Най-малко трима ранени при нападение с нож в Норвегия
Нападателят е атакувал на случаен принцип
Най-малко трима души са ранени, един от които тежко, при нападение с нож в град Нумедал, Югоизточна Норвегия,близо до Осло.
Нападателят е атакувал на случаен принцип, предадоха световните информационни агенции, позовавайки се на полицията, предава dnes.bg.
Един заподозрян е задържан. Не се съобщава какви са мотивите на извършителя.
Норвежката телевизия Те Фау 2 съобщи, че на място са пристигнали няколко линейки, включително въздушни линейки, както и много полицейски автомобили, отбелязва Асошиейтед прес.
Районът, където е извършено нападението, се намира северно от град Кьонгсберг, където при атака с лък и нож миналия октомври бяха убити петима души.
Срещу извършителя на тогавашното нападение - датчанинина Еспен Андерсен Братен, страдащ според експерти от психически проблеми, от вчера се води съдебно дело в Норвегия, посочва Франс прес. Той вече се призна за виновен по време на процеса. Срещу Братен са повдигнати също обвинения за 11 опита за убийство при атаката в Кьонгсберг - бивш миньорски град с 26 000 жители.
/БТА/
Дрехите в пералнята, душ и дезинфекция на вещите след пътуване в самолет
Няма да можем да плащаме с карти на Нова година
Приморско е най-динамично развиваща се туристическа дестинация за 2025 г.
„Театър за всички“ докосна децата от квартал Победа в Бургас
Сочна гръцка торта – пухкав какаов блат, напоен с най-финия шоколадов крем
Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града
Калъм Търнър е новият фаворит за ролята на Джеймс Бонд – близък до Дуа Липа актьорът повежда надпреварата за 007
Последното пълнолуние за декември сбъдва желанията само на тези зодии
1500 души с увреждания получиха високотехнологични помощни средства безплатно
Временно ограничение на движението по АМ „Тракия“
Строителен предприемач с прогноза за цените на жилищата в България
Нов циклон удря страната. В този ден започват пороите!
