Президентът чака Кирил Петков да подаде оставка, за да стартира процедурата за ново правителство
Премиерът днес и утре е в Брюксел
Президентът Румен Радев изчаква премиерът Кирил Петков да подаде оставка след вчерашния вот на недоверие, за да завърти рулетката с мандатите. Това става ясно от съобщение от прессекратариата на „Дондуков“ 2.
“Държавният глава ще започне консултации с парламентарните групи за връчване на мандат за съставяне на ново правителство след като министър-председателят подаде оставката на действащото правителство в Народното събрание в съответствие с чл. 89 от Конституцията”, посочват от президентството.
Ал. 2 на чл. 89 от основния закон повелява: „Когато Народното събрание гласува недоверие на министър-председателя или на Министерския съвет, министър-председателят подава оставката на правителството.“
Вчера парламентът гласува именно това.
Днес и утре премиерът Кирил Петков е в Брюксел за участие в заседание на Европейския съвет и среща на върха ЕС-Западни Балкани.
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина

Ментараджията си е менте до гроб!
И хладилника празен и ПАРИ няма голяма веселба.
Долна Продажна Пасмина са тези Подлоги на Прокопи и мафията!
Министър-председателят трябваше да подаде оставката на правителството веднага, след като вотът на недоверие мина с мнозинството гласове в пленарната зала.
Когато в Конституцията не е оказан срок, действието се извършва незабавно.
Крадците и мошениците все още са на власт и ще са до когато Радев назначи Служебно правителство!!!
Тоя наистина се оказа МЕГА боклук !
И продължава да си мисли , че законите в БГ за него не важат , и , че хората ще продължават да си затварят очите за нарушенията на конституцията и ред други закони !
Свършено е с теб , Кире ! Вече никой не те иска ! Отиди си с добро , докато все още можеш !