×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Жълт код за силен вятър е обявен за Бургаска област
  • Зеленски и Тръмп ще обсъдят американския план за прекратяване на войната
  • Бюджет 2026: Парламентът продължава разглеждането на първо четене на законопроекта
  • Гъста мъгла и намалена видимост в част от страната, карайте внимателно
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Заливът на разбойника е мястото за перфектната лятна емоция (ВИДЕО/СНИМКИ)


Заливът на разбойника е мястото за перфектната лятна емоция (ВИДЕО/СНИМКИ)
Ивицата тук се поддържа през целия сезон, но това ценителите на уникалната ѝ красота го знаят много добре
21 Юни 2022, Вторник, 19:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

На юг, по-на юг, най-на юг…

На пръстите на едната ръка се броят идиличните места по Черноморието ни, където все още можеш да видиш чистата и неподправена красота на крайбрежието. Както Флагман.бг вече писа, Euronews също определи тези няколко кътчета по морето като топ локации за любители на природата. Авторитетната новинарска медия представи Силистар,  като един най-добрите плажове в България за лятна почивка през 2022 г. точно защото е естествен, чист и много красив.

Вижте във видеото, заснето преди часове, при какви условия ще плажуват туристите тук през лятото. Тази защитена местност в Община Царево все още е тихо кътче от рая.

В началото на миналото лято Флагман.бг показа какви мерки бяха предприети тук за запазване естествения вид на плажа и за улеснение на достъпа на туристите до него.

Без бетон и желязо на плаж „Силистар“

Към днешна дата, предприетите редица дейности за облагородяване на района, които целяха да се превърне ивицата не само в красива, но и безопасна за плажуване зона, са реализирани на сто процента.  

Най-южният плаж в България е локация, която задължително трябва да отбележите в плана си за посещение на страхотни морски дестинации.

Подарете си това пътешествие и няма да съжалявате. Пътувайте все на юг и на 5 километра от село Синеморец по пътя за село Резово не пропускайте отбивката за последния плаж преди границата с Турция. Тук е най-финият пясък, безкрайната морска шир блести в тюркоазено, а ивицата, с  дължина около хиляда метра и широчина седемдесет метра, е обградена от прекрасни гори и хълмове. По дюните и скалите около Силистар гнездят редки и защитени птици – скален орел, черен щъркел, гълъб хралупар и други. На плажа расте пясъчна лилия, за опазването на която се полагат денонощни грижи. Заливът тук е тих и спокоен, а брегът полегат. Всички тези природни богатства създават перфектните условия за плаж и почивка.

плаж Силистар
Интересен е подходът при стопанисването на плажа. Въпреки, че по одобрена схема от Министерството на туризма концесионерът има право да постави чадъри и шезлонги на 50% от първа линия на ивицата, той е предпочел да постави плажни съоръжения само на 30% от нея, като по този начин оставя много голяма свободна зона
Поставените чадъри, шезлонги и шатри също са от естествени материали. Плетените сламки камъш, правят дебела сянка и приятно шумолят щом морския бриз се заиграе с тях
Тук няма да чуете глъчка от висока уредба. Заведенията са малки оазиси за прясна риба и охладени напитки

Впечатление прави и добрата хигиена на обектите и санитарните зони на плажа. От началото на юни месец постът на спасителите работи и се следи за сигурността на туристите. Въпреки името на залива – Силистар, в превод от гръцки означава „мястото на разбойника“, плажът е охраняем и сигурен.

плаж Силистар

Вижте още страхотни снимки от ТУК.


В категории: Царево


Флагман.БГ Тежка контузия е "Ергенът" Тежка контузия е "Ергенът" 21/11/2025, Петък 22:00 4
Флагман.БГ Възрастта не е порок Възрастта не е порок 21/11/2025, Петък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец има нов треньор Лудогорец има нов треньор 21/11/2025, Петък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Почина световна футболна легенда Почина световна футболна легенда 21/11/2025, Петък 19:41 0
Флагман.БГ Лара Гут-Бехрами падна жестоко Лара Гут-Бехрами падна жестоко 21/11/2025, Петък 19:18 0
Флагман.БГ Ман Юнайтед "взривява" баскетбола Ман Юнайтед "взривява" баскетбола 21/11/2025, Петък 19:03 0
България Всички новини
Рая, марш в ъгъла да сричаш! Напудрените калинки и партийни метреси да не мърсуват с езика на Шекспир! Рая, марш в ъгъла да сричаш! Напудрените калинки и партийни метреси да не мърсуват с езика на Шекспир! Ходите нагиздени в костюми за 5 бона, с прически, лак, токчета... лустросани отвън, а отвътре кънти на кухо като в празна тенекия от сирене Политолог: Протестите едва ли ще свалят правителството, но при гаф с еврото елитът ще бъде пометен Политолог: Протестите едва ли ще свалят правителството, но при гаф с еврото елитът ще бъде пометен Те са партийни и не могат да привлекат периферията, коментира Любомир Стефанов, а Александър Симов попита защо да стягаме пак колани, като влизаме уж в клуба на богатите Тежка контузия е "Ергенът" Тежка контузия е "Ергенът" Габи бе приета в болнично заведение Енергийният министър: Спрем ли нефтозавода, магазините опустяват и тук няма да кацат самолети Енергийният министър: Спрем ли нефтозавода, магазините опустяват и тук няма да кацат самолети „Лукойл Нефтохим“ осигурява 75% от дизела, 50% от бензина и 90% от самолетното гориво, уточни той Община Сунгурларе инвестира 1,9 млн. лв. за ремонта на СУ „Хр. Ботев“ Община Сунгурларе инвестира 1,9 млн. лв. за ремонта на СУ „Хр. Ботев“ Развитието и подобряването на образователната инфраструктура е сред основните задачи на кмета инж. Димитър Гавазов Мярката срещу Благомир Коцев ще се гледа във Варна Мярката срещу Благомир Коцев ще се гледа във Варна На 27 ноември Бюджетът мина на първо четене, но страшното предстои Бюджетът мина на първо четене, но страшното предстои Управляващите упрекнаха опозиционните депутати, че разпалват бунт с призивите си за блокада на парламента във вторник Едва в последните години ЕС разбра колко ключов е Черноморският регион Едва в последните години ЕС разбра колко ключов е Черноморският регион Смятам, че в следващите години водният басейн и страните около него ще са обект на особен фокус от страна на Съюз, каза вицепремиерът Столичната община стартира мащабен проект за 5,7 милиона лева Столичната община стартира мащабен проект за 5,7 милиона лева Основната цел на проекта е да се намалят наднормените нива на фини прахови частици Revolut с важно съобщение! Всеки със сметка в лева да не прави това Revolut с важно съобщение! Всеки със сметка в лева да не прави това При закриване на левовата наличност е възможно да нямате достъп до старите си транзакции в български лева
Зеленски представя „алтернативи“ на американския план за мир в Украйна Зеленски представя „алтернативи“ на американския план за мир в Украйна Ако властите в Киев не се откажат от Донбас, може да се се лишат от подкрепата на САЩ Украйна няма да приеме плана на Тръмп за мир. Ето защо Украйна няма да приеме плана на Тръмп за мир. Ето защо С текста си Стив Уиткоф се нареди в почетния списък на онези от Запад, които Москва успешно е успявала да обработи Ман Юнайтед "взривява" баскетбола Ман Юнайтед "взривява" баскетбола В Европа Силен трус разлюля Япония Силен трус разлюля Япония Епицентърът е край източния бряг на остров Хоншу Коя е авторката на картина за 54,7 млн. долара Коя е авторката на картина за 54,7 млн. долара Това е най-високата цена за творба на жена художник досега Кои ще са ключовите лица зад кулисите на "Мет Гала 2026" Кои ще са ключовите лица зад кулисите на "Мет Гала 2026" Следващото издание ще се проведе на 4 май 2026 година План за мир обсъдиха Украйна и съюзниците ѝ  План за мир обсъдиха Украйна и съюзниците ѝ  Оценяваме усилията на Съединените щати, добави Зеленски Нашите несъвършенства са това, което ни прави перфектни и автентични Нашите несъвършенства са това, което ни прави перфектни и автентични С това послание Паулина Поризкова вдъхновява към самоприемане и увереност в социалните мрежи Година след атентата: Коледният пазар в Магдебург отваря врати Година след атентата: Коледният пазар в Магдебург отваря врати 250 хиляди евро са инвестирани в нова система за сигурност Задържаха 42 тона български доматен сос в Бриндизи с "италиански" етикет Задържаха 42 тона български доматен сос в Бриндизи с "италиански" етикет Пратката е била в два камиона, идващи от България
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Да спрат парите за касички и бухалки, вместо да вдигат данъци и осигуровки Виц на деня Виц на деня Олигарх хванал златната рибка и с досада я метнал обратно във водата. Тя изплувала и казала:
- Ами трите желания?
- Добре, кажи си ги..
Виц на деня Виц на деня Жена се прибира вкъщи и ентусиазирано започва да обяснява на съпруга си:
- Скъпи, днес три пъти минах на червено и никой не ме глоби.
- Много хубаво, и какво?
- Ами нищо. С икономисаните пари си купих ето тези обувки.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Митнически служители са заловили пратка олио, скрита в пакети с кокаин!

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори