Опасно време: Къде ще има гръмотевични бури и градушки
НИМХ издаде предупредителен жълт код за опасно време за 14 области на страната
Националният институт по метеорология и хидрология /НИМХ/ издаде за днес предупредителен жълт код за опасно време за 14 области на страната.
Жълтият код е в сила за областите: Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Велико Търново, Русе, Габрово, Разград, Силистра, София, София Област, Перник и Кюстендил.
Там прогнозата е за интензивни краткотрайни валежи, локални значителни количества на валежите, гръмотевични бури и градушки. Количества до 30-40 mm.
Ето и останалата прогноза за времето:
Днес, главно над Западна и Северна България, ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места там ще има краткотрайни валежи, значителни по количество и с гръмотевични бури и градушки. Вятърът от югоизток ще се усили, но през нощта срещу понеделник ще отслабне и ще се ориентира от запад-северозапад, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), цитирани от БТА.
Максималните температури ще бъдат в широки граници – от 22°С в крайните северозападни райони, до 32°С на места в Южна България. Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за май и още ще се понижи.
Черно море
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Главно в следобедните часове ще има купеста облачност и на отделни места по северното крайбрежие ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максимални температури на въздуха: 19°С - 22°С. Температурата на морската вода е 16°С - 21°С. Вълнението на морето ще бъде 2 бала, но до вечерта на места ще се усили до 3 бала.
Планините
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и, главно в масивите от Западна България и Стара планина, ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 19°С, а на 2000 метра – около 11°С.
Началото на новата седмица
В началото на новата седмица ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста облачност, но само на отделни места ще превали и прегърми. В понеделник вятърът ще е слаб от запад-северозапад, във вторник в много райони ще стихне. Максималните температури ще са между 26°С и 31°С.
Почивката по морето поскъпна с до 70%, ол инклузив вече е 70 евро на човек
Бургас „преля“ в слънчевата неделя: Хиляди изпълниха Главната и Морската градина (СНИМКИ)
Нормално ли е това: Баща извади права лопата на плажа в Ахтопол
След Евровизия хонорарът на Дара скочил - от 15 хил. лева на 42 хил. евро
Тръмп към Европа: Имате късмет, че съм ви приятел
За три зодии новата седмица ще бъде най-щастливата в годината
НОИ сезира прокуратурата за съмнителни 77 "френски безработни"
Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All
Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти
Глух ли си, бе: Преслава спря участието си и смъмри охранител
Скъсан колан и ремонти без разрешение: Опасни нарушения при парасейлинг по морето
Георг Георгиев: ГЕРБ няма да бърза с кандидата си за президент
