×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дизелът надмина 1,60 евро за литър
  • Волейболът с рекорден бюджет от €8 млн.
  • КЗК пита в ЕС за екотаксите и електронните отпадъци
  • Иран с нова ракетна атака срещу Израел, мощна експлозия в Йерусалим
  • Дания избира нов парламент, Фредериксен се бори за трети мандат
  • Военен самолет C-130 се разби в Колумбия, най-малко 66 души са загинали
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Трус в ОбС Бургас! Кап.Събев напуска, става ген.директор на Пристанищна инфраструктура


Трус в ОбС Бургас! Кап.Събев напуска, става ген.директор на Пристанищна инфраструктура
Георги Събев в този момент е в Министерството на транспорта, за да получи заповедта си за назначение. Той ще оглави едно от най-мощните държавни предприятия, което спокойно може да функционира и като самостоятелно министерство
20 Юни 2022, Понеделник, 15:08 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Зам.-председателят на СЕК Иван Иванов ще го замести в местния парламент

Общинският съветник от „Средна европейска класа“ в ОбС Георги Събев е подал днес молба за напускане на ОбС - Бургас, научи Флагман.бг. Той е депозирал заявлението тази сутрин в Общинската избирателна комисия(ОИК), след което е заминал за София.

Това означава само едно – че Събев ще стане генерален директор на Държавното предприятие „Пристанищна инфраструктура“ (ДППИ).

Към този момент, поне по документи, конкурсът не е приключил и се чака произнасяне на комисията.

От петък обаче упорито се коментира, че победителят е Георги Събев и е въпрос на часове да бъде назначен. Време за губене реално няма, защото още в сряда правителството може да падне.

Наш репортер потърси Георги Събев по телефона, но той засега не отговаря на обажданията ни. По информация на Флагман.бг капитанът далечно плаване от Бургас в момента е в Министерството на транспорта за среща с министър Николай Събев, който лично ще подпише заповедта му за назначаване.

Изненада: Бургаският съветник Георги Събев напът да оглави ключово държавно предприятие с многомилионен бюджет

ДППИ е едно от най-мощните държавни предприятия, което спокойно може да съществува като самостоятелно министерство. Минималният му годишен бюджет е около 40 млн.лева. ДППИ управлява цялата държавна собственост и всички дълготрайни активи на българските пристанища. Извършва редица дейности, свързани с изграждането и поддържането на пристанищни акватории, кейови стени, вълноломи, удълбочаване. Управлява и трафика по море. Предприятието е бенефициент по европейските програми за стотици милиони левове.

Иван Иванов е зам.-председател на СЕК. Счита се за един от най-приближените на председателя на партията Константин Бачийски

На мястото на Георги Събев в ОбС Бургас ще влезне Иван Иванов (36 години), който е зам.-председател на Средна европейска класа.

Иванов в момента е ръководител екип в международна компания. Завършил е проф.“Асен Златаров“ със специалност „Стопанско управление“, има магистратура по „Международен бизнес“. Той беше дълги години зам.-председател на Студентски съвет към университет „Проф.Асен Златаров“.


В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
20
Коментара
Тервел ИЛИЕВ След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път 24/03/2026, Вторник 20:18 1
Тервел ИЛИЕВ Христо Стоичков скърби Христо Стоичков скърби 24/03/2026, Вторник 18:20 0
Тервел ИЛИЕВ Зидан прие историческо предложение Зидан прие историческо предложение 24/03/2026, Вторник 18:10 1
20
Коментара по темата
20.
Balev
28.06.2022 15:01:02
0
3
Това че си работил на кораб съвсем не означа че си способен да управляваш Държавно предприятие което просто има допир с морето, едното няма НИЩО ОБЩО с другото.
Поздрави от БМФ Порт Бургас!
19.
Paskov
28.06.2022 14:53:56
0
3
Министър Събев през цялото време колкото и да говореше за прозрачност май всичко пак се оказа Пунта Мара.
Нагласени назначения само за наши хора,услуга в полза на Бачийси.
18.
Конспиративен
21.06.2022 09:49:54
0
5
А какво общо има г-н Директора Събев с новия ферибот, който ще започне да идва на пристанище Бс? Министър на транспорта с транспортна фирма назначи директор на ДППИ с и тереси в пристанището…а къде е обучителния център на същия този директор? Пак на пристанището…вкарахме пореден автогол
17.
7
20.06.2022 22:18:52
1
5
А кога ще се случи нещо подобно и в Бургасбус? Кадруване от 30 год, !
16.
.
20.06.2022 19:52:37
1
7
Обс Бургас-само утайки
15.
до 14
20.06.2022 19:31:31
1
7
За съжаление си много прав. Унищожи се едно работещо предприятие, което даваше прехрана на толкова много хора, отделно и приходите за хазната и града ни бяха големи. Бургазлии помним за какво ставаше въпрос и лично аз все още недоумявам как се допусна да се стигне дотук!?!
14.
sxqqwqqq
20.06.2022 17:30:45
2
17
Държавното пристанище е обречено. След ДОК-5 ще има и ДОК-6 . За целта имаме проекта Супер Бургас който ще бъде използван като легитимация за да се завърши композицията от сгради, хотели, паркинги, ресторанти итн..Имаме и готови инвеститори имаме и аватари и мюрета и всевъзможни тайни ДС ченгета. А тоз юнак е един политически номад. След 2-3 години никой няма да се сети за приповдигнатите и хвалебствени мантри днес..
13.
Бс
20.06.2022 17:04:05
8
6
А дано направи нещо и с Пристанище Бургас и върне предишното му състояние.
12.
Морски
20.06.2022 16:46:24
1
17
Това е все едно да си купиш фабрика на 08.09.1944г…..
11.
Дернев
20.06.2022 16:45:31
3
8
Това предприятие беше целенасочено създадено да пренасочва средства за развитие не където трябва, съгласно държавният интереси, а там където определена група хора искат. Така нанесоха значителта вреда на морската ни индустрия. А с този екип в МТ и транспортна комисия в НС продължават да го правят.
10.
Do Dronov
20.06.2022 16:38:29
1
14
Викаш гледат нагоре и виждат дъното!!!!!!
9.
Dronov
20.06.2022 16:33:55
0
24
Този министър явно не е с акъла си!!! Това не е дъното!!! С това назначение вече копаем и под дъното!!! Ужас!!!
8.
Кадровик!
20.06.2022 16:25:38
2
17
Сега това назначение на Йордан Георгиев ли е или на Коцето Бачийски? Те и двамата имат подобни нелепи назначения и не се разбира
7.
Кадровик!
20.06.2022 16:25:27
1
18
Сега това назначение на Йордан Георгиев ли е или на Коцето Бачийски? Те и двамата имат подобни нелепи назначения и не се разбира
6.
Леле мале
20.06.2022 16:23:18
4
16
До сега читаво нещо от Бургас не е излязло в ДППИ и като гледам традицията продължава…
5.
BLACK SEA
20.06.2022 16:17:04
13
15
Много яко, ако капитан Събев оглави пристанищна инфраструктура дано да е вярно това. Най-накрая един честен човек и който разбира от морско дело да попадне там.
4.
Димислав
20.06.2022 16:08:10
4
19
Ванка досега се мъчеше в кока кола сега ще се мъчиш и в общинския съвет. Голям мъченик ще станеш, трябваше да те кръстят Исус.
3.
*********
20.06.2022 16:07:26
4
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
2.
Гочето
20.06.2022 15:58:22
3
13
Какво ще стане с учебния център на кап. Събев ? Кой ще го оглави ? Може би кап. Тодор Димитров "Чудото" ?
1.
kolbas
20.06.2022 15:35:52
2
11
и кво
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ф-Студио: Крум Зарков за честта да оглави листата на БСП в Бургаска област Ф-Студио: Крум Зарков за честта да оглави листата на БСП в Бургаска област Той си дава ясна сметка защо поема Столетница в този ключов и опасен за държавата момент БСП в Бургас пое тази вечер твърдо уверена в добрия резултат на 19 април БСП в Бургас пое тази вечер твърдо уверена в добрия резултат на 19 април Президентът Георги Първанов (2001-2012) убеден, че Зарков ще надмине него самия в политиката, активът благодари на инж. Петър Кънев за отдадеността му към бургаската организация през последното десетилетие  Тревога сред шофьорите и в КЕВР заради войната с Иран, токът и парното поскъпват Тревога сред шофьорите и в КЕВР заради войната с Иран, токът и парното поскъпват Председателят на КЕВР Пламен Младеновски е притеснен Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  До 16:00 часа на 26 март в платното за Варна се възстановяват ограничителни системи, а трафикът преминава с ограничение до 70 км/ч Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години През септември 2009 година 37-годишният мъж нападнал и ограбил гръцка гражданка, грози го затвор до 15 г. Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Над 70 гимназисти чуха как дилърите примамват деца, какви са рисковете от вейповете и какви присъди следват при престъпления с наркотици ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април Системата за ранно предупреждение ще действа до 26 април Крум Зарков след обиколка в Бургаско: Залогът вече е България! Крум Зарков след обиколка в Бургаско: Залогът вече е България! Лидерът на БСП предупреди своите в Созопол за сериозен риск от нов цикъл избори и призова за реален дебат опонентите  НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 Данните ще се изчисляват от фискалните бонове, а при цена от 1,60 евро за литър в три поредни дни част от гражданите ще имат право на месечна компенсация Медицинският хеликоптер кацна в Бургас заради 39-годишната Анна (ОБНОВЕНА) Медицинският хеликоптер кацна в Бургас заради 39-годишната Анна (ОБНОВЕНА) Тя е пациент на отделението по хематология, била с много рядка болест
Техеран с нов удар по бизнеса: Иска по $2 милиона на танкер Техеран с нов удар по бизнеса: Иска по $2 милиона на танкер Спират и доставките на втечнен природен газ Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Това заяви сина му, преди новото съдебно изслушване в САЩ  Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ И двамата са обвинени в сексуално насилие над дете Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Италия се справя фантастично, десницата е впечатляваща“, а италианският вицепремиер Матео Салвини е най-силният управляващ фактор на патриотите в Западна Европа. Но италианските патриоти са принудени да правят непрекъснати компромиси с Брюксел, каза той Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон „Важно е да имаме ясна картина за записванията, да чуем препоръките на бизнеса и да реагираме навреме. България трябва да бъде позиционирана като сигурна и предвидима дестинация за предстоящия летен сезон“, заяви министърът на туризма Ирена Георгиева Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Един човек е леко пострадал, а шофьорът е отведен от полицията след инцидента на оживено кръстовище Тези зодии ще забравят за проблемите си Тези зодии ще забравят за проблемите си Промени обещават да обхваната всички сфери на живота им Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи „Работим в широк периметър, за да проследим информация, която сочи в различни посоки. Повечето данни обаче говорят за мотив, при който планираната жертва е била някой друг“, заявява Йонас Лунд Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г. Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г. Лойд Бланкфейн, бившият главен изпълнителен директор на Goldman Sachs, който ръководи инвестиционната банка през глобалната финансова криза
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Ще реша за кого да гласувам, след като изгледам всички интервюта на Мон Дьо Виц на деня Виц на деня Разговарят две секретарки:
– Директорът ми повиши заплатата, защото кръстих сина си на него.
– А моят затова, че не кръстих сина ни с неговата фамилия!
Виц на деня Виц на деня Студент към красивата си колежка:
- Как успя да вземеш този труден изпит!?
- Ами... мога да ти кажа, но се съмнявам, че и при теб ще се получи по този начин.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори