Президентът чака Кирил Петков да подаде оставка, за да стартира процедурата за ново правителство
Премиерът днес и утре е в Брюксел
Президентът Румен Радев изчаква премиерът Кирил Петков да подаде оставка след вчерашния вот на недоверие, за да завърти рулетката с мандатите. Това става ясно от съобщение от прессекратариата на „Дондуков“ 2.
“Държавният глава ще започне консултации с парламентарните групи за връчване на мандат за съставяне на ново правителство след като министър-председателят подаде оставката на действащото правителство в Народното събрание в съответствие с чл. 89 от Конституцията”, посочват от президентството.
Ал. 2 на чл. 89 от основния закон повелява: „Когато Народното събрание гласува недоверие на министър-председателя или на Министерския съвет, министър-председателят подава оставката на правителството.“
Вчера парламентът гласува именно това.
Днес и утре премиерът Кирил Петков е в Брюксел за участие в заседание на Европейския съвет и среща на върха ЕС-Западни Балкани.
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование

Ментараджията си е менте до гроб!
И хладилника празен и ПАРИ няма голяма веселба.
Долна Продажна Пасмина са тези Подлоги на Прокопи и мафията!
Министър-председателят трябваше да подаде оставката на правителството веднага, след като вотът на недоверие мина с мнозинството гласове в пленарната зала.
Когато в Конституцията не е оказан срок, действието се извършва незабавно.
Крадците и мошениците все още са на власт и ще са до когато Радев назначи Служебно правителство!!!
Тоя наистина се оказа МЕГА боклук !
И продължава да си мисли , че законите в БГ за него не важат , и , че хората ще продължават да си затварят очите за нарушенията на конституцията и ред други закони !
Свършено е с теб , Кире ! Вече никой не те иска ! Отиди си с добро , докато все още можеш !