"Демокрация” най –опасната улица в Бургас
Булевард „Демокрация” е най- опасната улица в Бургас, където през първите шест месеца на тази година при катастрофи са загинали 2 и са ранени 8 души. Данните на „Пътна полиция” показват, че рискови са и бул. „Захари Стоянов”, „Транспортна”, „Генерал Гурко”, „Иван Вазов”, Индустриална”, „Проф. Яким Якимов”, където смъртта си са намерили общо 6 души. Тринадесет са ранените на бул. „Стефан Стамболов”.
През първото шестмесечие на 2011 година в Бургаски регион са станали 185 катастрофи като от тях с тежки последици са 21 загинали и 217 ранени. В сравнение със същия период на 2010 година има увеличение, като на катастрофите с 46, така и на загиналите - с 4 и на ранените - с 39.
Според полицията анализът на тежките пътни инциденти показва, че най-много са блъснатите пешеходци. Отчетени са 76 произшествия с 8 загинали и 72 ранени. Съпоставено със същия период на 2010 г. се констатира увеличение на с 32 , на загиналите с 6 и на ранените с 30.
При удар на две коли са настъпили 50 тежки злополуки с 8 загинали и 74 ранени. Спрямо същия период на 2010 г. се констатира увеличение на броя на катастрофите с 12 , на загиналите с 2 и на ранените с 19.
Високата скорост е най-честата причина за трагедиите по пътя, следва отнемането на предимство.
По дни от седмицата най-тежка е обстановката в понеделник , следван от вторник.
Желирана торта с ягоди: става бързо, а изглежда като от най-добрата сладкарница
Вашингтон и Техеран продължават преговорите, блокадата в Ормузкия проток остава
Александър Везенков и Олимпиакос триумфираха с титлата в Евролигата
Двама задържани в Благоевград: Как се е стигнало до фаталния инцидент с падналите младежи
Връчиха Наградите „Аскеер”
Внимание, шофьори: възможни затруднения с винетки и маршрутни карти
Виждали ли сте я? Полицията издирва изчезнала жена
Tермометърът скача до 27 градуса днес
Дневен хороскоп за 25 май: Водолеят признава грешките си, а Рибите бягат от сериозните разговори
Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“
Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована
Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите
