Духът на Бургас отново е жив! Вижте най-голямата манифестация за 24 май
33 бургаски детски градини и 42 учебни заведения - 19 основни, 8 средни училища и 15 професионални и профилирани гимназии, както и хиляди бургазлии се включиха в шествието
Най-голямата манифестация от началото на 21 век в Бургас събра десетки хиляди и изпълни града с живот. Усмивки, емоции и дълбок поклон пред езика, пред словото на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
След 2 години отсъствие заради COVID-19 духът на Бургас отново е жив и пълен. Децата от 33 бургаски детски градини и 42 учебни заведения - 19 основни, 8 средни училища и 15 професионални и профилирани гимназии, както и хиляди бургазлии се включиха в манфестацията.
Флагман.бг предава на живо, вижте видеото:
Шествието поведоха областният управител Стойко Танков, кметът на Бургас Димитър Николов и неговите заместници, политици, общественици, бургаското духовенство, дейци от читалищата, университетите, творческите и културните институти, музикални и мажоретни състави.
След края на манифестацията представителите на Университет „Проф. д-р Асен Златаров” отдадоха почит към своя патрон, засаждайки цветя пред неговия монумент.


Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата

Всичко е прекрасно, обаче защо не се обяви предварително някаква програма за празника?