Кметът Николов: Завършването на първия випуск на НХА-Бургас е сбъдната мечта за образованието в града
16 бакалаври днес получиха своите дипломи
Филиалът на Националната художествена академия в Бургас изпрати своя първи випуск. Днес 16 бакалаври получиха дипломи за завършено висше образование и отбелязаха тържествената церемония с изложба, която се помещава на втория етаж на Академията. Шест от тях завършиха специалност „Плакат и Визуална комуникация“, шест „Графика“, трима „Живопис“ и един „Книга“.
На церемонията по връчването на дипломите на първия випуск бакалаври на висшето учебно заведение присъстваха областният управител на Бургас Стойко Танков, кметът на Бургас Димитър Николов, зам.-кметът по култура, туризъм и спорт Диана Саватева, ректорът на НХА проф. Георги Янков, директорът на филиала доц. Димо Колибаров, ректорът на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ проф. Магдалена Миткова, зам.-ректорът на Бургаския свободен университет проф. Мария Алексиева, председателят на Общинския съвет в Бургас проф. Севдалина Турманова и народният представител Жечо Станков.
„Филиалът на НХА е от съществено значение за развитието на образованието и културата в Бургас и областта. Самият факт, че днес се връчват дипломите на първия випуск бакалаври е доказателство, че филиалът се развива успешно, благодарение на усилията на ръководството на Академията. Скъпи, дипломанти, убеден съм в подготовката, знанията и уменията ви, не се плашете от трудностите, които ще срещнете. Бъдете новатори в своята професия и на добър час“, каза областният управител на Бургас Стойко Танков.
„За мен днес е един исторически момент, защото е потвърждаване и сбъдване на една мечта, не само на бургаската творческа общност, но и на всички граждани, по отношение на стартирането, развитието и дейността на филиала на Художествената академия. Радвам се, че филиалът се вписа по един неповторим и със свой почерк начин в културния живот на Бургас. Аз вече не мога да си представя града без дейността и присъствието на филиала. Аз съм убеден, че всички завършващи тук имат една идея по-добро образование, защото към дипломата, има и щипка морска сол, а тя дава специфичен привкус. Благодаря за тази важна крачка във висшето образование на Бургас", посочи кметът на Бургас Димитър Николов.
Той връчи почетни плакети на ректора на НХА проф. Георги Янков и на директора на филиала доц. Димо Колибаров за особен принос по отношение развитието на образованието в морската община.
„Благодаря на всички, които ни подкрепяха през тези години. За нас този ден беше дългоочакван и паметен, още когато стартирахме идеята за филиала. С изложбата, която сме наредили на втория етаж на галерията, правим един своеобразен отчет за нашата свършена работа. Преминахме през много трудности. Никой не подозираше, че ни чака такъв път – с пандемия, но направих една справка. До момента, Националната художествена академия и филиалът в Бургас сме организирали и участвали на територията на града и областта в 102 изложби за 4 години. А тази, която днес откриваме, е 103-тата. Имаме с какво да се гордеем. Благодаря на всички, които даваха душа, енергия и сърце, за да се осъществим тази мечта и впоследствие реалност“, каза директорът на филиала доц. Димо Колибаров.



Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
Към Община Бургас: Възобновете тази хубава инициатива и няма да съжалявате
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
