Президентът чака Кирил Петков да подаде оставка, за да стартира процедурата за ново правителство
Премиерът днес и утре е в Брюксел
Президентът Румен Радев изчаква премиерът Кирил Петков да подаде оставка след вчерашния вот на недоверие, за да завърти рулетката с мандатите. Това става ясно от съобщение от прессекратариата на „Дондуков“ 2.
“Държавният глава ще започне консултации с парламентарните групи за връчване на мандат за съставяне на ново правителство след като министър-председателят подаде оставката на действащото правителство в Народното събрание в съответствие с чл. 89 от Конституцията”, посочват от президентството.
Ал. 2 на чл. 89 от основния закон повелява: „Когато Народното събрание гласува недоверие на министър-председателя или на Министерския съвет, министър-председателят подава оставката на правителството.“
Вчера парламентът гласува именно това.
Днес и утре премиерът Кирил Петков е в Брюксел за участие в заседание на Европейския съвет и среща на върха ЕС-Западни Балкани.
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни

Ментараджията си е менте до гроб!
И хладилника празен и ПАРИ няма голяма веселба.
Долна Продажна Пасмина са тези Подлоги на Прокопи и мафията!
Министър-председателят трябваше да подаде оставката на правителството веднага, след като вотът на недоверие мина с мнозинството гласове в пленарната зала.
Когато в Конституцията не е оказан срок, действието се извършва незабавно.
Крадците и мошениците все още са на власт и ще са до когато Радев назначи Служебно правителство!!!
Тоя наистина се оказа МЕГА боклук !
И продължава да си мисли , че законите в БГ за него не важат , и , че хората ще продължават да си затварят очите за нарушенията на конституцията и ред други закони !
Свършено е с теб , Кире ! Вече никой не те иска ! Отиди си с добро , докато все още можеш !