Президентът чака Кирил Петков да подаде оставка, за да стартира процедурата за ново правителство
Премиерът днес и утре е в Брюксел
Президентът Румен Радев изчаква премиерът Кирил Петков да подаде оставка след вчерашния вот на недоверие, за да завърти рулетката с мандатите. Това става ясно от съобщение от прессекратариата на „Дондуков“ 2.
“Държавният глава ще започне консултации с парламентарните групи за връчване на мандат за съставяне на ново правителство след като министър-председателят подаде оставката на действащото правителство в Народното събрание в съответствие с чл. 89 от Конституцията”, посочват от президентството.
Ал. 2 на чл. 89 от основния закон повелява: „Когато Народното събрание гласува недоверие на министър-председателя или на Министерския съвет, министър-председателят подава оставката на правителството.“
Вчера парламентът гласува именно това.
Днес и утре премиерът Кирил Петков е в Брюксел за участие в заседание на Европейския съвет и среща на върха ЕС-Западни Балкани.
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост

Ментараджията си е менте до гроб!
И хладилника празен и ПАРИ няма голяма веселба.
Долна Продажна Пасмина са тези Подлоги на Прокопи и мафията!
Министър-председателят трябваше да подаде оставката на правителството веднага, след като вотът на недоверие мина с мнозинството гласове в пленарната зала.
Когато в Конституцията не е оказан срок, действието се извършва незабавно.
Крадците и мошениците все още са на власт и ще са до когато Радев назначи Служебно правителство!!!
Тоя наистина се оказа МЕГА боклук !
И продължава да си мисли , че законите в БГ за него не важат , и , че хората ще продължават да си затварят очите за нарушенията на конституцията и ред други закони !
Свършено е с теб , Кире ! Вече никой не те иска ! Отиди си с добро , докато все още можеш !