Порошенко се опитал да напусне Украйна, но е спрян на границата
Срещу бившия президент се води дело за доставки на въглища в Донбас през 2014 г. и 2015 г., припомня агенцията
Бившият президент на Украйна Петро Порошенко се е опитал да напусне страната, за да вземе участие в Парламентарната асамблея на НАТО във Вилнюс, но е бил спрян от гранични служители, съобщи УНИАН, позовавайки се на информация от депутатката Ирина Геращенко, пише Offnews.bg.
По нейни думи Порошенко е трябвало да участва в Парламентарната асамблея на НАТО и за това е било подписано съответното разпореждане за командировка от председателя на Върховната рада Руслан Стефанчук, но не му е било позволено да премине през границата, без да му се обясни какви са причините за това.
Вчера партията "Европейска солидарност" съобщи, че Порошенко "като част от състава на парламентарната делегация на Украйна ще вземе участие в ежегодното заседание на Парламентарната асамблея на НАТО", предаде ТАСС.
Срещу бившия президент се води дело за доставки на въглища в Донбас през 2014 г. и 2015 г., припомня агенцията, цитирана от БТА. Той е обвинен във финансиране на тероризъм, държавна измяна и създаване на терористични организации. Ако бъде признат за виновен, може да бъде осъден на до 15 г. лишаване от свобода.
Дневен хороскоп за 20 април 2026 г.: Телецът сбъдва мечтите си, но да внимава с емоциите
Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ
Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място
Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 %
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна
"Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново
Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба
Reuters, Politico и DW: Проруският лидер Румен Радев печели убедително изборите в България
Антон Кутев: Ще имаме правителство с премиер Румен Радев до средата на май
Задържаха кмета на лознишкото село Гороцвет за купуване на гласове
Започна видеонаблюдението в изборните секции, гледайте на живо
ГЕРБ за победата на Радев: Да спечелиш изборите е едно, да управляваш е съвсем друго
