11-годишната Мия, оцеляла при стрелбата в Тексас, след като се намазала с кръв
Детето е ужасено и с видими психически травми след преживяния ужас
11-годишно момиченце, оцеляло от касапницата в класната стая в началното училище “Роб” в Ювалди, Тексас, разказа за CNN какво се е случило. Миа Серило оцеляла след първия залп на Салвадор Рамос и се престорила на мъртва, за да не се върне той за нея. Детето е ужасено и с видими психически травми след преживяния ужас, пише bg-voice.com.
Учениците били завършили уроците си и заедно с двете си учителки Ева Мирелес и Ирма Гарсия гледали детско филмче. Учителките получили съобщение, че пред училището се стреля, разказа Миа пред “New Day” на CNN.
Ирма Гарсия отишла да заключи вратата, но било късно, защото стрелецът вече се намирал до нея и стрелял през стъкления й прозорец. Гарсия се отдръпнала в стаята и той влязъл след нея.
После всичко станало много бързо. Рамос погледнал едната учителка в очите, каза й “Лека нощ!” и я застрелял.
Той открил огън наред, като започнал от втората учителка и преминал на приятелите на Мия. Момиченцето си спомня, че куршумите пищели около него и някакви отломки го ударили по рамото и главата. По-късно в болницата раните от тях били обработени. Сега окапвали кичури от косата на детето.
След като приключил с учениците от класа на Мия, Рамос преминал във втората красна стая, свързана с първата, и Мия чула и там изстрели. Когато спрели, нападателят пуснал силна музика.
Момичето и още едно дете успели да вземат телефона на едната учителка и да наберат 911, като казали, че “са в опасност”. Мия се уплашила Рамос да не се върне за нея, затова се намазала с кръв от друго дете и се престорила на мъртва. Спомня си, че й направило впечатление, че полицията още я няма. Струвало й се, че е лежала поне 3 часа така, намацана с кръвта на друго дете.
По време на интервюто в този момент от разказа малката заплакала, като казвала, че не разбира защо полицаите не са дошли да ги спасят.
Майката каза през медията, че детето се стряска лесно и губи самообладание дори от звука на прахосмукачката. Миа не е пожелала да говори пред камера, но е казала пред CNN, че иска да разкаже историята си, за да знаят хората какво е да преживееш такова нещо.
Миа вече е “дете-чудо”, според майка й. На три годинки е претърпяла операция от мащабен коремен тумор и е оживяла, а сега е преживяла и клането в училището. От друга страна Миа може би няма чак такъв късмет, защото за малко можела да се окаже в къщи, вместо в училище по време на стрелбата.
Същата сутрин я боляло ухо и майката я завела на лекар. На връщане минали през “Старбъкс” да се почерпят и майката предложила на момиченцето да пропусне целия учебен ден, тъй като лятната ваканция така или иначе и била много близо. Миа обаче не се съгласила, защото искала да види приятелите си и майка й я закарала на училище.
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
