Предсрочните избори може да са на 25 септември
По Конституция няма как да бъдат прескочени консултациите при президента, коментира проф. Пламен Киров
Предсрочните парламентарни избори могат да бъдат най-рано на 25 септември. Това каза преподавателят по конституционно право проф. Пламен Киров в „Тази сутрин“ по бТВ.
„След успешен вот правителството формално подава оставка. Правителството продължава да си изпълнява правомощията до избиране на следващ кабинет или до назначаване на служебен, но актът на оставката стартира процедурата“, уточни Киров.
Той е категоричен, че по Конституция няма как да бъдат прескочени консултациите при президента.
„Междувременно парламентът продължава да работи по нормалния начин. Правителството си осъществява правомощията, докато не бъде разпуснат парламента. Възможно е да се формира парламентарно правителство в тези опити, но изглежда малко вероятно в тази ситуация“, каза Киров.
„Президентът ще направи много голяма услуга на БСП, ако не връчи третия мандат на социалистите, защото опитът за формиране на правителство ще е гарантиран провал“, добави той.
Нощта на 5 декември носи смут: Пълнолунието в Близнаци удря по всички фронтове!
Тази година е рекордна по брой загинали в планините
Скръбна вест! Почина Малечка Палечка - най-малката българка
Българите масово зарязоха кебапчетата, търсят се протеинови храни
Днес не правете тези неща - забраните на св. Варвара, които пазят дома
Правя турска къпана баница само по тази рецепта
Какво ще стане с левовете, които имаме в брой
Еврото достигна шестседмичен връх спрямо долара
Тази рецепта превръща картофите в истинска звезда
Експерти предупреждават за рисковете от филърите за лице
Бургас ще отбележи Никулден с богата спортна програма
