Зеленски: Благодаря на България за подкрепата за присъединяването на Украйна в ЕС
Той пусна публикация в личния си Twitter в навечерието на сесията на Европейския съюз
Президентът на Украйна Володимир Зеленски благодари на България за готовността да подкрепи предоставянето на страната му на статут на страна кандидатка за членство в ЕС. Своите благодарности той изрази с публикация в Twitter.
От нея става ясно, че той е съгласувал стъпките с премиера Кирил Петков в навечерието на сесията на Европейския съвет, предава dariknews.bg.
Основните теми в дневния ред на лидерите в заседанието ще бъдат по-широка Европа, ситуацията в Украйна, молбите за членство в ЕС на Украйна, Република Молдова и Грузия, икономически въпроси, Конференцията за бъдещето на Европа, външни отношения.
На срещата на върха на 23-24 юни лидерите на Европейския съюз ще утвърдят решението да се предостави на Украйна и Молдова статут на кандидат за членство в блока. Това съобщи пред журналистите в Брюксел високопоставен представител на Съюза в навечерието на срещата на държавните и правителствените ръководители.
„Очакваме, че Европейският съвет ще утвърди решението за предоставяне на статут на страни-кандидати на Украйна и Молдова, лидерите ще подкрепят това“, заяви той.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Гордея се и с четворната управляваща коалиция, която помогна с оръжие и боеприпаси на Украйна!