×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ПП се обяви против смяната на националния празник – трябвало да остане 3 март


ПП се обяви против смяната на националния празник – трябвало да остане 3 март
Предложението на ГЕРБ не било коректно спрямо обществото
25 Май 2022, Сряда, 13:27 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

Било изключително неудачно точно сега да се поставят нови разделителни линии в обществото

Депутатите от „Продължаваме промяната“ (ПП) не одобриха предложението националният празник да бъде не на 3 март, а на 24 май. То дойде от бившите управляващи от ГЕРБ.

Позицията на ПП обяви народният представител Благовест Белев.

"24 май е един от малкото празници, по които има абсолютен консенсус в обществото. Не е коректно 24 май да се използва като разделителна линия за отделни хора, отделни групи в обществото. ГЕРБ имаха възможност в продължение на 12 години да направят каквито желаят промени. Те не ги направиха. Правят ги сега, за да предизвикат - така аз чета, за да предизвикат отново разногласие. Не е коректно спрямо обществото и обществото трябва категорично да отхвърли подобни идеи", каза Белев пред репортери в Народното събрание. 

Той бе попитан къде са в случая разделителните линии. 

"Аз за 24 май не казах такова нещо. Има празници, които... ако щете и националният празник 3 март поставя някакви разделителни линии. И още веднъж да кажа: 24 май е единственият, или да не съм краен - един от малкото (празници), за които имаме абсолютен консенсус в обществото. Това е български празник. Това е празник на българската наука, на българската култура, на българската азбука. И е изключително неудачно точно пък сега, в това време да се поставят такива разделителни линии“, обясни депутатът.

От ПП щели да реагират по същия начин дори и ако предложението не било на ГЕРБ, а на друга парламентарна група.

На въпрос - да остане ли 3 март национален празник, Белев отговори: „Разбира се“.

Обявеното от него становище е донякъде изненадващо предвид ярките прозападни и антируски позиции на съпредседателите на ПП Кирил Петков и Асен Василев. 

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
14
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско 12/08/2026, Сряда 19:00 0
14
Коментара по темата
14.
Хахаха
25.05.2022 20:42:21
0
3
24 май разделителна линия ?? Този е луд за връзване..
13.
Хахаха
25.05.2022 18:35:03
0
7
БСП пак е взела надмощие при решението. Не разделението в обществото, а разделението и падането на коалицията от власт ги плаши.
12.
Супер идея
25.05.2022 18:25:55
3
11
Аз съм "За". Това е дата, която обединява всички българи, а не ги разделя като 3 март! Пълен Провал вече се доказаха като абсолютни лаици по история на България и некадърни държавници и нямат грам право да дават мнение по такива важни въпроси! Духът на България е най-изразен точно в този светъл празник на книжовността и мисълта!
11.
ДРУГАРЯ САТАНА
25.05.2022 18:16:34
1
7
ПП - ПРАСЕШКА ПОДМЯНА! :) ЕЙ! ХИТРИ ТИЯ ПРАСЕТА, БРЕЙ! :)
10.
ДРУГАРЯ САТАНА
25.05.2022 18:14:44
1
4
Е ОДЕВЕ ГО ПСУВАХ ПО ТОЯ ВЪПРОС ОНОВА ПРАСЕ ПРИ АДЕЛИНА В НОВА НЮЗ. ДЕТО ОБЕЩАЛО ДА СМЕНИ МОДЕЛА, ТО ПРАСЕТО! ОТ ПАРИ ОТ МУТЕР, ПАРИ ОТ МИНДЖИТЕ. СМЕНА НА МОДЕЛА БЕ! :)
9.
ДРУГАРЯ САТАНА
25.05.2022 18:11:48
2
2
ОБАЧЕ! МАГАРЕШКИТЕ МИНДЖИ, НЕМАТ ДОСТАТЪЧНО ПАРИ ЗА ДА ВИ СПАСЯТ :) ЗАТОВА И ПРАСЕТАТА СУФЛИРАТ ЗА ИНФЛАЦИЯ, НАДУВАНЕ НА ЦЕНИТЕ, АКО ВИ СЕ ДИГНАТ ДОХОДИТЕ :) НЕМА ТАКАВА ОПАСНОСТ! МИНДЖИТЕ СА ЧИПАРИ. И КАКТО КАЗАВА АНДРО, ТЕ ЗАТОВА ИМАТ! ЩОТО СА СТИСНАТИ :)
8.
ДРУГАРЯ САТАНА
25.05.2022 18:04:45
2
1
КОЙ ДАДЕ ПАРИ ЗА ПЕНСИИ И ЗАПЛАТИ ТОЯ МЕСЕЦ? - МА-ГА-РЕШ-КИ-ТЕ МИНДЖИИИ :) КОЙ ОТРОВИ ДРУГАРЯ САТАНА - МА-ГА-РЕШ-КИ-ТЕ МИНДЖИИИ :) КОЙ ЩЕ ГО ПОБЪРКАМ ПРЕДИ ДА ГО РАЗЧЕКНА? - БЪЛГАРСКИТЕ ГЮБРЕТААА! :)
7.
zapoznat
25.05.2022 17:53:44
4
9
Национален празник на България трябва да бъде или 6 септември или 22 септември.
Дори 24 май не го намирам за подходящ! За 3 март пък категорично-НЕ!
6.
Това ли е
25.05.2022 14:47:00
1
17
най-големият проблем в момента? От какво точно ни разсейват днес? От сатанинската сбирка в Давос? От местна мръсотия?
5.
Бе не знам
25.05.2022 14:24:59
15
11
Ама ПП почти направиха газовата диверсификация,а Тиквата и пуделите му от четирибуквените семейни предприятия се мотаха 12 год.
4.
Хм
25.05.2022 14:04:45
14
22
Герб след всяка обществена дискусия или коментари по тв веднага яхат метлата и излизат с предложение от вчера за днес.12 години защо не предложиха да сменят датата?
3.
24 май
25.05.2022 13:59:48
16
21
трябва да бъде единственият Национален празник! Толкова е пищно, красиво, прекрасно!
3 март е хубав празник, но е свързан с Русия и нейните интереси на Балканския полуостров!
Много голяма част от българите са живеели добре и не са искали някой и особено Русия да им разваля "рахатлъка"!
Напревете референдум по въпроса!
2.
567
25.05.2022 13:58:51
23
17
Разбира се, че трябва да остане 3.03. националния ни празник!
1.
Сз
25.05.2022 13:32:29
27
11
НАЦИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК Е НА 09.09
СЛАВА НА БКП
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Терор в центъра на Бургас: Мъж залива с фекалии и троши коли на ул. „Ген. Гурко“ (ВИДЕО) Терор в центъра на Бургас: Мъж залива с фекалии и троши коли на ул. „Ген. Гурко“ (ВИДЕО) Видео от охранителните камери на местния часовникар Вишко Гаров запечата бруталните изцепки на 72-годишния Манол Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Поклонението започва в 08:30 часа в храм Св. св. Козма и Дамян, а траурната церемония е от 12:00 часа Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Правителството няма да продължи с тримата кандидати от процедурата при кабинета Желязков, но те могат отново да се включат Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха За щастие няма пострадали, щетите са изцяло материални  Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Гергана Папазова твърди, че непълнолетният ѝ син е бил само наблюдател на фаталния побой над Георги Кузев Земеделецът Александър Сотиров оглави "Прогресивна България" в Айтос Земеделецът Александър Сотиров оглави "Прогресивна България" в Айтос Даниела Алакушева става организационен секретар на местната структура Д-р Диян Господинов с тревожни данни: Смъртността от сърдечно-съдови заболявания в Бургас е с 20% над средната за страната Д-р Диян Господинов с тревожни данни: Смъртността от сърдечно-съдови заболявания в Бургас е с 20% над средната за страната Кардиологът предупреди общинските съветници, че неконтролираното високо кръвно остава сред основните причини за инфаркти и инсулти Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско От институцията видяха неуважение към мюсюлманските традиции в сценичния образ на групата Nerativim Известният гангстер Ники Хаваеца спипан с много дрога в Поморие Известният гангстер Ники Хаваеца спипан с много дрога в Поморие 28-годишният мъж е криминално проявен и осъждан Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения Морската сцена ще събере десетки изпълнители в навечерието на Успение Богородично, входът за публиката е свободен
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Москва е готова да действа и далеч от европейските води, а руското Министерство на отбраната вече е получило заповед 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал Според публикуваното съобщение гости от три етажа трябва да ходят пеша, а нарушаването на правилата води до солена санкция Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив 18-годишният излиза срещу 700 евро гаранция, а другият младеж остава под надзора на Детска педагогическа стая Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Рикардо Аройо напусна "Новите съседи" в сезон 15, когато героят му "почина" на дивана си, сам и правейки любимото си - гледайки мач Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Най-възрастният действащ държавен глава управлява дистанционно и направи сериозна рокада във военното командване САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго Пакистанските посредници са получили съгласие от Вашингтон и Техеран дни преди крайния срок на 17 август Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Американската прокуратура твърди, че групата договаряла картечници, гранатомети и минохвъргачки за войната на CJNG в Мексико Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Сими и Кимолос са сред най-скъпите места за зареждане, а фериботите, нощувките и храната допълнително вдигат сметката за лятната почивка Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Генеративният AI ускорява продажбите, проектирането и сделките със земя и сваля разходите на строителните компании Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Американският президент заяви, че не вярва на Техеран и предупреди за тежък отговор при нови действия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Защо плачеш, мила?
- Защото ми казаха, че съм тъпа.
- Хубаво де, и кое не ти е ясно?
Виц на деня Виц на деня Двама старци си говорят:
- Ех наборе-е-е, станал съм като стенен часовник!
- Що бе?
- Ми ей го на - в главата ку-ку, а от долу махало...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Към съседа от 4-тия етаж, който започва с бормашината в 7:00 сутринта в неделя: Надявам се бургията ти най-накрая да удари златна жила, че да си купиш къща в друг град!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори