УЕФА: Закъснението на финала на ШЛ е заради "фалшивите билети"
Ливърпул разкритикува отношението към неговите привърженици
Ръководният орган на европейския футбол УЕФА обвини "фалшивите билети, които не работеха в турникетите" за 35-минутно закъснение на финала на Шампионската лига в събота между Ливърпул и Реал Мадрид в Париж, но английският клуб остро разкритикува отношението към неговите привърженици.
От УЕФА заявиха, че френската полиция е използвала сълзотворен газ, за да разпръсне хиляди разочаровани фенове, които са се струпали пред стадион "Стад дьо Франс" в резултат на проблема с фалшивите билети, предаде АФП.
Но Ливърпул заяви, че са "силно разочаровани", че техните привърженици са били подложени на "неприемливо" разрушаване на периметъра за сигурност на националния стадион на Франция.
Финалът на най-престижния клубен турнир в Европа трябваше да започне в 21:00 ч. (19:00 GMT), но бе отложен поради опашките, предимно от фенове на Ливърпул, които не можаха да влязат в стадиона.
„В началото на мача турникетите в сектора на Ливърпул бяха блокирани от хиляди фенове, които бяха закупили фалшиви билети, които не работеха в турникетите“, се казва в изявление на УЕФА.
„Това доведе до струпване на фенове, опитващи се да влязат. В резултат на това началото бе отложено с 35 минути, за да се осигури достъп на възможно най-много фенове с истински билети.
„Тъй като броят на хората извън стадиона продължи да се увеличава след началото, полицията ги разпръсна със сълзотворен газ и ги изтласка от стадиона.
От УЕФА заявиха, че са „съпричастни“ към потърпевшите фенове и ще разгледат ситуацията заедно с местната полиция и власти, както и с Френската футболна федерация.
Част от привържениците с валидни билети не успяха да влязат на стадиона до края на първото полувреме.
Френският вътрешен министър Джералд Дарманин обаче посочи с пръст феновете на Ливърпул. "Хиляди британски „привърженици“ или без билети, или с фалшиви такива, си проправяха път и понякога се държаха насилствено спрямо стюардите“, написа в „Туитър“ той.
Френската полиция съобщи, че е арестувала продавач на билети, който е продавал около 50 фалшиви билета близо до фен зоната на Ливърпул.
Цената на петрола ще се задържи висока, в Гърция горивото вече е 1.89 евро
Откриха опасни пестициди в слънчоглед от Аржентина, пристигнал в България
България няма антидрон системи на летищата, това може да доведе до катастрофи
Честваме имена със значение на "обичана" или "галена"
Синовете на Тръмп инвестират в компания за военни дронове
Автобус пламна като факла на пътя Казанлък - Стара Загора
Жители на три столични квартала се протестират срещу застрояване и искат "детски комбинат"
Министър Трайков се видя с петролния и газов бизнес у нас
Шеф на Българската петролна и газова асоциация: Ситуацията е безпрецедентна
Медицински център „Д-р Стайков“ Бургас празнува 6 години с амбициозни нови проекти и инвестиции в бъдещето на здравеопазването
В Бургас е много по-хладно, отколкото в Пловдив
Един от най-влиятелните мъже в света идва в Бургас - огромна чест за града
