Духът на Бургас отново е жив! Вижте най-голямата манифестация за 24 май
33 бургаски детски градини и 42 учебни заведения - 19 основни, 8 средни училища и 15 професионални и профилирани гимназии, както и хиляди бургазлии се включиха в шествието
Най-голямата манифестация от началото на 21 век в Бургас събра десетки хиляди и изпълни града с живот. Усмивки, емоции и дълбок поклон пред езика, пред словото на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
След 2 години отсъствие заради COVID-19 духът на Бургас отново е жив и пълен. Децата от 33 бургаски детски градини и 42 учебни заведения - 19 основни, 8 средни училища и 15 професионални и профилирани гимназии, както и хиляди бургазлии се включиха в манфестацията.
Флагман.бг предава на живо, вижте видеото:
Шествието поведоха областният управител Стойко Танков, кметът на Бургас Димитър Николов и неговите заместници, политици, общественици, бургаското духовенство, дейци от читалищата, университетите, творческите и културните институти, музикални и мажоретни състави.
След края на манифестацията представителите на Университет „Проф. д-р Асен Златаров” отдадоха почит към своя патрон, засаждайки цветя пред неговия монумент.


Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие

Всичко е прекрасно, обаче защо не се обяви предварително някаква програма за празника?