Какво се случва, ако използвате смартфона си преди сън
От Bright Side разкриват как използването на смартфона преди сън може да ни навреди
Трудно е да оставим телефона си в другата стая, дори и за няколко часа. Но използването му непосредствено преди лягане може да повлияе на здравето ни повече, отколкото предполагаме. От Bright Side разкриват как използването на смартфона преди сън може да ни навреди.
1. Може да повреди очите ви
Ако някога сте почувствали, че зрението ви внезапно се замъгли, след като сте прекарали часове в социалните мрежи, определено не сте сами. Когато се напрягате, докато използвате смартфона си, това може да доведе до напрежение в очите, известно още като уморени очи. За да защитите очите си, опитайте да намалите яркостта на екрана и избягвайте да използвате телефона си твърде дълго.
2. Може да наруши съня ви
Когато най-накрая си легнете в леглото в края на дълъг ден, може да се изкушите да прекарате още малко време в проверка на съобщенията си или четене на новини. Но този навик не е толкова безобиден, колкото изглежда. Използването на телефона преди лягане може да ви попречи да спите добре. Синята светлина от смартфона не само засяга зрението, но може да наруши цикъла ви на сън-будност, което от своя страна може да причини здравословни проблеми.
3. Може да доведе до болка във врата
Ако сте запознати с досадното усещане за болка във врата, тогава използването на телефона ви в леглото може да влоши съществуващото състояние още повече. Когато наклоните главата си напред, за да погледнете екрана, се натоварват мускулите на шията, причинявайки болка. Ако не можете да си представите да си легнете, без да проверите телефона си, опитайте да го държите на нивото на очите, за да избегнете напрежението на мускулите.Източник: Bright Side
1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг
Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца
Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие
Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари
САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро
Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство
София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка
ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната
Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените
