Италия с план за края на войната - автономия на Крим и Донбас...
Предлага се и прекратяването на санкциите срещу Русия
Италия е представила мирен план от четири точки на генералния секретар на ООН Антонио Гутериш за прекратяване на конфликта в Украйна, съобщава Wall Street Journal, като се позовава на говорител на италианското външно министерство.
Планът призовава за прекратяване на огъня по места предвижда да се даде възможност за евакуация на цивилни и да се създадат условия за общо прекратяване на огъня, водещо „към дълготраен мир“, каза в петък външният министър Луиджи Ди Майо.
Италианският вестник La Repubblica съобщи по-рано за предложението.
Първата стъпка в мирния план, според вестника, е прекратяване на огъня и демилитаризация на фронтовите линии.
Втората точка е, че Украйна ще бъде неутрална страна. Тази част от плана ще бъдат обсъдени на мирна конференция.
Третата точка е двустранно споразумение между Русия и Украйна за изясняване на бъдещето на Крим и Донбас. В Споразумението ще бъдат засегнати културни и езикови права на жителите и ще гарантира свободното движение на хора, стоки и капитали. Планът, според Repubblica, показва, че Крим и Донбас имат почти пълна автономия, включително по въпросите на отбраната, но ще бъдат част от Украйна.
Четвъртата точка ще бъде многостранно мирно споразумение между Европейския съюз и Русия, което ще включва поетапно изтегляне на руските войски от Украйна и премахване на западните санкции срещу Москва.
Пълнено пилешко с гъби, картофи и два вида сирене - сочно отвътре, златисто отгоре
На всяка крачка срещаш ясновидец, вещер, духовен учител: От фанатизъм и самозаблуда България затъва
Три пълни слънчеви затъмнения за 710 дни: Големият цикъл на промяната вече започна
Край на лошия късмет от 1 септември: Четири зодии влизат в нов период
Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив
Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха
Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров
Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика
История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат
Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море
Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига
Пирин Галов покори 500 км и 40 000 метра изкачване и завърши втори на „Тичино 500“

Ето защо правят усилия за мирно решаване на войната Русия/Украйна
-------------
Няма как да стане! Крим отдавна е част от Русия.