Балабанов, ИТН: Не може така да се изхвърляме за цената на газа от САЩ
Кирил Петков обяви след посещение в САЩ, че той ще е по-евтин от този на „Газпром“
Станислав Балабанов от ИТН отправи остри критики към премиера за газа и посещението на делегацията ни в САЩ. "Не може да обявяваш категорично и да си сигурен за цената на втечнения газ от САЩ и че той ще е по-евтин от този на „Газпром", заяви пред bTV Балабанов.
Според него, ако нещо не е написано и не е видяно черно на бяло, "не може да се говори в национален ефир с такава сигурност".
„Ако нещо в Америка струва 2 лв. и трябва да го прекараш през океана, за да дойде в България, след което да го преработиш, за да стигне до крайния потребител, логично е тази цена да се промени, така че не трябва да се говори предварително. Много обнадеждаващо хвърлена беше тезата, че газът, който идва от Америка, със сигурност ще е по-евтин от този на „Газпром“. Няма финална експертиза по темата и не може така да се изхвърляме“, добави Балабанов.
Според него и антикризисните мерки са били плод на бързане и кризисен ПР, защото не са били обсъдени предварително с партньорите в коалицията. По думите му не от ПП не се вслушват в техните предложения и "правят каквото си искат".
По темата Северна Македония Балабанов коментира, че са се потвърдили подозренията на неговата партия за ангажименти на България спрямо РСМ. ИТН виждат подозрение заради поискания Консултативния съвет за национална сигурност от Кирил Петков. Според него няма никакъв смисъл от свикване на КСНС, защото на предишното си заседание той е потвърдил българската позиция за Северна Македония и в нея няма промяна оттогава.
Балабанов повдигна и темата за решетките в НС и поясни, че според него отговорност за тяхното слагане трябва да се търси от председателя на парламента. Оказа се, че решетките са незаконни и трябва да бъдат премахнати. Вчера председателят на НС обяви, че решението за слагането им е взето от главния секретар на парламента.
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
Фентанилови зомбита? Две дрогирани момчета уплашиха минувачи край Сахат тепе в Пловдив
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност
Над 40% от работещите българи прегарят: Ето сигналите, които не бива да подминаваме
Хакнаха издателя на най-очакваната видеоигра за десетилетието, първи кадри от GTA VI
Защо Иран още не се предава: режимът разчита на твърдост, петрол и натиск през Ормуз
Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив
Имате глоба от 153 евро? Не бързайте да плащате, измамници се представят за МВР
Защо самолетите не режат Тихия океан по права линия? Картата ни подвежда
