6000 лв. гаранция за собственика на кучето, разкъсало дете в Хасковско
Анастас Караиванов бе задържан в петък
Собственикът на кучето, което разкъса дете в хасковското село Въгларово, излиза от ареста срещу 6000 лв. гаранция. Това реши Районният съд в Хасково. Сумата трябва да бъде внесена в 7-дневен срок.
Анастас Караиванов бе задържан в петък. Прокуратурата поиска постоянен арест за него. Той е обвинен, че не е положил необходимите грижи за кучетата си, в резултат от което на 10-годишното дете е причинена тежка травма.
Момчето е в пловдивска болница в тежко състояние. То пострада сериозно във вторник, когато куче от породата английски вълкодав се отскубна и го нападна. Момчето е било с баба си и друго дете.
"Единственото, което искам, е детето да се оправи. Само за това се моля, ще помогна с всичко, което е необходимо. Не се чувствам добре, не съм искал това да стане. Махам кучетата, подарявам ги.", каза Анастас Караиванов в съда.
Той каза, че има 6 кучета, които отглежда, за да му пазят стопанството, което било ограбвано.
Наложената днес мярка „Парична гаранция“ може да се обжалва в Хасковския окръжен съд.
В селото още в сряда тръгна подписка с настояване животните, които след серия жалби бяха регистрирани, да бъдат премахнати, съобщава БНТ. Хората се страхуват от кучетата и не се движат в района на стопанството на Караиванов.
КЗП затвори заведение в Бургас
Отличиха най-добрите във втория творчески конкурс в Несебър
Два медала за СК „Бушидо“ на държавните първенства по карате в Несебър
Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна
Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон
Годеницата на Рачков ще дава съвети в предаването на Гала
Вдигат лимита за плащането в кеш - рай за сивата икономика
Програма за очаквания пролетен древнобългарски обичай „Лазаруване“ в Поморие
Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина
По каква схема държавата ще помага на 1,3 млн. българи за горивата
Ивка Бейбе призна: "Имах връзка с жена. Две години."
Магнитни бури ни мъчат до края на март, натоварват организма и технологиите

ай сиктир