×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо входът на калните бани в Бургас стана 5 лева, вижте отговора на "Черноморски солници"


Защо входът на калните бани в Бургас стана 5 лева, вижте отговора на "Черноморски солници"
От миналата седмица входът за калните бани бе увеличен - от 2 на 5 лева. Основни потребители на тази услуга са пенсионерите
06 Юни 2022, Понеделник, 12:09 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Всичко се увеличава! И нашите разходите също растат, каза Диян Томов, главен технолог на дружеството

 

От края на миналата седмица входът за калните бани и лугата на Бургас вече е 5 лева. Решението е на собственика на басейните – „Черноморски солници“ АД.

Флагман.бг вече съобщи за драстичното повишение на цената. (ВИЖТЕ ТУК)

Днес наш репортер потърси Деян Томов, главен технолог на дружеството, за да го попитаме какво е наложило шоковото вдигане на билета.

Всичко поскъпва драстично! И нашите разходите също растат. Всеки си регулира цената според инфлацията. Ние работим с помпени станции, а както знаете, токът се е увеличил три пъти. Нямаше как да оставим цената същата. Разберете ни! За концентриране на водите в солниците се използват помпи, с които да се прехвърля солният разтвор от басейн на басейн. Нужно е да ги използваме, за да се повиши процесът на концентриране на вода“, уточни Томов пред Флагман.бг.

Посещението до калта и лугата на Бургас реално вече ще струва по 8 лева, тъй като по 1,50 лева в посока е билетчето с електробуса от Северния плаж до Солниците и обратно. Основните посетители са не толкова туристи, колкото по-възрастни бургазлии в пенсионна възраст. 

 


В категории: Бургас


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
51
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Почина Сергей Иванов Почина Сергей Иванов 26/06/2026, Петък 18:18 2
51
Коментара по темата
51.
Светла
11.07.2023 22:42:43
0
0
Пълна измама. Даваш 5лв.и не получаваш билет. Излезеш ли до тоалетна плащаш наново. Машините били свързани с НАП. Това само в България може да стане.
50.
Dark Night
08.07.2022 23:52:57
0
0
Възползвате се от дадената ситуация ,аз да ви го кажа.Пълна лъжа.Хора,не ходете там,на някой ще пълните сметката ;) .Нека остане пустош от хора.Да си печелят тогава..
49.
_nib_
11.06.2022 19:26:05
0
2
От цената се разбира че е включен и дудук....А без него колко ще е входа?
48.
_nib_
11.06.2022 19:25:20
0
2
От цената се разбира че е включен и дудук....А без него колко ще е входа?
47.
_nib_
11.06.2022 19:24:15
0
1
От цената се разбира че е включен и дудук....А без него колко ще е входа?
46.
Пионер
08.06.2022 06:00:14
6
8
Комунисти комсомолци... Държавата да ви хрантути и отглежда... Жалка надежда.Всичко се плаща, ако нямаш пари ТИ си виновен, ти и никой друг... Мързелив сган...
45.
Алчни свине сте
07.06.2022 22:12:28
2
18
Има лесно, няма да ходя и това е.
Нямам намерение да пълня джобчета.
Вече навсякъде и във всичко прекалихте.
44.
Луга
07.06.2022 21:37:53
1
20
Помислиха си че щом дават по 2 ще дават и по 5!!Да ама не,няма да им стъпя повече!!!
43.
бургазлия
07.06.2022 17:52:42
0
20
не знам дали ще спечелят нещо тея тарикати,оня ден в неделя ходих до там имаше точно 5 човека вътре!!! скоро ще върнат старата цена ще видите
42.
Бай Ганьо
07.06.2022 13:10:10
0
34
Какво точно им се е е повишило като разход?!
Не стига че, частна компания е сложила ръка върху важни природни ресурси с голямо обществено значение, а сега иска да печели, ограничавайки правото на гражданите да ползват това природно богатство. А това, че тази пловдивска фирма ползва пешеходната алея като частна улица по която колите и да стигат до там кога ще бъде прекратено от кмета слънце?
41.
_nib_
06.06.2022 20:37:35
2
38
Баси нагляра-тока се вдигнал три пъти...
Демек....3x2=6....Айде от нас да мине-5....Целувайте крака и влачете.
40.
Истината
06.06.2022 20:22:39
0
55
А имат ли солниците разрешение за балнео лечение ? Защото по наредба за да събираш подобни пари трябва разрешение от министерството на здравеопазването, а солниците имат само за добив на сол. По същата логика от утре може да събират такса за соления въздух
39.
Бачийски
06.06.2022 19:53:39
1
45
Хайде ако има бургаски депутати с ТОПКИ да попитат за сделката със солниците...и да се анулира ако трябва....
38.
До Ало Вараца?
06.06.2022 18:25:25
0
31
Не крадат промишлен ток от уличното советление.
Той им се дава от общината,
защото фирмата е тяхна....
37.
Бургазлия
06.06.2022 18:19:48
2
41
Никаква луга повече. Няма да пълня гушите на тези алчни помияри.
36.
Haha
06.06.2022 18:15:13
15
18
Аре мърши колко години нямаше вход сега от на 5 лева да се мажиш с лайнната на бутгасзлии кеф
35.
Алчност
06.06.2022 17:57:37
2
41
Това е причината, използват ситуацията за да печелят на гърба на баламите... Преди като имаше кризи пак и нямаше вход нямаше проблеми... Всичко е спекула и алчност.
34.
06.06.2022 17:54:02
0
31
Е няма такова обяснение
33.
Това е , мислете му
06.06.2022 16:54:15
1
42
Това е като при музеите. Нищо насреща, никаква интерактивност, никакви условия, а билетите в космоса. Не са виновни служителите, а директорите и най-вече хората, които им дърпат конците!
32.
Вай вай...
06.06.2022 16:50:57
2
29
Селски номера...пуснаха го като благодеяние за гражданите..безплатно...демек добрият чорбаджия дарява...дървено желязо за дървен пирон....
31.
Подкрепям 13.
06.06.2022 16:25:22
14
17
Даже 20лева трябва да стане. Да се търкаляш в калта е мечтата на бургашкия хайлайф. Не може то разни бараби да се търкалят и пикат за 2 лева!
30.
*********
06.06.2022 16:19:18
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
29.
Ленчето
06.06.2022 16:09:04
1
35
Пийте сиромашка кръв, пиявици!
28.
Хъх
06.06.2022 16:05:05
21
9
2лв да стоиш 1час във кал с дебели, потни, космясали пенсионери? И ходете по 10пъти?! Вие не сте добре. Като ви боли нещо търсите причина и коригирате проблема завинаги.
27.
Ало Вараца?
06.06.2022 15:38:52
0
58
До изродите от Солниците. Нямате 1 ст, платен ток и данък. Всички знаем, че крадете промишлен ток от уличното советление.
26.
*********
06.06.2022 15:22:49
1
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
25.
Ха ха ха
06.06.2022 15:19:06
0
43
Лъже като дрът ром, хората солта ли ще му купуват или ще се мажат с кал, езерата ги допълват един два пъти. Таксата е повече от два пъти, а с колко е увеличен тока. Държавата да си иска плащане на концесия за частта извън тази за добив на сол, нали по договор това са купили.
24.
В самия
06.06.2022 14:59:34
4
28
Център на Бургас в специализирано магазинче се продават козметични и лечебни продукти от луга - гел, течност за компреси, сапуни, старата паста за зъби "Поморин", нова, още по-добра, "Анхиало" и пр. Произвеждат се в Поморие, разработени са съвместно с учени от БАН. Горещо препоръчвам от личен опит. Гелът например освен за лечебни цели е и вълшебна козметична маска за лице и шия. Пастата лекува възпаления в устната кухина.
Дето ще се врете в калта срещу 5 лв., по-добре рафинирани, изработени от специалисти продукти у дома.
Точният адрес не бива да давам, за да не излезе продуктово позициониране. Но павилиончето е съвсем в центъра, на пряка на "Александровска" улица.
23.
А СЕГА
06.06.2022 14:28:14
1
60
ДА ДОЙДЕ ДЪРЖАВАТА И ЗАЩИТИ ГРАЖДАНИТЕ.
ЗА КАКВО ИМАТЕ РАЗХОДИ БЕ РЕКЕТЬОРИ ЗА ПЛАТЕНИЯ ПАРКИНГ, ЗА ПЛАТЕНАТА БАНЯ ,ЗА ЗАВЕДЕНИЯТА ПОД НАЕМ ,ЗА БАСЕЙНИТЕ КОИТО НЕ СА МРЪДНАЛИ. В ПОДРЪЖКАТА ОТ 10Г.?
КМЕТЕ КМЕТЕ СЕГА ДА ТЕ ВИДИМ
22.
Веско
06.06.2022 14:27:19
2
48
А защо държавата не си върне собствеността върху Ч.Солници? Нали вече веднъж го направи през 1998 г.? И после двата басейна за посетители да бъдат пуснати за Обществен достъп срещу символична цена, примерно един лв.
21.
Веско
06.06.2022 14:25:50
0
35
А защо държавата не си върне собствеността върху Ч.Солници? Нали вече веднъж го направи през 1998 г.? И после двата басейна за посетители да бъдат пуснати за Обществен достъп срещу символична цена, примерно един лв.
20.
в "онези" времена
06.06.2022 14:17:11
2
49
можеше да се купи луга в пластмасова опаковка в кварталния магазин.Струваше евтино и беше достъпно за всеки.Мажеш където боли и...ето ти я лечебната процедура.Но алчността е непобедима.Сега-влакче,паркинг,помпи...много пари в джоба на някого.А уж природните богатства били на всички.
19.
*********
06.06.2022 14:14:42
0
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
18.
Очаквах
06.06.2022 14:08:07
0
54
логично да има увеличение от 2 на 3 лв, и някак си по-човешки звучи!
Това , с 5 те лева е безскрупулна и безчовечна наглост!
Това е 250% увеличение ! Това представлява механично налагане на увеличението от 250% на тока за промишлените предприятия върху краен продукт, който очевидно по тяхното разбиране е съставен от "чист ток" !
17.
Е
06.06.2022 13:52:24
2
33
В предните години, когато беше по 2 лв, ходех по 10 дни и стоях по един час ...
Сега ще отида 3 пъти и ще стоя по два часа...
Аз ще загубя 4 часа лечение, те ще загубят 5 лв от моите пари ...
Дано им стигнат за тока на помпите!
16.
Не разбрах
06.06.2022 13:46:28
2
75
какво общо има прехвърлянето на водата "от басейн в басейн" за производството на сол, с двата солни басейна , в които се допускат посетителите ?
Тези басейни се допълват за един сезон най-много два пъти за по 20 минути работа на помпите, а за канала за калта дори не се ползва и помпа-там водата си влиза на самотек от морето!
Уяеличаването на тази цена си е чистата проба спекула , нещо , което в последно време стана неуправляемо в България!
Защото в една нормална държава подобен ход би предизвикал 100 проверки от НАП, КЗП,РЗИ, общински власти и за който още се сетите !
И номера "това е пазарна икономика" няма да мине !
А може и да мине, ако си платят всички данъци и отчетат цялата си печалба !
15.
Може и без луга
06.06.2022 13:21:36
1
53
Но може да се направи ревизия кой, какво, как и най-вече за колко е приватизирал и се кани да приватизира.
Че напоследък се заредиха едни статии за едни инвеститори, дето обаче искали да купуват земи не на пазарни цени, ама общината да им ги даде без пари.
Те това е проблемът. А иначе който пита за луга - в Бургас затвориха, има в Поморие.
14.
*********
06.06.2022 13:14:49
0
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
13.
оффф...
06.06.2022 13:13:35
63
23
Супер!
Отдавна трябваше да стане 5 лева!
Сега там ще ходят само хора, които уважават това място
и наистина имат здравословна нужда,
а не крякащи тийнейджъри и егоистични бабички, които
да превръщат това убаво място в циганска сватба
12.
*********
06.06.2022 13:10:00
2
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
11.
България на 3 ракии
06.06.2022 13:06:33
3
37
Нема по големи цигани от българите
10.
Направо
06.06.2022 13:04:20
2
62
Направо го направете 50лв входа и да се приключва с посещенията.
9.
Ха
06.06.2022 13:04:03
1
38
Затова в поморие на луга д афалират тия
8.
Ууууу
06.06.2022 13:03:18
1
53
Ууууууу спекуланти, да фалирате веднага!
7.
дебили бургас
06.06.2022 12:53:57
1
35
За деца и пенсионери няма ли намаление?
6.
СОБСТВЕНИЦИТЕ СА ЕДНИ
06.06.2022 12:51:11
3
73
ПОМИЯРИ ТОВА ЛЯТО ЩЕ ИМ Е ПОСЛЕДНО НО ТЕ ОЩЕ НЕЗНАЯТ
5.
Гарантирано от ГЕРБ
06.06.2022 12:43:03
14
94
Входът на калните бани в Бургас стана 5 лева,
Защото собствениците са Герберски Крадци и Престъпници!
4.
Z
06.06.2022 12:28:03
2
141
Защо преди години нямаше вход,тогава водата не се ли е прехвърляла.?
3.
Обективен
06.06.2022 12:26:48
2
119
Бойкот на лугата в Бургас. За бога братя, не ходете там. Преди като беше 2 лева си ходих поне 15- 20 пъти на сезон, сега отказвам да ходя.
2.
Qn bibiqn i toi e Armenec s BG passport
06.06.2022 12:26:07
5
28
6toto nesa do6li 4e4nqcite da vlizat bez pari zatui e 5 utre moje i 10 da napi6at
1.
da
06.06.2022 12:23:53
2
72
Логично е, все пак хората део се мажат с кал и лежат в лугата са свързани директно с производството на сол и изпомпването на водата.... Иконка "блъскам си главата в стената".
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Над 12 ключови активисти избягаха масово към „Да, България“, а в ПП остана само областният лидер Тодор Терзиев и общинският съветник Краси Калудов Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Новите управляващи ще бръкнато дори в джобовете на църквата, с 30% намаляват парите за православието, изчисли той Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори