевната пушка, която не може да бъде проследена.  Ловният патрон представлява контейнер, в който може да се сложи всичко – от най-дребни до най-едри сачми, в зависимост от това за какъв дивеч се използва. Липсата на нарези в цевта прави невъзможно проследяването на проектила.

Ловната пушка се използва от професионалисти за близка стрелба, което означава сигурна смърт. Разследващите работят по няколко версии, но нито една от тях така и не можа да бъде доказана. 

Една от тях е изчезнал ТИР с цигари за 300 000 лв., който хора на Лудия били задигнали. Той бил влязъл от Турция за България през митница Свиленград.

Контролът над тези тирове и специално над задигнатия държали столични представители на ъндърграунда. Крадците били поискали откуп 10% от стойността, за да върнат цигарите. След инфарктно съвещание откупът е бил платен, но стоката не била върната.

Представител на рекетираните се свързал с Лудия и дал ултимативен срок незаконните цигари да бъдат върнати.

Крадците обаче и този път не изпълнили разпорежданията, заради което на Лудия била издадена смъртна присъда. Никой от разследващите обаче не мога да докаже връзката на Стоянов с изчезналите цигари. Друга версия гласеше, че длъжник на Лудия е натиснал спусъка.

След като спира да се бие, Димитър Стоянов отваря заложна къща и според запознати започва да дава пари назаем срещу лихва. Клиент или конкурент са предполагаемите убийци по тази версия. Вероятно е отпуснал сериозна сума пари на клиент, който не можел да си връща вноските.

Предполага се, че заради наближаването на падежа човекът дори е бил сплашен. Най-невероятното версия, която обаче полицаите не изключиха беше, че е бил поръчан от конкурент на ринга. Лудия обаче от доста време е бил прекъснал състезателната си кариера.

По това време той е представител у нас на международната ММА федерацията „SHOOTOO“ и се е водил като неин заместник-шеф, но дейността на клуба е била почти замряла. 

Димитър Стоянов започва спортната си кариера като боксьор. Звездата му изгрява в турнирите за аматьори в Слънчев бряг, където се състезава в категория до 91 килограма. На ринга е безразсъдно смел независимо кой е съперникът му, затова му излиза прякорът Лудия.

В аматьорски мачове се е бил и има една победа дори срещу Кубрат Пулев. Биографията му продължава с участието на ММА битки, като Стоянов е един от първите у нас, които организират такива боеве в Пловдив, в панаирните палати.

Самият той влиза в битки с известни майстори на бойните спортове. В младежките си години е бил охранител в най-големите нощни клубове под тепетата, откъдето са и познанствата му със знакови фигури от родния ъндърграунд. След като спира да се бие, Лудия преминава в друг бизнес.

Отваря заложна къща в „Тракия“ и започва да дава пари назаем срещу лихва. Въпреки промяната не зарязва спорта. Всекидневно тренира и поддържа фигурата си, става зам.-шеф на Федерацията по шу-ту.

Преди покушението той не е споделял с приятели, че е заплашван. Съседите му го описват като прекрасен човек, готов винаги да помогне. Във фаталната вечер обаче, е останал сам срещу килърите.

Митко Лудия е човек, който изключително държи на семейството. Той се жени за топманекенката на „Визаж“ Росица Черногорова, раждат им се две деца – момче и момиче.  Според комшии Стоянов е грижовен баща и предан съпруг.

Семейството живее охолно и поддържа добри отношения с всички от кооперацията. Росица е една от най-красивите български моделки от близкото минало.

Синеоката красавица е работила с повечето български дизайнери, лицето й се появява и в много реклами. Заради изваяната си фигура често позира, представяйки бельо.

Няколко години Черногорова работи като модел и в чужбина. Тя обаче без колебание прекъсва успешната си кариера заради Димитър. Росица напуска дома си в София, за да се премести при него в Пловдив.  

В малкото интервюта, които дава след брака, признава, че заради семейството си е сложила край на модата. Твърди, че децата и мъжът до нея са най-важното и красиво нещо в живота й. Черногорова дълго не може да дойде на себе си, след като пред очите й е убит любимият й човек.
 


В категории: Крими , Пловдив


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
8
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Нефтохимик привлече офанзивен халф Нефтохимик привлече офанзивен халф 07/08/2026, Петък 19:31 2
8
Коментара по темата
8.
Анонимен
26.06.2022 16:39:16
0
8
Колко ли хора са останали без нищо заради неговото лихварство?Учудвам се на хвалебствията за човек с неговите занимания.
7.
1234
26.06.2022 10:18:09
4
5
Tipi4na situacia Ka4ylkata Kalturist vluben v SexKuklata lo6o za decata
6.
Даааа
26.06.2022 06:18:52
3
12
Сачми за глиган срещу глиган 1 на 0 за съчмите
5.
еми.....опънали му бренекето
25.06.2022 21:29:09
0
29
кой го знай колко майки е разплакал......клетвите им са го стигнали....
4.
Deja Vu
25.06.2022 21:27:36
0
22
Направо се връщаме към 1996-97. Всички стари мутри изплуваха пак като мръсна пяна на повърхността! И политическите мутри, и откровените мутри!

Сачмите за глигани са ни отървали от още един глиган (да ме извинят истинските глигани). Ако престъпниците не се избиват помежду си, няма кой друг да ни помогне.
3.
Хан Курбан
25.06.2022 20:52:34
5
15
Глиганите не се стрелят със сачми, забранено е! Пак бълвате глупости!
2.
ONLY GOD WILL BE JUSTICE
25.06.2022 20:45:38
1
31
Рано или късно,човек си плаща за всичко....
И за доброто...и за лошото...
И за вземането и за даването....
И за омразата....и за гнева....и за смирението.....За всичко....
И по-добре да е рано....щото когато е късно,се трупат лихви и няма отърване......
1.
Терминал2
25.06.2022 20:25:17
0
43
Много добър човек бил само благородни дела е вършил то лихварство то битки то мутреене направо се чудя защо са го приключили
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Za Zú Слънчев бряг с нова визия и още по-високо кулинарно ниво Za Zú Слънчев бряг с нова визия и още по-високо кулинарно ниво Тук компромиси с качеството не се правят, а всеки продукт е внимателно подбран от специализирани доставчици В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" Нов акцент в програмата са заниманията по шиене Бургас доказа, че е фестивалната столица на България (СНИМКИ) Бургас доказа, че е фестивалната столица на България (СНИМКИ) Морският град се затвърди като най-събитийния у нас през последните години „Черноморец 1919“ влиза в серия от три мача, които ще покажат дали "акулите" са готови за елита „Черноморец 1919“ влиза в серия от три мача, които ще покажат дали "акулите" са готови за елита Отборът събра 4 точки от два мача, но тепърва ще разкрива пълния си потенциал. Селекцията остава отворена за 1-2 топ попълнения, които да вдигнат класата, а целта е минимум челната шестица Автобус за Пловдив тръгна от Приморско без пътниците от Китен, върна се за тях и натрупа час закъснение Автобус за Пловдив тръгна от Приморско без пътниците от Китен, върна се за тях и натрупа час закъснение Читателка на Флагман.бг разказва, че превозното средство първо поело към Созопол, след това обърнало обратно без никакво обяснение Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година НСИ отчита 109,8 хил. жилищни сгради, а двустайните остават най-разпространеният тип дом в региона Извънредно! ЕВН остави без ток центъра на Бургас, заведенията се изпразниха в разгара на сезона (СНИМКИ) Извънредно! ЕВН остави без ток центъра на Бургас, заведенията се изпразниха в разгара на сезона (СНИМКИ) Пълно затъмнение обхвана карето между „Александровска“, „Любен Каравелов“, „Демокрация“ и „Булаир“ Евгения Банева пред Флагман.бг: Държавата не ни подарява 6 млн. евро, тя е осъдена да ги плати Евгения Банева пред Флагман.бг: Държавата не ни подарява 6 млн. евро, тя е осъдена да ги плати Шефката на Хелио-Тур-С пита кой ще поеме отговорност за продадените за чужд дълг имоти и за натрупаните 3,5 млн. евро лихви Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Климатологът не очаква съществена промяна до около 22 август, а тропичните нощи ще продължат в редица райони Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък 23-годишният бургазлия прибрал парите по схемата с пострадал роднина
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа При стратегическия участък Кауб водата слезе под рекорда от 2018 г., а над 100 общини в Северна Италия вече изпитват проблеми с водоснабдяването Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Контролът се подпомага от дронове и приложението MyCoast, чрез което гражданите подават сигнали за нарушения. Местните служби за недвижими имоти също приемат жалби директно Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те разпознават хранителен източник от значително разстояние и следят действията на хората, вместо да разчитат единствено на случайно открита храна Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Целите идентификационни плочки подсказват, че семействата на двамата германски войници може никога да не са научили официално за смъртта им AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал OpenAI, Anthropic и Meta се сблъскаха с отделни инциденти при изпитания, а британският институт за AI сигурност установи модели, които създават фалшиви самоличности и насочват действия към реални хора Нефтохимик привлече офанзивен халф Нефтохимик привлече офанзивен халф Халфът вече направи неофициален дебют и дори отбеляза гол в контролата срещу „Загорец“, завършила 1:1 Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Анализатори виждат американското рамо зад растящата увереност на Рабат, но доказателства за организиране на мигрантския щурм няма Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Според собствената му аргументация няма вътрешно правило или общинска наредба, която изрично да забранява суингърско парти в кметството Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия The Sun разкри случая в Нюнитън, докато британската статистика отчита ръст на регистрираните сексуални престъпления и все по-видим проблем с мъжете сред жертвите След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия Фавиняна се превърна в екранната Итака на Кристофър Нолан, а местните власти вече се готвят за нова вълна от туристи и инвестиции
Бойко Борисов Бойко Борисов Аз няма да ставам президент, защото там няма какво да се работи Виц на деня Виц на деня - Случва ли се често да сте на различно мнение със жена ти?
- Да.
- И тя какво казва по въпроса?
- Нищо, тя не знае.
Виц на деня Виц на деня Млада спортистка към треньора си:
- Тренер, от тези хапчета, които ми даваш, започват да ми растат косми на места, на които на другите момичета не им растат!
- Е, на кои места ти растат косми?
- Ами по топките!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук От утре махат цените в лева и остават само тези в евро. Психически бях свикнал да ми е скъпо в една валута, сега ще трябва да ми е скъпо и в друга.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори