×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ако правителството падне, не може да се състави ново без „Продължаваме промяната“?


Ако правителството падне, не може да се състави ново без „Продължаваме промяната“?
Не виждам възможност за съставяне на правителство, ако „Продължаваме промяната“ не успеят да реализират мандата, каза политологът доц. Даниел Смилов
22 Юни 2022, Сряда, 09:50 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Коалиция между ГЕРБ, ДПС, ИТН и „Възраждане“ е екзотична, не издигат парламентарен шеф дори, каза доц. Смилов  

Пробойни в „Има такъв народ" има, но въпросът е дали са достатъчно значими, за да остане това правителство на власт. Поне до момента броят на депутатите им не достига и ако се мобилизират всички останали, има вероятност вотът да мине, което би било прецедент. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ политологът доц. Даниел Смилов.

„Следват няколко сценария. Единият е да се направи опит за съставяне на правителство в този парламент. Най-голям шанс има „Продължаваме промяната“. Не виждам възможност за останалите. Не може да се обединят останалите депутати от ИТН с ГЕРБ, ДПС и „Възраждане“. Това е голяма екзотика и не ми се струва, че ще бъде реализирано. Затова, ако не се реализира първият мандат, е най-вероятно да се стигне до избори“, добави той.

Политическият пиар Нидал Алгафари пък го репликира, като каза, че със сигурност има с кого ГЕРБ да съставят правителство, ако се завърти парламентарната ролетка и мандата стигне до втората политическа сили в Народното събрание. 

„Всички смятахме, че тази коалиция, която в момента ни управлява, е по-екзотична от всички екзотики, които може да има. Хора, които е нападаха взаимно и си вадеха мръсните ризи, се събраха. Не виждам да не се съберат с много по-стойностни и стабилни политически субекти като ГЕРБ и ДПС, БСП“, добави той.

„Ясно им е, че не успеят ли да съставят ново правителство в рамките на това Народно събрание, тези 22 промени в законите, които трябва са по икономическата част и 100-те поправки, нужни за влизането ни в еврозоната, ще ни отпратят много, много назад“, заяви Алгафари.

Бившият заместник министър на финансите Любомир Дацов коментира актуализацията на бюджет и изтъкна, че трябва да се увеличат пенсиите. Никой не смее да направи стъпка в друга посока, защото не е популярно да говориш срещу това, добави той. 

„Ако погледнем езика на тялото на отделните депутати, аз разчитам, че търсят разбирателство.  Хората, които ги показахте (б.а. Ива Митева и Андрей Гюров) излъчват това. Според мен биха се върнали на масата на преговорите“, заяви Дацов. 

Смилов пък изтъкна, че смисълът от поведението на депутатите от ИТН бил да върнат ГЕРБ и ДПС във властта по някакъв начин, да легитимират или тяхно участие в правителство в този парламент, или след нови избори. 

„Коалицията може да е нестабилна и то отчасти заради поведението на ИТН, но въпросът е дали ГЕРБ и ДПС са минали през нужното вглеждане в себе си, за да станат приемливи за други партньори във властта. Това, което показват реакциите на останалите партии и обществената реакция е, че може би преценката не е била правилна и са избързали в това отношение“, добави той.

„Обидно за всички избиратели е, че техните избраници не могат да се спрат на някоя фигура, която да е достатъчно мощна, че да ръководи Народното събрание, дори и ако е за няколко седмици или дни. Това е грозна история, а това, че някои са влезли в парламента, за да си правят селфита, е ясно, че им е за пръв и последен път. Срамота е, че са влезли в този храм и не би трябвало да са там“, подчерта Алгафари.

Дацов пък коментира СМС-ите които депутати от ИТН получават, за да подкрепят правителството. 

„Властта е сладко нещо. Кой знае какви велики цели или резултати не сме видели през последните месеци. Това са си съвсем рационални действия за търсенето на подкрепа. Не трябва да го правят така публично, защото остава неприятен вкус в устатата. Да го правят по-прикрито, както е нормално при демокрацията. И в Англия се купуват депутати“, добави той. 

Според доц. Смилов никой не издига председател на парламента, защото новото мнозинство, което се е сформирало между ГЕРБ, ДПС, ИТН и „Възраждане“, не иска да се представя като коалиция. Ако издигнат кандидатура, това би ги легитимирало като един субект, обясни той. 

„Тази власт Кирил Петков я получи благодарение на този, който го инсталира – Румен Радев. Такава повече няма да види никога, защото показа абсолютната си некадърност да управлява държавата“, каза пък Алгафари.
 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
3
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Дан Петреску се бори с тежко онкологично заболяване Дан Петреску се бори с тежко онкологично заболяване 01/01/2026, Четвъртък 14:00 0
Мария АРНАУДОВА Колко ни плащат за работа на 31 декември и 1 януари Колко ни плащат за работа на 31 декември и 1 януари 01/01/2026, Четвъртък 12:43 0
Стефан МИНЧЕВ Най-верният годишен хороскоп за всички зодии! Най-верният годишен хороскоп за всички зодии! 01/01/2026, Четвъртък 11:33 0
3
Коментара по темата
3.
бургазлийка
22.06.2022 12:58:46
0
4
Ако се стигне до нови избори ПП ще гледа парламента през крив макарон. По-жалко, скандално, крадливо и лъжливо правителство не сме имали от 1989 г. насам!
Ако ги оставим на власт Жанвиденовата зима дето чакахме по 8 часа за един хляб и заплатите паднаха до 4-5 долара, а пенсиите до 3 долара, ще ни се види песен!
2.
МАФИЯТА ВЪН !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22.06.2022 10:34:06
1
7
НИЩО РАЦИОНАЛНО В ТАЗИ ПОМИЯ //под формата на статия ///С ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ ДА ОБЪРКА ЧРЕЗ ""ОПОРКИ"" И БЕЗ ДРУГО 85% ДЕБИЛНАТА ОРДА ЖИВЕЕЩА НА ТАЗИ ТЕРИТОРИЯ !!!!!!!!!!!!Бог да пази България
1.
Даааа
22.06.2022 10:06:38
2
7
Няма да има ново! На избори!
И да се види тогава, кой кум, кой сват, кой на булката брат!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Трагичен старт на годината в Бургаско: Три пожара, жертва и мъж с тежки изгаряния Трагичен старт на годината в Бургаско: Три пожара, жертва и мъж с тежки изгаряния 2026-та започна с инциденти в Руенско и край Константиново, пострадал е настанен в критично състояние в болница Шокиращо начало на 2026-та: срив на банковите карти, опашки в магазините и хаос в транспорта Шокиращо начало на 2026-та: срив на банковите карти, опашки в магазините и хаос в транспорта Неработещи ПОС терминали, затворени магазини и объркани правила в градския транспорт изнервиха хиляди българи в първия ден на годината Колко ни плащат за работа на 31 декември и 1 януари Колко ни плащат за работа на 31 декември и 1 януари Кога се плаща 75% и кога двойно Годината на Огнения Кон идва с тропот: кои зодии ще препускат напред и кои да стягат юздите Годината на Огнения Кон идва с тропот: кои зодии ще препускат напред и кои да стягат юздите В китайския хороскоп Конят символизира свободата, но не прощава колебанието - или си в движение, или си извън играта Най-верният годишен хороскоп за всички зодии! Най-верният годишен хороскоп за всички зодии! 2026-а идва с обичайния мистичен авторитет и с още по-обичайното човешко желание някой друг да носи отговорност Манол Генов излъга бургазлии Манол Генов излъга бургазлии Нека каже ясно дали обещаните широкоспектърни измервателни станции са доставени, инсталирани и въведени в експлатация в Бургас  Над 500 пациенти в „Пирогов“ в последния ден на 2025 г. Над 500 пациенти в „Пирогов“ в последния ден на 2025 г. Травматологията и неврохирургията поеха най-тежките случаи в празничната нощ Президентът се съгласи с неизбежността на еврото, но отново го употреби политически Президентът се съгласи с неизбежността на еврото, но отново го употреби политически Посланието беше по-скоро остро, аналитично и конфронтационно, отколкото обединяващо Край на войната? Мирът на 90 процента е вече готов според Зеленски Край на войната? Мирът на 90 процента е вече готов според Зеленски Той обаче заяви, че няма да подпише "уязвимо споразумение"   Геймърите скърбят: Скок на цените на платки, няма достатъчно чипове Геймърите скърбят: Скок на цените на платки, няма достатъчно чипове Умереният сценарий предвижда спад на продажбите на компютри с 4,9 на сто, докато по-песимистичната прогноза е за по-сериозно намаление - с 8,9 на сто
Кървава Нова година в Швейцария: взрив в бар уби най-малко 10 души Кървава Нова година в Швейцария: взрив в бар уби най-малко 10 души Мощна експлозия разтърси елитния курорт Кран Монтана, десетки са ранени, болниците в региона са препълнени Пожар в претъпкан бар взе десетки жертви в Новогодишната нощ Пожар в претъпкан бар взе десетки жертви в Новогодишната нощ В луксозния швейцарски ски курорт Crans-Montana - полицията е въвела временна забрана за полети Шер на близо 80, е по-влюбена от всякога и планира трети брак Шер на близо 80, е по-влюбена от всякога и планира трети брак Промяна виждаме и в стила ѝ, като иконичните черни къдрици отстъпиха място на пепеляворуси кичури, а цветът, им е идентичен с този на партньора ѝ Кои държави в ЕС отказват еврото и защо Полша и Унгария бавят решението Кои държави в ЕС отказват еврото и защо Полша и Унгария бавят решението Обществената подкрепа расте, но политическите сметки задържат разширяването на еврозоната Зохран Мамдани встъпи като кмет на Ню Йорк с ръка на Корана и с обещание за социална промяна Зохран Мамдани встъпи като кмет на Ню Йорк с ръка на Корана и с обещание за социална промяна Първият мюсюлманин кмет на мегаполиса обещава радикален завой в политиките за жилища, транспорт и разходи за живот ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България" ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България" Урсула фон дер Лайен: Българи, гордейте се с постигнатото! Урсула фон дер Лайен: Българи, гордейте се с постигнатото! България се присъединява към еврозоната, едно от най-големите постижения на ЕС, подчерта председателят на ЕК Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци Лично американският президент очерта историческата мащабност на конфликта между Москва и Киев   Стотинките се оказаха най-големият проблем на еврото Стотинките се оказаха най-големият проблем на еврото Близо 7700 тона монети трябва да бъдат изтеглени от населението Цър Пър махна големите джуки Цър Пър махна големите джуки Отношението на публиката към нея винаги е било крайно поляризирано
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Повече няма да позволя да ми се качват на главата. Виц на деня Виц на деня Старшината:
- Редник Петров, защо ви нямаше вчера на ученията по маскировка?
- Кой ви каза, че ме е нямало?
Виц на деня Виц на деня Мъж през ноща се натиска в жена си и и шепне:
- Искам с*кс...
Жената в просъница:
- Виж в хладилника...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Под 12 см, нито е токче, нито е сняг, нито е мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори