×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Румен Радев връчи мандата на ГЕРБ-СДС, но Росен Желязков го върна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шок и ужас в кръчма заради маймунска шарка, масата се изпразнила за секунди


Шок и ужас в кръчма заради маймунска шарка, масата се изпразнила за секунди
Споменах нещо за маймунска шарка снощи в ресторант и ужасени погледи бяха вперени в мен, изпразни се съседната маса за „отрицателно време“, сподели д-р Елена Биринджиева
24 Юни 2022, Петък, 08:39 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Д-р Елена Биринджиева от Центъра за сексуално здраве разкри, че първият пациент с това заболяване бил изследван за ХИВ и сифилис 

И двамата пациенти от София, които са заразени с маймунска шарка, се чувстват добре. Тъй като при единият е прогресирало заболяването, то отшумява вече, а при другия – има подобрения. Това каза пред Нова телевизия здравният консултант д-р Елена Биринджиева от Центърът за сексуално здраве в София.

„Снощи си позволих да вечерям в един ресторант. От съседната маса чуха за маймунска шарка и масата се изпразни за „отрицателно време“. Погледите на хората бяха ужасени“, каза тя в интервю за „Здравей, България“. 

Преди да бъдат регистрирани като първите с маймунска шарка у нас, се оказа, че са преминали през един и същ специализиран здравен център в София, уточни водещата Мира Иванова. 

„Първият случай е от преди седмица, а вторият – преди два дни. И двамата пациенти бяха с обрив, болки в линфните възли и повишена температура“, заяви д-р Биринджиева.

„При първият случай не се усъмних за маймунска шарка, тъй като пациентът бе посетил други лечебни заведения и там му бе поставена друга диагноза. При нас беше за изследване за отричане на други заболявания“, добави тя. 

Беше изпратен за изследване за ХИВ и за Сифилис, уточни лекарката. 

„При втория пациент бяхме категорични, че заболяването вероятно е маймунска шарка и архивирахме протокола за действие, който сме обсъждали още преди месец, тъй като това заболяване чукаше на вратата и беше ясно, че ще имаме такива случаи“, добави тя. 

Всеки лекар, който има съмнение, съветвам да изпрати пациента към Националния център по заразни и паразитни болести за потвърждаване или отричане на диагнозата, заяви експертът. 

„Хората трябва да знаят, че това заболяване се предава от близък физически контакт. Не е с епидемиология като коронавирус или другите вируси, които се предават лесно“, каза още тя.

„И ние ще кажем „маймунска шарка“, обаче доц. Любомира Николаева-Гломб няма да напусне нашата маса. Удобно ще се разположи дори, за да ни каже как се предава това заболяване“, пошегува се пък водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев.  




Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина шимпанзето "гений" Ай Почина шимпанзето "гений" Ай 12/01/2026, Понеделник 19:11 0
Тервел ИЛИЕВ Обявиха грипна епидемия във Варна Обявиха грипна епидемия във Варна 12/01/2026, Понеделник 18:50 0
Флагман.БГ Азис ще се омъжва в САЩ за американец Азис ще се омъжва в САЩ за американец 12/01/2026, Понеделник 16:50 3
5
Коментара по темата
5.
Go400lu
24.06.2022 11:01:44
0
9
Чувал съм,че се предава чрез битки и на конче...
4.
Еко
24.06.2022 10:23:26
1
12
Защо не го кажат направо, как се предава този вирус?! ХИВ с колко близък контакт се предава, пак с много, ама много ? Изричайте нещата както са, хомосексуалните са си обидени по природа!
3.
Лошото е че в България
24.06.2022 09:02:22
27
17
не останаха Българи с национален мироглед ,а такива патологични лъжци като тази така провъзгласила се медийна докторка продала Душата си за 5 гроша да се покаже пред камера и лъже като Канадското недоразумение Киро-тъпото!
2.
Хахахахахахахахахсхсхсхсхсйс
24.06.2022 08:58:05
6
22
Американските бази на НАТО удариха и кръчмите.
Пратете проверка в БАЗИТЕ НА НАТО ,дали точно там не се крие "маймуната с едра шарка" в подземна лаборатория ,изкарващи я в близките села да сее зараза .
1.
Гражданин
24.06.2022 08:53:16
2
33
Много педали, много нещо, ай сиктир
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
6 партии влизат в парламента, ПП-ДБ съкращават разликата с ГЕРБ 6 партии влизат в парламента, ПП-ДБ съкращават разликата с ГЕРБ Проучване показва, че основните политически сили са в жестока конкуренция, а две партии водят ожесточена борба за трето място Виетнамци ще работят в Свети Влас в сферата на туризма и строителството Виетнамци ще работят в Свети Влас в сферата на туризма и строителството Среща на местни власти и виетнамския посланик открива нови възможности за привличане на квалифицирана работна ръка и чуждестранни инвестиции Д-р Весела Петкова за детската болница на Бургас, епилептологията и нихилизма ни Д-р Весела Петкова за детската болница на Бургас, епилептологията и нихилизма ни В новото Ф-студио говорим за проблемите на здравеопазването и търсим причините за недоволството на местното населени от всичко Как новите промени  в закона за ДДС засягат продажбите на недвижими имоти Как новите промени в закона за ДДС засягат продажбите на недвижими имоти Съгласно промените, продажбата на стари жилища остава освободена от ДДС, Пътните блокади на гръцките фермери преминаха символично Пътните блокади на гръцките фермери преминаха символично В очакване на преговорите с премиера утре в Атина Наградите „Златен глобус“ през 2026 г. предложиха всичко, което интернет обича Наградите „Златен глобус“ през 2026 г. предложиха всичко, което интернет обича От непланирани реакции до моменти, които мигновено станаха „viral“  Азис ще се омъжва в САЩ за американец Азис ще се омъжва в САЩ за американец Никой няма да види каквото и да било от сватбата ми, нито ще излезе снимка или видео, заявява певецът Номинация за Личност на годината 2025: Любомир Георгиев, който въведе Великите българи в бургаските училища Номинация за Личност на годината 2025: Любомир Георгиев, който въведе Великите българи в бургаските училища Първоначалната идея е лимитирана серия тениски с ликовете на средновековните ни владетели, но инициативата му прераства в невиждана досега родолюбива лична кауза Стана ясно кога ще се проведе церемонията Спортист на годината Стана ясно кога ще се проведе церемонията Спортист на годината От отдел „Спорт“ са приели постъпилите от спортните клубове анкетни предложения и са ги предоставили в срок на членовете на ПКСДМД за разглеждане и попълване Извънредно! Катастрофа блокира движението по ключов булевард в Бургас Извънредно! Катастрофа блокира движението по ключов булевард в Бургас Инцидентът предизвика локална тапа, шофьорите да избягват района в следващите часове
Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Зимни условия затрудняват транспортната система в Турция, училища затварят заради снеговалежи и студено време Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Експертът посочва връзката между дехидратацията след сън и метаболитното здраве Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Разследване на Ofcom поставя под въпрос бъдещето на платформата, докато Илон Мъск определи хода му като „фашистки“ Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Нежната меланхолия на майстора на съвременната японска литература Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Сигналът е подаден от съседи, а разследването включва няколко версии, включително и принуда от бившия ѝ съпруг За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите Руската православна църква въведе нова практика  за ежегодни молитви за вразумяване на жените, решили да прекъснат бременността Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Искам да сключа сделка по лесния начин, но ако не стане, ще го направим по трудния, допълни той. Тимъти Шаламе измества Леонардо ди Каприо като фаворит за „Оскар“ Тимъти Шаламе измества Леонардо ди Каприо като фаворит за „Оскар“ Филмът „Марти Суприм“ изстрелва младият актьор на върха, докато „Една битка след друга“ печели най-много отличия Как древната Калкута от малко рибарско селище се превръща в символ на Британската Индия  Как древната Калкута от малко рибарско селище се превръща в символ на Британската Индия  С богата история, културно многообразие и контрасти, старата столица остава едно от най-значимите градски ядра  Обсъждат създаване на обща европейска армия на фона на несигурността в трансатлантическите отношения Обсъждат създаване на обща европейска армия на фона на несигурността в трансатлантическите отношения Комисарят Андриус Кубилиус предлага европейски въоръжени сили от 100 000 души и създаване на Европейски съвет за сигурност
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Украйна няма козове срещу Русия, имат само мен! Виц на деня Виц на деня - С какво се занимаваш?
- Хакер съм.
- Охо, интересно! Разкажи ми повече.
- За мен, или за теб?
Виц на деня Виц на деня - Мамо, боли ме коремчето!
- Празен стомах така боли!
- Теб затова ли те боли главата?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е най-богатото нещо на света. И гола да я съблечеш, пак има какво да ти даде...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори