Поморие е пример за България, вижте пълния площад с усмихнати хора
Днес стартира 13-ото издание на Фестивала на клубовете за народни танци „Хоро на поморийския бряг“
Поморие се превърна в пример за цяла България, след като преди минути на площада в центъра на града ръце за ръце се хванаха стотици непознати, за да извият най-голямото хоро в страната.
Във 13-ото издание на „Хоро на поморийския бряг“ участват близо 1000 участници от 40 клуба от цялата страна. Те стартираха с дефиле по централната пешеходна зона към площад "Св.св.Кирил и Методий". Начало на тазгодишното издание на фестивала поставиха танцьорите от село Капитановци и село Майор Узуново, община Видин, които представиха автентични танци от техния регион.
„В момента Поморие е пример пред цялата държава как трябва да бъде пълен един градски площад – с усмихнати хора в народни носии, играещи народни хора. Благодаря ви и ви приветствам с добре дошли отново в Поморие. Вие сте носители на българските народни традиции, но и техни пазители, защото сте самодейци и това, което правите го правите от сърце и го предавате на следващото поколение. Благодаря на Лили Христова и танцьорите от клуб „Чайка“, затова че полагат усилия да го има този фестивал, защото само така ще се гордеем и ще запазим българското самосъзнание и дух.“, каза кметът Иван Алексиев.









Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана

Започнаха и болницата.
По здрав.
Kaza ilchev I zamylcha .
Otnovo ima istoriq s lodki vodni kolela I drugi takiva aktivi.....
Ахелойската група го работишие.
Фактури има колкото кажат.
Скоро ще започнат да излизат.
Направи огромна грешка.
Ot magaziner , zam kmet.
Pochti nishto po pytq.
SHUSHUMIGA SI BESHE, TAKA SHTE SI OSTANEE.....
Направи 50 кенефа.
И още нещо.
По здрав
:)))))
Не може да се подобрят нещата в такъв случай.
Честито.
Джордана ...и за теб се отнася......
Но не е така.
Някои хора протриват ръчички и " папкат " от всяка дейност свързана с общината.
Поздрав