Колумбийците гласуват на президентски избори
Близо 39 милиона избиратели имат право на глас
Колумбийците гласуват днес на президентски избори, предаде Франс прес. Близо 39 милиона избиратели имат право на глас на тези избори. Те могат да гласуват в 12 хиляди избирателни секции.
Избирателите ще могат да гласуват за шестима различни кандидати, един от които ще стане приемник на сегашния президент консерватор Иван Дуке, който не може да се кандидатира отново, предава dnes.bg,
Изборите се произвеждат на фона на сериозното политическо напрежение, настъпило след четири години управление на Дуке, белязани от липса на сериозни реформи, от коронавирусната пандемия, от силната рецесия, от масовите демонстрации в градовете и от насилието на въоръжени групировки в селските райони. (БТА)
Професор разкри има ли опасност от хантавирус епидемия в България
Жестоко убийство в Монтана, гъмжи от полиция
Районни прокурори запознаха ученици от бургаското СУ "Димчо Дебелянов" с вредата от киберпрестъпления
Тиквички по нов начин: Уникално хрупкави, в чудна златна коричка – не ти трябва чипс с тази рецепта!
Промоциите в хипермаркетите може да секнат след новия закон за цените
Синоптици: Нов циклон носи обилни валежи на тази дата
Индийският премиер намали автомобилите в кортежа си, за да пести гориво
Хор „Самодивски огън“ и Стойко Василев с поредно силно представяне и престижни отличия
С вълнуващ спектакъл училището в Св. Влас отбеляза тържествено 120 години от своето съществуване
НЗОК и РЗОК обявиха 18 май за Национален ден на отворените врати
Алтернативите на поскъпващите горива – реални и невъзможни
