×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Норвегия предупреждава: Русия ще засили шпионската си дейност през 2026 г.
  • 858 двойки си казаха „ДА“ в Бургас през миналата година
  • Саудитска Арабия вдига забраната за алкохол за богати чужденци
  • Епстийн обмислял създаване на нова раса от собствените си гени
  • Проверяват гинекологичен кабинет и в Бургас за изтекли видеозаписи
  • Превръщането на женската уязвимост в порнографско съдържание показва сериозни пропуски в контрола
  • 20 г. след последния български зимен медал: 20 спортисти в опит да променят историята
  • Индустрията в колапс, уволняват хиляди хора
  • Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта
  • Днес през 1878 г. е свободен град Бургас от османско владичество и е учредена първата българска градска община
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Радев не казва ще свика ли КСНС: Първо трябва да чуя премиера


Радев не казва ще свика ли КСНС: Първо трябва да чуя премиера
"България има нужда от стабилност, но и от прозрачност и принципност в управлението. И аз се надявам, че този баланс ще бъде намерен."
23 Май 2022, Понеделник, 12:13 ч.
Автор: Флагман

Ако диалогът в управляващата коалиция е нарушен, трябва ясно да се каже какви са причините, обясни президентът

Президентът не отговори ясно дали ще свика Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) по темата Северна Македония, както настоява премиерът Кирил Петков.

Пред репортери на събитие в София държавният глава обясни, че първо трябвало да се чуе с него, за да обсъдят темата.

На въпрос ще се свика ли КСНС, той отговори: "Мисля, че колкото по-тясно управляващите се придържат към официалната българска позиция, изразена в приетите от Народното събрание документи, от последния Консултативен съвет за национална сигурност, колкото по-дълбоко се вслушват в гласа на българите у нас и в Република Северна Македония, колкото по-отговорно се държим като член на Европейския съюз и се придържаме към принципите и ценностите на Съюза, толкова по-лесно ще ни бъде в политиката и решенията спрямо Република Северна Македония."

Президентът добави: "Консултативният съвет за национална сигурност е орган за подпомагане на диалога и за търсене на общо решение в името на важни национални цели. Ако се търси широк национален консенсус по отношение на Република Северна Македония, то такъв не само че има, но е и силно изразен в нашето общество и би следвало управляващите да са наясно с това. Ако целта е подпомагане на диалога и той е нарушен по някакви причини - диалогът вътре в самата управляваща коалиция, то трябва ясно да се каже какви са причините за това, ако, разбира се, е нарушен този диалог; има ли прогрес от страна на Република Северна Македония по изпълнение на нашия договор, има ли промяна в позициите на нашите европейски партньори и европейски институции. Но по тези въпроси трябва да чуя министър-председателя."

Румен Радев декларира: "Бъдете сигурни, че ще продължа да правя най-доброто за България; да отстоявам нашата история и култура, да защитаваме правата на македонските българи, да държим България на положение отговорен член на Европейския съюз, така че да имаме ясна загриженост и ангажименти за стабилността на Съюза в дългосрочен план. И, разбира се, ще продължим да работим така, че нашите братя в Република Северна Македония да получат гаранции, но в същото време и за един устойчив и необратим процес на интеграция; по-бързо да се освободят от оковите, идеологическите окови на тоталитарното югославско минало. Най-сетне политиците там да направят смелата стъпка, която да отвори перспективата за така мечтаното членство в Европейския съюз."

Попитан отново дали смята тези въпроси да бъдат обсъдени на КСНС, президентът повтори: "Първо аз искам да чуя премиера по тези въпроси."

А след въпрос дали ако не свика Консултативния съвет за национална сигурност, може да се стигне до раздор с министър-председателя, Румен Радев каза: "Вижте, България има нужда от стабилност, но и от прозрачност и принципност в управлението. И аз се надявам, че този баланс ще бъде намерен."

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
Флагман.БГ Тайните за красота на Мишел Пфайфър Тайните за красота на Мишел Пфайфър 06/02/2026, Петък 20:00 1
5
Коментара по темата
5.
Ситуацията се промени
23.05.2022 20:51:39
0
5
Коалицията срещу ГЕРБ се провали!
Актуалното в момента е:
Bсички срещу ПП “Пълен провал”
4.
Някой
23.05.2022 18:42:44
0
2
Той Радев като говори кога е казал нещо? Само шикалкави и накрая нищо.
3.
DJARO
23.05.2022 18:28:27
1
2
Кирчо го НАТИСКАТ за Македония....дш Америка и ЕС....Макрон и той онзи ден....дава зор да сме се разбирали по-бързо...по-между си.....и Киро е мека-китка....НЕ МОЖЕ ДА ОТКАЖЕ НА НИКОЙ.....да угодим на господарите дт Америка и ЕС....хак им е на макетата....да стоят там в ъгъла натикани........ДА ПАЛЯТ УЧЕБНИЦИТЕ кадето пише че сме фашисти
2.
Hahah
23.05.2022 13:11:53
1
6
Аи че днеска синчето има бал... Да е живо и здраво
1.
JКакво ще свикваш веее
23.05.2022 13:10:21
1
8
Демо политици... Или както е модерно- политици от AliExpress... Плъхове
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Отне ли прокълнатото злато на Вълчан Войвода живота на своите откриватели в „Петрохан“? Отне ли прокълнатото злато на Вълчан Войвода живота на своите откриватели в „Петрохан“? Какво са открили в Странджа Иво Калушев и двете момчета в края на януари, докато са се „гмуркали“ и са обикаляли пещерите в студа? Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП По думите му лидерът на ГЕРБ е обявил в Брюксел, че Желязков е подписал в Давос за новото ООН заради проблеми с Вашингтон, но не се казва дали по „Магнитски“ България рай за извратеняците! 64 000 камери достъпни в Интернет България рай за извратеняците! 64 000 камери достъпни в Интернет Паролите на повечето от тях са по подразбиране и всеки ги знае, а останалите всяко дете, което се опитва да се прави на хакер, може да пробие, разкри депутат Бургаският депутат инж. Петър Кънев се срещна с Генералния секретар на ОИСР Матиас Корман Бургаският депутат инж. Петър Кънев се срещна с Генералния секретар на ОИСР Матиас Корман Матиас Корман е в София за официалното представяне на „Икономически преглед на България за 2025 г.“ Готвят тройна „Гражданска отговорност“ за серийните джигити по пътя Готвят тройна „Гражданска отговорност“ за серийните джигити по пътя Застрахователите подготвят бонус малус система с рязко поскъпване за шофьори с няколко ПТП Закрила на детето се самосезира за изчезналото момче по случая "Петрохан" Закрила на детето се самосезира за изчезналото момче по случая "Петрохан" 15-годишният син на спелеолога е в неизвестност и е с издирваните след тройното убийство край „Петрохан“ Ивайло Калушев и Николай Златков Работна среща координира подготовката за Giro d’Italia – Bulgaria Grande Partenza 2026 Работна среща координира подготовката за Giro d’Italia – Bulgaria Grande Partenza 2026 Институциите отчетоха напредък по сигурността, финансирането и кампанията за популяризиране на България Как се променят таксите за дебитни карти след приемането на еврото Как се променят таксите за дебитни карти след приемането на еврото Анализът на тарифите на банките показва ясно очертана тенденция: все повече кредитни институции комбинират фиксирани такси с процент от теглената сума, което оскъпява по-големите тегления Освободителят на Бургас притежавал огромна библиотека – над 6000 книги Освободителят на Бургас притежавал огромна библиотека – над 6000 книги 6 февруари 1878 г. е дата с памет и предупреждение, а не формален ритуал без граждани, какъвто имаше днес в морския град При 4 зодии нещата ще се подреждат без усилия  При 4 зодии нещата ще се подреждат без усилия  Вселената ни намигва точно в точния момент
Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини България с двама знаменосци и 20 състезатели, големите надежди са Зографски, Попов и Янков Бебетата на Бъзби, които не пораснаха Бебетата на Бъзби, които не пораснаха От този свят си отиват Роджър Бърн (28), Еди Коулман (21), Марк Джоунс (24), Дейвид Пег (22), Томи Тейлър (26), Джеф Бент (25), Лиъм Уелън (22). От щаба на тима загиват още Уолтър Крикмер, Томи Къри и Бърт Уолей. Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Първото идентифицирано лице в разследването, започнало през ноември 2025 г., е бивш шофьор на камион, живеещ близо до северния град Порденоне Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Greenpeace протестира срещу спонсорите на Зимните олимпийски игри в Милано Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Клиентите са възмутени от случващото се и често реагират с ирония, разказа Йоана Вълчанова Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река Проливните дъждове предизвикаха наводнения свлачища и сериозни щети в няколко района Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва Генерал-лейтенант Владимир Алексеев е прострелян и настанен в болница нападателят е избягал "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва Размерът на плащането е определен от трибунал на Професионалната футболна компенсационна комисия (PFCC) и не подлежи на допълнителни преговори между двата клуба Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Разследването тръгва по сигнал на ЦРУ, офицерът е имал достъп до тайни на НАТО Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Нестабилните метеорологични условия в Мароко ще продължат да засягат няколко части на страната
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира автомобил.
– Минахте на червен светофар. – Шофьора без да каже нищо подава 10 лева.
– И с превишена скорост- – Шофьора прибира 10-те и подава 50 лева.
– Изглеждате ми подпийнал. – Шофьора подменя 50-те лв. със 100 лева.
– Тая кола, не е ли крадена? – На мястото на 100-те лева се появява дуло на пистолет 45-ти калибър…
– Ами… Да се върнем на това, че сте пил…
Виц на деня Виц на деня В родилния дом нов баща се удивлява:
- Какво... близнаци!?
- Не, едно е! - успокоява го медицинската сестра. - И следващия път елате трезвен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Преди не ми вървеше с мъжете, но мина време и натрупах опит... Сега на мъжете не им върви с мен...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори