Над 100 гмуркачи ще бият рекорди в Бургас
Морският град е домакин на Световно първенство по подводно гмуркане в басейн
Над 100 гмуркачи от цял свят, сред които и рекордьори, ще се опитат да задържат дъха си максимално дълго, докато плуват под вода в Бургас. Пред бТВ инструкторът Силвия Рашкова, която е една от организаторите на Световно първенство по подводно гмуркане в басейн, на което морският град е домакин, каза, че рекордът за задържане под вода е 11:35 минути.
„Зрелищни гмуркания и много рекорди очакват организаторите на състезанието, което започва в парк Арена в Бургас. Пандемията отложи с две години състезанието и мотивацията сега е голяма“, каза кореспондентът Лора Стаматис.
„Свободното гмуркане е гмуркане на един дъх. Дисциплините са в четири състезателни дни. Една от дисциплините е за време, останалите три дисциплини са динамични“, обясни
Силвия Рашкова.
Капитанът на българския отбор Мартин Първанов добави, че подготовката отнема много време.
Желанието за дишане може да се контролира, каза още той.
Силните страни на всяка зодия в професионалния живот
20/05/2026, Сряда 22:00
0
И Джош Кавало поздрави Дара
Звезда от "Американски пай" се разведе
Паста Карбонара - лесна и вкусна рецепта за бърза вечеря
Как да сварите перфектни яйца всеки път
Фон дер Лайен с предупреждение към Кремъл
20/05/2026, Сряда 20:00
3
Диана Саватева и Людмила Иванова отличени със "Златно перо"
Закопчаха мъж, задигнал три мотоциклета за броени дни
Високо напрежение в парламента: Опозицията тръби за репресии
Скандал и оставка след "Евровизия"
Почина светило на българската художествена гимнастика
Ротари клуб Бургас приключи проект „Класна стая сред лехите“

seanomad freediving Предлагат курсове в София и страната по свободно гмуркане. Даже и оная озъбена мерудия Зорница Джи Zorri G се изказва по въпроса. Айде, успех, ако искаш бъди част от този спорт - свободно гмуркане.
Защото сега разбирам за него бе каун!
Защото медиите ни ги казват тези неща чак пред свършен факт.
България - домакин
Гостите са от :
- Европа:
Сърбия
Румъния
Хърватска
Украйна
Полша
Литва
Германия
Холандия
Белгия
Франция
Англия
Испания
Швеция
Финландия
Гърция
- Азия:
Китай
Япония
Южна Корея
Турция
Сингапур
Азербайджан
- Северна Америка:
САЩ
Русия не присъства и не е канена на това състезание. Явно това е поредната безукорна политкоректност?