11-годишната Мия, оцеляла при стрелбата в Тексас, след като се намазала с кръв
Детето е ужасено и с видими психически травми след преживяния ужас
11-годишно момиченце, оцеляло от касапницата в класната стая в началното училище “Роб” в Ювалди, Тексас, разказа за CNN какво се е случило. Миа Серило оцеляла след първия залп на Салвадор Рамос и се престорила на мъртва, за да не се върне той за нея. Детето е ужасено и с видими психически травми след преживяния ужас, пише bg-voice.com.
Учениците били завършили уроците си и заедно с двете си учителки Ева Мирелес и Ирма Гарсия гледали детско филмче. Учителките получили съобщение, че пред училището се стреля, разказа Миа пред “New Day” на CNN.
Ирма Гарсия отишла да заключи вратата, но било късно, защото стрелецът вече се намирал до нея и стрелял през стъкления й прозорец. Гарсия се отдръпнала в стаята и той влязъл след нея.
После всичко станало много бързо. Рамос погледнал едната учителка в очите, каза й “Лека нощ!” и я застрелял.
Той открил огън наред, като започнал от втората учителка и преминал на приятелите на Мия. Момиченцето си спомня, че куршумите пищели около него и някакви отломки го ударили по рамото и главата. По-късно в болницата раните от тях били обработени. Сега окапвали кичури от косата на детето.
След като приключил с учениците от класа на Мия, Рамос преминал във втората красна стая, свързана с първата, и Мия чула и там изстрели. Когато спрели, нападателят пуснал силна музика.
Момичето и още едно дете успели да вземат телефона на едната учителка и да наберат 911, като казали, че “са в опасност”. Мия се уплашила Рамос да не се върне за нея, затова се намазала с кръв от друго дете и се престорила на мъртва. Спомня си, че й направило впечатление, че полицията още я няма. Струвало й се, че е лежала поне 3 часа така, намацана с кръвта на друго дете.
По време на интервюто в този момент от разказа малката заплакала, като казвала, че не разбира защо полицаите не са дошли да ги спасят.
Майката каза през медията, че детето се стряска лесно и губи самообладание дори от звука на прахосмукачката. Миа не е пожелала да говори пред камера, но е казала пред CNN, че иска да разкаже историята си, за да знаят хората какво е да преживееш такова нещо.
Миа вече е “дете-чудо”, според майка й. На три годинки е претърпяла операция от мащабен коремен тумор и е оживяла, а сега е преживяла и клането в училището. От друга страна Миа може би няма чак такъв късмет, защото за малко можела да се окаже в къщи, вместо в училище по време на стрелбата.
Същата сутрин я боляло ухо и майката я завела на лекар. На връщане минали през “Старбъкс” да се почерпят и майката предложила на момиченцето да пропусне целия учебен ден, тъй като лятната ваканция така или иначе и била много близо. Миа обаче не се съгласила, защото искала да види приятелите си и майка й я закарала на училище.
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
