Втори ферибот ще пътува между Бургас и грузинския град Батуми
Рейсовете ще се осъществяват веднъж седмично и започват от 4 юли
Втори ферибот между Бургас и грузинския град Батуму тръгва от 4 юли. Това стана ясно малко преди открития днес втори международен морски форум „Синьо бъдеще – наша отговорност” в Конгресния център на Морска гара. Фериботът ще има капацитет от 150 товарни единици, както и пасажерси места и ще прави рейсове веднъж седмично.
Откриването на форума бе уважено от областния управител Стойко Танков, зам.-кметът по финанси, бюджет и икономика Красимир Стойчев. Встъпителна реч направи директорът на Пристанище Бургас ЕАД Деян Димов, с чиято подкрепа, както и с тази на Община Бургас, се организира форумът.
Фокусът на тазгодишното издание на конференцията е в областта на новите технологии, помагащи за по-чисто и екологично корабоплаване. В програмата на днешното събитие са предвидени два панела за дискусии – „Нови технологии за еко корабоплаване” и „Зелени пристанища – инфраструктура и услуги.
„За „Пристанище Бургас” ЕАД и за Община Бургас е чест за втора поредна година днешния ден да бъде отбелязан с международен форум. Благодаря от сърце на всички, които прегърнаха тази идея и се надявам така да продължи и в бъдеще”, каза директорът на „Пристанище Бургас” ЕАД Деян Димов, откривайки второто издание на „Синьо бъдеще – наша отговорност”.
Речи преди началото на първия панел и дискусията произнесоха и областният управител Стойко Танков, и зам.-кметът Красимир Стойчев, а председателят на Общинския съвет проф. Севдалина Турманова бе изпратила поздравителен адрес.
Как да спестите пари и да подобрите финансовото си състояние за 1 месец: Стъпка по стъпка ръководство
5 лесни домашни упражнения за по-голяма сила
Как да поддържате дома си чист и подреден с малко усилия
Стъпка по стъпка рецепта за домашен хляб без месене
Какви са слабостите и силните страни на вашата зодия?
Най-честите грешки при пране
Как да приготвите вкусни кюфтета по български: Традиционна рецепта за перфектния вкус
Най-добрите упражнения за укрепване на сърцето: Подобрете сърдечното здраве с лесни тренировки
Бърза рецепта за български сандвич с лютеница и сирене: Лесна и вкусна закуска с вариации
Супермоделът и звезда от "Далас" Анабел Скофийлд почина
Как да се справим с праховите алергии у дома
5 плода от супермаркета, които подобряват здравето
