Хакери удариха торент сайта „Замунда“, продават данните на над 2,5 милиона потребители
Първоначално на екраните на потребителите, които са се опитали да влязат в сайта, се е показвала снимка на Ким Чен Ун, както и линк към сайта breached
Най-големият торент сайт у нас "Замунда" е блокиран от хакерска атака, а личните данни (пароли и имейли) на над 2,5 милиона потребители са откраднати и се продават за 750 евро в интернет. Информацията се обсъжда активно от потребители в социалните мрежи.
Първоначално на екраните на потребителите, които са се опитали да влязат в сайта, се е показвала снимка на Ким Чен Ун, както и линк към сайта breached. Там са публикувани данните на хилядите потребители на „Замунда“, съобщава специализираният сайт "Калдата".
„След много години на тежък труд, дойде време за ZAMUNDA.NET, най-големият нелегален сайт за пиратски торенти е обект на кибер атака“, обясняват хакерите в съобщение, публикувано от потребител с ник "shell_exec", което се отваря след като последваш линка.
Те твърдят, че всички системи данни и торент файлове вече са компрометирани и запазени за бъдеща употреба.
След като се отвори и вътрешен линк в посочения сайт става ясно, че данните се продават за сумата от 750 евро.
Администраторите на сайта пък написаха в официалната Фейсбук страница на "Замунда", че "Поради хакерски атаки сайтът е временно недостъпен. Моля да ни извините за неудобството. Правим всичко възможно да възстановим работа възможно най-скоро."
В момента торент сайтът е недостъпен.
"Дяволът носи Прада 2" изкара 233,6 млн. долара за първите три дни от дебюта си на световния екран
Победител от „Игри на волята“ стана татко на момче
Един от петима пълнолетни европейци живеят в бедност, сочат данни на ЕК
Анджелина на път да спечели съдебната сага с Брад Пит
Петролът падна под $100 за барел
Роналдо вкара в гаража нов звяр - G-класа кабрио за 1,2 млн. евро
Все повече германци подкрепят ограничение на скоростта по магистралите
Готви се голяма промяна за учениците между 1 и 10 клас
Зуека се връща в България
Стефка Костадинова най-сетне призна Весела Лечева за шеф на БОК
МЗ създава електронен регистър на онкоболните
