Президентът чака Кирил Петков да подаде оставка, за да стартира процедурата за ново правителство
Премиерът днес и утре е в Брюксел
Президентът Румен Радев изчаква премиерът Кирил Петков да подаде оставка след вчерашния вот на недоверие, за да завърти рулетката с мандатите. Това става ясно от съобщение от прессекратариата на „Дондуков“ 2.
“Държавният глава ще започне консултации с парламентарните групи за връчване на мандат за съставяне на ново правителство след като министър-председателят подаде оставката на действащото правителство в Народното събрание в съответствие с чл. 89 от Конституцията”, посочват от президентството.
Ал. 2 на чл. 89 от основния закон повелява: „Когато Народното събрание гласува недоверие на министър-председателя или на Министерския съвет, министър-председателят подава оставката на правителството.“
Вчера парламентът гласува именно това.
Днес и утре премиерът Кирил Петков е в Брюксел за участие в заседание на Европейския съвет и среща на върха ЕС-Западни Балкани.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Ментараджията си е менте до гроб!
И хладилника празен и ПАРИ няма голяма веселба.
Долна Продажна Пасмина са тези Подлоги на Прокопи и мафията!
Министър-председателят трябваше да подаде оставката на правителството веднага, след като вотът на недоверие мина с мнозинството гласове в пленарната зала.
Когато в Конституцията не е оказан срок, действието се извършва незабавно.
Крадците и мошениците все още са на власт и ще са до когато Радев назначи Служебно правителство!!!
Тоя наистина се оказа МЕГА боклук !
И продължава да си мисли , че законите в БГ за него не важат , и , че хората ще продължават да си затварят очите за нарушенията на конституцията и ред други закони !
Свършено е с теб , Кире ! Вече никой не те иска ! Отиди си с добро , докато все още можеш !