Енергийният министър успокои: Имаме ресурс, за да няма рязко поскъпване на тока и парното
Александър Николов заяви, че, ако е необходимо, може да подаде оставка във всеки един момент
„Енергийната ни система разполага с достатъчен ресурс, за да може да няма чувствително поскъпване на тока и парното”. Това заяви в студиото на "На Фокус" министърът на енергетиката Александър Николов.
На въпрос дали двамата със Слави Трифонов са коментирали дали ИТН ще напусне коалицията, Николов заяви следното:
„Не сме говорили. Ангажиментът, който съм поел, е да си върша работата максимално добре. Оттам нататък политическите решения се обсъждат на друго ниво”.
Той заяви, че, ако е необходимо може да подаде оставка във всеки един момент.
„Имаме техническа възможност да плащаме в рубли, но ако всички други детайли са по нормален начин и „Булгаргаз” не се подлага на риск. „Булгаргаз” има задължение - чисто търговско, да заявява съответните количества от договора. Благодаря на екипа на Българския енергиен холдинг и на всяко едно дружество под шапката му. Всички управителни органи имат оперативна свобода да взимат решения. След проверка е установено, че от българска страна се спазват всички изисквания по договора с „Булгаргаз”. Това се прави с една цел - България да запази позицията си на лоялен и дългосрочен партньор", поясни енергийният министър.
Журналистка влиза в "Ергенът"
Легендата от „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“ Робърт Дювал почина на 95
Дъщеря живя години с трупа на майка си, за да взима пенсията й?
Марк Антъни ще става баща за осми път
Най-несправедливата глоба в историята?
Почина звезда на съветското кино
Големи промени в правилата на волейбола
Здравенякът и топ танцьор от "Игри на волята" Чикагото влиза в ново риалити - вижте къде ще блести
Шефка в световния биатлон похвали Лора Христова
Жители на Сърница са бесни, поставиха ултиматум
Винисиус разопакова куфарите в Реал М
Мъж и жена излязоха на кафе, той спря да я търси, за "наказание" тя се изкъпа в дома му и не само

Ами защото нашата канадска кокошка избърза да се хареса на Бай Дън и Мустафата и отказа договора с „Газпром“ срещу евро, които руснаците после сами си обръщат в рубли, за да си запазят парите от санкции. Както вече на Путин и „Газпром“ плащат „лукавите“ Германия, Италия, Гърция, Турция и всички останали без България.
Ако този тъпак беше в частния бизнес, отдавна да е фалирал или ограбил фирмата. Но такива като Киро Простото, Асенчо и Прокопиев цял живот са на държавната софра или обикалят около нея като хиени.
Сега Простото има блуждаещи в океана танкери, но няма газ, защото няма къде да ги разтовари.
Дори Еконт не можел да помогне :)))))
КРАВАРСКИ ИЛИ ЕВРОГЕЙСКИ ????
ИЗМАМНИЦИ МРЪСНИ
Къде и кога ще се разтоварват двата танкера, купени от Киро Келеша, ще ни светне ли?