Проливни дъждове увредиха сериозно плажовете "Созопол-централен" и "Хармани"
Снощната буря, продължила повече от час, причини жестоки поражения и на двете пясъчни ивици
Силна буря и проливни дъждове нанесоха огромни щети на морските плажове "Созопол - централен" и "Хармани". Снощната буря, продължила повече от час, причини жестоки поражения и на двете пясъчни ивици. Пороят е образувал огромни канали и коловози по двата най-атрактивни плажа по Южното Черноморие, сигнализира концесионерът.
Жестоко засегнат от наводнението е "Хармани". Там по-голяма част от пясъка е отнесен в морето.
"Необходими са спешни мерки за запазването на ивиците, тъй като доста пясък е отнесен в морето. "Ауто фактор", в качеството си на концесионер, ще направи всичко необходимо, за да отстрани всички щети и да възстанови изцяло пясъчните ивици. Проблемът обаче с градската инфраструктурата остава нерешен и при следващи дъждове ситуацията ще се повтори. За пореден път ще вложим огромни средства и сили за да възстановим напълно двете ивици, да ги приведем в безупречно състояние, в каквото бяха до преди часове. Отправяме призив към компетентните институции да вземат спешни мерки, така че проблемът с наводненията в Созопол да бъде кардинално решен", коментира концесионерът на "Созопол - централен" и "Хармани" Кирил Спасов.
Той обясни, че плажовете в Созопол са най-уязвими и се увреждат сериозно при всеки обилен дъжд, тъй като се намират в най-ниската точка на града, през която преминава водосборът.
"Дъждовните води от улиците се изливат с огромна сила надолу към ивиците и отнасят пясъка в морето. Това се случва по няколко пъти всяка пролет и есен. Тази година сме в подобна тежка и критична ситуация за трети път, което ни струва сериозни финансови средства. В тези трудни времена и в период на криза да възстановяваме по няколко пъти в година плажните ивици вече е непосилно", обясни Спасов. Той допълни, че е подготвил писма до Министерството на туризма, Община Созопол, с които уведомява, че ще използва необходимия ресурс за отстраняване на щетите във време, в което да не се пречи на плажуващите.
Домашна мусака с кайма и картофи
Лесен начин за почистване на загоряла тенджера
Извадиха тялото на втора румънка изпод развалините на срутена сграда в Германия, българин все още се издирва
Младеж потроши колата на баща пред очите на дъщеря му
Баровец олекна с часовник за 1 милион евро
Горящ автомобил по пътя София-Варна, образуваха се километрични тапи
Пухкава домашна баница със сирене - лесна рецепта
Масов бой на улицата, много задържани и ранени
21/05/2026, Четвъртък 19:50
1
Берое сложи край на доминацията на "тигрите" на Бойко Борисов
21/05/2026, Четвъртък 19:35
0
Рокада след скандала с Ася Панджерова, Радев назначи двама заместник-министри
Пребиха млад фен на ЦСКА
21/05/2026, Четвъртък 18:30
2
Новият лидер на Унгария Мадяр: Целият ЕС ще се върне към руски газ
