Идва ли революция в бургаското образование? Предстои смяна на 40 училищни директори
Това вероятно ще е първата задача на новия началник на Инспектората Петя Петрова
Нови директори ще се търсят за над 40 училища в Бургаска област. Причината е, че голяма част от ръководителите на школата или са навършили, или това лято достигат пенсионна възраст и ще трябва да отстъпят местата си и да предадат опита си на по-младите.
Това почти сигурно ще бъде и първата задача на новия началник на РУО-Бургас Петя Петрова, която преди няколко дни спечели конкурса.
Елитни гимназии в Бургас, както и средни и основни училища в цялата Област би трябвало да започнат учебната 2022/2023 г. с нови ръководства.
Това е един от приоритетите пред Министерството на образованието, макар че на местно ниво някои от директорите за пенсия са били запазени по година или две. Това, според запознати, е прецедент, който преди никога не се е случвал, а каква е причината за него, можем само да гадаем.
Според списъка, с който Флагман.бг разполага, нови директори ще се търсят още това лято за Френската гимназия на мястото на Радостина Георгиева, за Математическата гимназия, след като там директорът Красимир Стоянов почина, на Немската гимназия, където Надежда Радева-Иванова от повече от година е навършила пенсионна възраст, на ОУ „Братя Миладинови“ на мястото на Бочко Бочев, който ръководи успешно и развива школото в продължение на цяла епоха, от Електротехникума ще трябва да си тръгне Коста Папазов, Професионалната гимназия по транспорт ще се раздели с Ирина Чавдарова – Пенкова.
Това са част от елитните училища в Бургас, за които ще се търсят нови ръководства.
Директори ще се търсят и за ОУ „Св. Климент Охридски“ в кв. Рудник, ОУ „Иван Вазов“ в кв. Банево, Професионалната гимназия по туризъм в Слънчев бряг, за основното училище в несебърското село Оризаре.
Ще се обяви конкурс вероятно и за СУ „Иван Вазов“ в Поморие, както и за училището в село Дъбник.
В Айтос ще се търси директор на ОУ „Атанас Манчев“, както и за школото в село Пирне, в Руенско също ще се търсят ръководители на няколко училища.
Флагман.бг ще следи развитието при обявяването на конкурсите, ще публикуваме и пълния списък с новите директори.
Как се прави съвършена домашна баница: Тайните
Кметове от Бургаско получават достъп до хидранти и дронове с термокамери
Анхиало Classic cars & Jazz fest ви очаква на 11 юли с новия български джаз и старите вечни возила
Как се прави съвършена домашна баница: Тайните
06/07/2026, Понеделник 19:33
0
ТФ "Петлите" открива летния си концертен сезон в Поморие
Григор Димитров се завърна от "Ада", по-опасен от всякога! Включвайте телевизорите
Ректорът на БДУ обсъди с областния управител на Одрин възможностите за развитие на международното академично сътрудничество
На 15 август Старият кей в Поморие събира стотици плувци, регистрацията вече е отворена
Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги
Обвинението за завлечените пари от мащабната обществена поръчка набъбна до 300 000 евро (ВИДЕО)
Побеснял мъж разпра с нож свой авер след зрелищен екшън с таксиметрови коли
Изпуснете ли този срок, временният служител ви става вечен по закон!
Държавата закова брутален лимит на университетските такси

Там всичко става по трудния начин, само нерви да имаш!!!
Също като тъпите за нищо не ставащи магистрали става пак...
Не забравяйте герберската парашутистка !!!