Руски влакове изнасят боеприпаси от Беларус
Товаренето им се извършва в 100 специализирани вагона
Руското военно командване започна транспортирането на боеприпаси от Беларус до руския град Смоленск. Боеприпасите се товарят в 100 специализирани покрити вагона за превоз на взривни материали с надпис „клас на опасност 1”, пише УНИАН.
"Количеството на боеприпасите е толкова голямо, че те не могат да организират товарене сами и командировани военнослужещи от други части, за да помогнат", се казва в доклада, цитиран от БЛИЦ.
Съобщава се, че Министерството на отбраната на Република Беларус и Руската федерация са наели вагони от БелЖД.
Отбелязва се, че в тези вагони се планира износ на боеприпаси за Руската федерация. Зареждането се извършва в няколко големи артилерийски бази.
Впоследствие групи от 6-10 вагона се изпращат до гарите на железопътния възел Минск, където се свързват с обикновени товарни влакове за изпращане по маршрута Минск - Орша. Красное - Смоленск.
Както УНИАН писа, според Министерството на вътрешните работи на границата с Украйна има 4000 военнослужещи на Република Беларус. Тази сума не е достатъчна за организиране на атака във всяка посока.
На 21 юни Министерството на отбраната съобщи, че не вижда признаци за подготовка за офанзива на беларуската армия.
По-рано тази седмица самопровъзгласилият се лидер на Република Беларус Александър Лукашенко избухна в заплахи срещу Украйна. Той обеща да реагира в случай на преминаване на "червената линия" или атака срещу нефтопреработвателната завод в Мозир.
От 22 юни до 1 юли в Гомелска област на Беларус се провеждат мобилизационни учения.
Линейка се преобърна при катастрофа на ключово кръстовище в София
Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект
Какво означава рефинансиране на кредит?
Демерджиев и Янкулов влязоха в спор за начина за отстраняване на Сарафов
Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
С бомба в раницата: Арестуваха германка в Русия за предполагаем опит за атентат
Силно земетресение разлюля Източна Индонезия
Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
Немскоезични издания за Радев: „Разбирач на Путин“, „Приятел на Русия“, „Троянски кон“
Заловиха 1,5 тона незаконно пилешко без документи
Убита е канадка, а много са ранени след стрелба край пирамидите в Мексико
Затварят бул. „Иван Вазов“ в Бургас на 21 април, променят се маршрутите на градския транспорт
