Спечелихме домакинство на световно първенство
Зам.-министър Владимир Харизанов се срещна с президента на Международната федерация по хокей на лед Люк Тардиф
Заместник-министърът на младежта и спорта инж. Владимир Харизанов проведе среща с президента на Международната федерация по хокей на лед (IIHF) Люк Тардиф. В Тампере, където се провежда 85-то световно първенство по хокей на лед, двамата обсъдиха състоянието на спортната инфраструктура в България, която се използва за този спорт, съобщава БЛИЦ.
Тардиф обяви решението на Конгреса на федерацията страната ни да бъде домакин на световното първенство за юноши до 18 години Дивизия 2 през месец март 2023 година. Номинацията беше представена в Тампере от президента на Българската федерация по хокей на лед Мартин Миланов и изпълнителния директор на централата Стоян Бъчваров.
Люк Тардиф пожела на зам.-министър Харизанов у нас да бъдат изградени още поне три закрити и модерни хокейни площадки, за да бъде задоволен големият интерес към този спорт.
Владимир Харизанов беше и сред гостите на официалната вечеря, дадена от президента на Международната федерация по хокей на лед.
Днес българската делегация ще присъства на полуфиналните срещи от световното първенство - Финландия-САЩ и Канада-Чехия. Двубоите се провеждат в откритата през миналата година “Нокиа Арена”, която е с капацитет 13 455 зрители и е изградена по проект на американския архитект Даниел Либескинд.
В програмата на зам.-министъра на младежта и спорта е и среща със зам.-кмета на Тампере Мати Хелимо, както и разговор с местни експерти, които ще запознаят Харизанов с възможностите за смяна на инсталацията на ледената пързалка на Зимния дворец в София. В момента съоръжението използва амортизирана система, която има спешна необходимост от реновиране със съвременна енергоспестяваща технология.
Турция готви пълна забрана за домашни любимци в ресторанти и кафенета
С багер разбиха крепост на наркодилъри във Факултета, арестуваха сестрата на Гугутката
АПИ дръпна шалтера на поръчка за 1 млрд. лв.: Евтините мантинели ни излизат с човешки животи
Милошев защити Ия Петкова начело на НДК: Семейните връзки не отменят професионализма
ЕК към България: Няма напредък по ВСС, корупцията по върховете и законодателния процес
Летище Бургас влиза мощно в битката за Евровизия 2027: Готово е за 50 000 пътници на ден
България е четвърта в ЕС по брой съдии - над два пъти над средното
Огнен ад в Испания: 12 000 хектара изгоряха, над 1000 души са евакуирани
Нов смъртен случай след полицейско задържане във Варна, разследват действията на униформените
ЕИБ отпуска 800 млн. евро за още 30 години живот на АЕЦ Черна вода
Георги Татарски пое Булгаргаз преди решаващите преговори с Боташ
Царево става спортната сцена на Южното Черноморие за три дни
