„Хоро край поморийския бряг“ ще се извие за 13-та поредна година
Празникът е под патронажа на кмета на община Поморие Иван Алексиев
За тринадесета поредна година гостоприемно Поморие ще посрещне участниците във Фестивала на клубовете за народни танци „Хоро край поморийския бряг“. Той ще се проведе днес и утре под патронажа на кмета на община Поморие Иван Алексиев и ще събере близо 1000 участници от 40 клуба от цялата страна.
Празникът ще започне в 15.30 часа днес с дефиле на хороигралците по централната пешеходна алея и ще продължи с общи хорà на пл. „Св. Св. Кирил и Методий“, където ще бъде представен всеки от участващите клубове.
Традиционен фолклор ще покажат групите от село Капитановци и село Майор Узуново, община Видин. Някои от техните хорà ще бъдат разучавани с ръководителите на клубовете на следващия ден – 19.06.2022 г. /неделя/ в рамките на семинара, ръководен от проф. Николай Цветков и доц. Георги Гаров, преподаватели в катедра „Хореография“ към Югозападен университет „Неофит Рилски“, град Благоевград.
Фестивалът ще завърши със среща на ръководителите, на която те в неформална обстановка, ще обменят опит, ще споделят впечатления, ще изкажат мнение за тазгодишното издание.
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан

Kyde si?
Nisho li?
Ohaaaaa