×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Гърция
  • Създават национално звено за наблюдение на изборите за 52-рото Народно събрание
  • Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

New York Times: Санкциите на Запада срещу Русия се провалиха


New York Times: Санкциите на Запада срещу Русия се провалиха
Ключови думи: санкции, русия, флагман
22 Юни 2022, Сряда, 12:00 ч.
Автор: Флагман.бг

След налагането на западните санкции китайският внос е нараснал с 28%, което е позволило на Русия да изпревари Саудитска Арабия

Действията на Запада за удушаване на руската икономика са се провалили, пише The New York Times. „Китай и Индия купуват руски петрол в почти същите обеми като западните страни преди“, пише изданието.

В статията се отбелязва, че поради високите цени на енергията днес Русия печели дори повече от преди четири месеца, докато рублата също се е повишила рязко спрямо долара.

След налагането на западните санкции китайският внос е нараснал с 28%, което е позволило на Русия да изпревари Саудитска Арабия. Освен това покупките си на руски петрол увеличи и Индия, която и преди това го купуваше в големи количества, се припомня в материала на NYT.

Русия, вместо да пада още повече, е почти на нивото си преди пандемията, заключава вестникът.

След началото на руската военна операция в Украйна Западът засили санкционния натиск върху Москва. Някои страни обявиха замразяване на руски активи, много марки напуснаха страната. Европейският съюз вече одобри шест пакета от санкции, които по-специално предвиждат постепенно въвеждане на ембарго върху вноса на въглища и петрол.


В категории: Войната в Украйна


12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да почистите фурната без химикали Как да почистите фурната без химикали 20/03/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Тайни на успеха за зодиите Тайни на успеха за зодиите 20/03/2026, Петък 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Перфектен телешки стек за 20 минути Перфектен телешки стек за 20 минути 20/03/2026, Петък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ Гонзо със стрела по "съветника" Бербатов Гонзо със стрела по "съветника" Бербатов 20/03/2026, Петък 20:29 1
Тервел ИЛИЕВ Домашен шоколадов сладкиш за нула време Домашен шоколадов сладкиш за нула време 20/03/2026, Петък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Лесна рецепта за домашен хляб Лесна рецепта за домашен хляб 20/03/2026, Петък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма загуба сполетя Светлана Василева Голяма загуба сполетя Светлана Василева 20/03/2026, Петък 18:18 0
12
Коментара по темата
12.
Сараф
22.06.2022 18:39:27
2
3
Не е само петрола, Китай изсмуква ресурсите на РФ на нищожни цени, защото други купувачи просто НЯМА. Съдейки по това как действат китайците в Африка (изсмукват всичко като марокански скакалци), можем да се сетим какво ще се случи съвсем скоро по голямата руската шир. Китай има огромна и модерна армия, така чер там нито заплахи с ядрени бомби, нито денацификации ще минат.
11.
DB7
22.06.2022 16:05:07
0
3
ДА ТИ ПРЕВЕДА НА ПОНЯТЕН ЕЗИК ДА ВДЕТЕШ ОТ 75$ ESPO ВАДИШ 50% ИНДИЙЦИТЕ ВЗЕМАТ С $30/40 DISCOUNT ОТСТЪПКА
10.
DB7
22.06.2022 16:02:52
1
2
ДО 9 КАЗАХ ТИ, ЧЕ СИ ТЪП КЪТ ГЪЗ И СЕ ПИШЕ МАЛ О УМНИК О КАТ ТЕБ ДИСКОНТА Е ОТ PLATTS ЦЕНАТА
9.
Сарафчо
22.06.2022 15:52:55
1
3
Имам чувството, че само малумници се упражняват в коментарите!
Пазарът DB7, охлюв, има котировки, числа и графики, като на тяхна база се правят интерпретациите. Ако погледнеш графиката на цената на брента и на Еспото виждаш следното: До 21.02 двата сорта се движат на приблизително една цена около 94 usd за барел. След 21-ви " ножицата" започва да се отваря и не защото има кой знае какъв спад на руският сорт, а защото цената на брента излетя в космоса. Към момента сорт брент струва около 110 USD, а ESPOTO e 75. Ще кажеш, ето разлика от 50% в цената. Така е, но тази цена от 75 на руският петрол , е била и в октомври 2021,т.е. няма drop на цената, а както споменах сега продават в пъти повече. Ако не си ме разбрал, ще опитм с по-прости думи. Руснаците вадят в пъти повече пари в момента, в сравнение с времето преди войната.... ти обаче, можеш да живеш с илюзиите, че продават с 50% discount :)
8.
DB7
22.06.2022 15:32:07
3
3
ДО 7 ТЪПАК РАШКИТЕ ПРОДАВАТ С 50 ПЕТДЕСЕТ % ДИСКОНТ
7.
Сарфчо
22.06.2022 15:11:32
4
6
Тъй, тъй, те санкциите трябваше да са срутили вече руската икномика и рубла, налE :) Сега относно движението на рублата в последните три месеца няма да се образоваме. Темата на безплатната лекция, е друга :) Гледаме пазара на петрол, и той ни казва следното; към днешна дата сорт ESPO е на цена ( след отстъпка, както казваш) 79.45 USD- такава е била и цената на 21.10.2021 с тази разлика, че рашките продават в пъти повече в момента. Поглеждаме после и сорта SOKOL - и какво виждаме тук?! Цена, отново след отстъпка 96,43 usd за барел и Oh my Good -на 23 06.2021 цената е била 75 усд за барел за този сорт..... Дали вече ти казах, че в момента, в пъти повече от миналата година продава Русия, не си спомням?!
Съвет 1 -ви : Тез мантри, каква цена ще плаща Русия, ги забрЪЙ. Цената ще я плаща Еуропата и ние в това число
Съвет 2-ри- Да си сараф е трудно нещо, не е за теб тази работЪ- виж с нещо друго, да си губиш времето :)
6.
Да да да
22.06.2022 14:02:36
4
22
Евроатлантически педали и слабохарактерни европейски олигофрени тръгнали да налагат санкции срещу империя която се стреми да съхрани основните консервативни човешки ценности и да предпази народа си от гейските извращения които са обхванали почти целия свят.
ХАХАХАХА
5.
Според
22.06.2022 13:18:47
3
21
Хурсула фон дер Лайнен санкциите направо са съсипали Русия !
И жената предлага да намалим температурите в жилищата си през зимата с 20 градуса и нямало да имаме нужда от Северен поток и руските горива...
Даже сме щели да изнасяме обратно за Русия газ и нефт!
4.
sad story teller
22.06.2022 12:45:42
3
18
Нищо, нека не ги вдигат, даже още санкции да им налагат, за да става Русия все по-добре и по-добре :D
3.
Сараф
22.06.2022 12:43:26
15
6
Русия продължава да продава по една едиствена причина - защото прави огромни отстъпки от цената. С това неизбежно се поставя в силна зависимост от единствените купувачи - Китай и Индия - две суперсили, които могат да я денацифицират за два дни, ама не наужким, а буквално. Китай увеличава влиянието си, слага ръка върху ресурси, които руснаците бранеха смело последните 100 години и в крайна сметка тихо и кротко ще покори руската шир и ресурсите под нея. Така реално за икономическото си оцеляване РФ в момента плаща огромна и дългосрочна цена и в тозси смисъл санкциите всъщност работят, но с дългосрочен хоризонт.
2.
F
22.06.2022 12:22:23
4
27
Жалкото е, че ЕС изглежда, като един богат стар педал аристократ, койт по никакъв начин не може да се защити....... :(
1.
1
22.06.2022 12:13:24
10
28
А на еврогейския съюз му влиза все по-дълбоко и по-дълбоко. Но пък му харесва много, все пак това е евроГЕЙСКИ съюз.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш на пук на системата  Ученици в Царево се включват в кръводарителска акция, за да помогнат на хора в нужда Ученици в Царево се включват в кръводарителска акция, за да помогнат на хора в нужда Заместник-кметът и представители на БЧК насърчиха зрелостници да дарят кръв преди абитуриентския си бал   Първи поглед в обновената зала „Младост”, вижте как е трансформирана (СНИМКИ/ВИДЕО) Първи поглед в обновената зала „Младост”, вижте как е трансформирана (СНИМКИ/ВИДЕО) Очаква се до края на май или най-късно началото на юни тя да бъде официално открита Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Той е бил началник на сектор Криминална полиция в Несебър в най-тежките годинии на Районното управление, има големи удари зад гърба си Магазинът от фаталното самоубийство в центъра на Бургас се изнесе Магазинът от фаталното самоубийство в центъра на Бургас се изнесе Техническа справка за проведените телефонни разговори ще даде важна насока за причините, довели до трагедията Иван Станев във Ф Студио: Спортната инфраструктура на Бургас се развива в правилната посока Иван Станев във Ф Студио: Спортната инфраструктура на Бургас се развива в правилната посока Зала "Младост" вече е готова, скоро ще приключи и ремонтът на спортна зала "Нефтохимик", а от началото на тази седмица стартира пълната реконструкция на "Бойчо Брънзов" Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Промишлеността е не само двигател на икономиката, но и основен фактор за устойчивост през глобални кризи като пандемията и войната в Украйна 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско То е с мозъчна травма и счупен шиен прешлен Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Искам да се извиня на всички, които съм подвел да гласуват за тази партия, вярвайки в мен, се казва в обръщението му до избирателите Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Плеймейтката призна в кулинарното шоу, че има имала много разходи и едва се справя с финансите, за да поддържа стандарт по нейния вкус
Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Ирански политик в изгнание откри недопустими грешки при цитирането на аятите от Корана  Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Близките на загиналия летец от ВВС на САЩ Тайлър Симонс от сваления КС-135 призоваха Тръмп за край на войната, а той обяви, че ще изпрати няколко хиляди войници в Близкия изток Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш на пук на системата  Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Предприятието работи с израелския оръжеен концерн Elbit Systems за производство на дронове  И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис Норис е бил хоспитализиран в Хавай в четвъртък, а семейството му публикува изявление в петък, в което съобщава, че е починал същата сутрин. Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде вторият действащ президент, изобразен на американска монета в историята Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Звездата беше принудена да напусне Санкт Петербург пет дни преди планираното си завръщане след ескалация на сигурността Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Поскъпването на горивата води до сериозен недостиг на оборотни средства в транспортния сектор, тъй като те са основен разход за компаниите Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви снощи, че наблюдава „пробиви“ както в иранското правителство, така и „на терен“, съобщава френският в. Монд Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Според Гвардейците Наини е загинал в резултат на "подло американско-ционистко терористично нападение в ранните часове на петък, последния ден от свещения месец Рамазан“
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори