×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Решетките за Бойко Борисов и парламента падат еднакво бързо, установиха в ГЕРБ


Решетките за Бойко Борисов и парламента падат еднакво бързо, установиха в ГЕРБ
„Повече от 24 часа цялото ни общество се вълнува от един въпрос – кой и защо постави решетки на парадния вход на Народното събрание“
20 Май 2022, Петък, 09:37 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

От възможността някой да Ви поиска сметка, че съсипвате държавата ни, ли се пазите, питат с парламентарна декларация

„Повече от 24 часа цялото ни общество се вълнува от един въпрос – кой и защо постави решетки на парадния вход на Народното събрание“. Това обяви Десислава Атанасова в декларация от името на парламентарната група на ГЕРБ-СДС в началото на пленарния ден, с което предизвика весели възгласи от редиците на опозицията.

„Колеги, разбирам вашето вълнение. Задават се обаче и други въпроси“, продължи Атанасова. „Кой и защо го нареди, кой ще плати монтажа и демонтажа им и санкцията по административния акт, наложен на Народното събрание“, добави председателката на групата на ГЕРБ-СДС.

Тя направи аналогия и с ареста на експремиера и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов. 

"Да не би пък "Промяната" да имате някакъв фетиш към решетките? Не знам. Министър-председателят ви поиска решетки за лидера на опозицията - получи ги и след 24 часа съдът постанови, че те са незаконни. Вие поискахте решетки за парламентаризма и след 24 часа ви постановиха да ги премахнете. Колеги, не е смешно. Вземете си поука. Не опитвайте друго, защото народът скоро и такъв срок няма да ви даде", каза Десислава Атанасова. 

"Г-н председател, сигурно знаете, а и вчера многократно подчертахме, че за да говорим за парламентаризъм, отношение има не само буквата на закона, а и духът му, атмосферата, възприятието и доверието. През вчерашния ден беше демонстрирано от Вас непременното зачитане на буквата на закона. И съгласно буквата на закона никой не може да „унищожава“ сграда – паметник на културата, като монтира някакви съоръжения, наподобяващи килийна конструкция.

Затова и резонният въпрос е - кой закон спазихте, г-н председател, при допускането на тази гавра с паметник на културата от национално значение?!

Сигурно знаете, г-н председател, и факти за архитектурата на тази сграда. Не само че тази сграда е една от първите, построени след Освобождението през 1884 година с Решение на министър-председателя Петко Каравелов, а е и символ на независимостта на българската държава – през този вход, с Вашите решетки, влиза Фердинанд, за да приветства българския народ след обявяването на Независимостта на България пред четиринадесетото обикновено Народно събрание.

Под надписа на българския герб – „Съединението прави силата“, Вие монтирахте решетки, а срещу него вече месеци наред стоят метални ограждения.

От какво Ви е страх, господа управляващи – от Съединението или от силата?! Та нали съединението „СРЕЩУ“ Ви обедини в хибрида, наречен правителство, "А" отборът, братството.

Нали се разхождахте с табели – „нас не ни е страх“, нали бяхте изборът на тези, които Ви овластиха, нали зачитахте волята народна, господа демократи, и по тази воля сте тук!

Та Вие осъзнавате ли, че дори в най-мракобесните времена на тоталитарния комунистически режим никой не си е позволявал подобно нещо?

Та Вие осъзнавате ли, че тези, от които се пазите, са Вашият работодател? Срещу тях ли издигате метални стени? Или се пазите от силата? От силата на недоволството, от справедливия гняв, от възможността някой да Ви поиска сметка, че съсипвате държавата ни!

Спомнихте ли си, г-н председател, кой разписа разпореждането?

  • Да твърдите, че не сте Вие автор на това решение, означава, че друг взема решения в парламента?!

  • Да твърдите, че не помните, не е уместно за младата Ви възраст.

  • Да твърдите, че някой Ви е наредил, е опасно за поста, който заемате, защото по Конституция Вие сте отговорен. Ако утре Ви предпишат воден ров, стрелкови кули или ток по решетките – ще го изпълните ли?

Да търсите индулгенция в препоръки – неуместно е.

Защо го направихте, г-н председател, и кой ще плати сметката?", попита Десислава Атанасова. 

Председателят на парламента Никола Минчев засега не отговори на поставените въпроси.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
22
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Млад баща вилня в болница Млад баща вилня в болница 12/06/2026, Петък 20:00 0
22
Коментара по темата
22.
SSS е ЧИКМИДЖЕТУ
20.05.2022 11:52:22
6
12
Когато си Прост, защитаваш Просто Киру и Простаците!
Лорер скоро ще свърши парите за такива ПростоКирчовци, все пак има семейство и офшорки, не само опорки да спуска, колко е добре Шопска салата, без домати,без краставици и без сирене да се яде!
Промяната на Мафията е Шок и Ужас за хората, само за 1% от обществото е далавера!
Анатема на всички престъпници и крадци!
21.
SSS до 19
20.05.2022 11:44:59
21
3
Бащицата ти Радев се договаря с Еднокнижния плазмодий от Банкя толкова колкото аз с Доналд Тръмп .
Повече от ясен си ми . Герберски трол пишещ с няколко ника , кликайки си плюсове .
Само че , КРАДЕНЕТО СВЪРШИ .
ПАРТИЯ ГЕРБ , НA BOКЛУКА .
РАЗБРА ЛИ , КАВАДАР ?????
20.
Деситу
20.05.2022 11:08:40
13
9
газ пикае , че загуби "обслужването" от момчетата на НСО -то!
Затова, когато се спомене НСО тя е свръхактивна ...!
19.
SSSS събирайте багажа за Канала
20.05.2022 11:08:01
6
21
Голяма тръпка имате към решетките,
сигурно защото сте ясновидци и в бъдещето виждате ясно съдбата си - небе на квадрати!
Който гроб на ГЕРБ копае, сам в него пада.
Дори бащицата Радев се договаря с Борисов да се върне като лидер на Правителството!
Ще поживеем, ще видим гнилите плодове на Херо и Прокопи, как опадат.
18.
Така е
20.05.2022 11:03:41
14
4
Сравнението между Бойко и Парламента е съвсем удачно...
Бойко Борисов =Човекът Парламент !
17.
SS
20.05.2022 11:02:52
18
4
MNOGO GERB-SKI TROL , MNOGO NECHTO .
MAI OGLADNIAHTE , NEMA LEV ZA GEPANE .
A XA XA XA XA XA
16.
SSS
20.05.2022 10:58:02
17
2
АЛОООО , N11 .
Спри да си даваш сам + .
Kapish ????
15.
Педалска им работа
20.05.2022 10:54:53
0
26
Мъж – жена – гадже, кум – кумец, баджанак спонсор, като цяло т@шак , по 4 топки отзад...
14.
Българин все още
20.05.2022 10:53:28
5
28
Тия решетки изядоха пенсиите на 1000 човека!
Кой ще ги плати,от чий джоб се плати този проект и на кой е дело??????
И къде ще отидат тези решетки,на коя вила??????
Омръзнани от простотии и беззаконие!!!!!
13.
Ан.Савов
20.05.2022 10:53:04
20
4
До номер 11 как може да пишеш такива глупости .Всичко е измислица на медията .Война няма !
12.
SS
20.05.2022 10:51:11
23
3
KRADECA VIKA , DRAJTE KRADECA .
KASKETA SKORO CHTE SI OTIDE I TOGAVA , JALNA VI MAIKA .
I CHEKMEDJETATA NIAMA DA VI POMOGNAT .
NECHTASTNICI .....
11.
Канада или Канализация
20.05.2022 10:49:25
6
31
Поредната гавра с паметник на културата от национално значение.
Троловета на Лорер се правят на пръднали, че това с решетките е инцидент!
Неее, това е диагноза за сатанизъм и антибългарщина!
Първо църквите оскверниха, след това всички сгради опикаха дори, оправдавайки се с безплатна бира и пико, отпусната от мафията за метежниците!
Църквата ги анатемоса, хората се отвратиха, само машините на Сиела ги подкрепят!
Свършени са, за това крадат като за последно....
10.
Метин Бей Хакъ
20.05.2022 10:46:29
0
21
Днеска заредих за 10 лева почти 3 литра . Дано да ми стигнат се прибера ,че иначе си ееало мечка фара
9.
Метин Бей Хакъ
20.05.2022 10:39:57
6
7
Лично познавам Бойко и смело мога да твърдя че не е взел нито една стотинка без да е заслужил. Но все пак си обичам Мая Манолова тя знае защо .
8.
Ан.Савов
20.05.2022 10:27:48
2
4
Кой? крив кой? прав кой? на булката сват . Кой ще яде на Ванката брат . Ама не онова а луканката от салам.
7.
Tsatsata
20.05.2022 10:24:19
10
13
Това , с решетките беше крайно тъпо...
Вместо това, можеше тихомълком да се изработят стоманени врати, имитация на дърво,копия на съществуващите, които първата фирма за входни врати щеше да изработи и просто да ги подменят.
Тази сграда откакто съществува никога не е имала решетки по вратите си ,а е преживяла много !
6.
.
20.05.2022 10:13:11
25
9
ХАХА СЕРИИНО ПЛАТЕНИ СТАТИИ ОТ ""ЧИКМИДЖЕТУ""!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!АБЕ ГЕПИ ДА НЕ СА НА АБОНАМЕНТ ВЪВ ФЛАГМАН???????????????????ТО НЕ МИНАВА ДЕН ДА НЕ ИЗПОВЪРНАТ ПЕТ ШЕСТ ПРОПАГАНДНИ СТАТИИ ХАХА
5.
до 4
20.05.2022 10:08:24
28
10
ае, тролче, толкова си явен, че няма накъде повече, що не се улесниш, направо копи пейст "мнения" под всяка статия пускай...
4.
Баси промяната
20.05.2022 10:04:27
14
35
Дърти комунисти и млади престъпници!
Чашков е ръката на промяната, Кокорко е г@за, Порстото е мозъка, Шиши Мирчев е тумбака, Тошко от Африка е к0лтурата, а г-жа Лъжа е истината....
Как няма да се пазят, като дойдоха с Метеж - Майдан от паветата....
При Бойко бе много добре, а новите престъпници окрадоха спестеното и още заеми взеха!
Къде са милиардите бе крадци долни?
3.
Владимир Владимирович
20.05.2022 09:59:12
16
14
Колкото успяха да свалят украинското знаме, толкова и ще успеят да щурмуват парлемента...
2.
МВР
20.05.2022 09:55:42
19
13
Щом вместо решетки искате 3 реда кордон, така да бъде. Никоя копейка няма да стъпи в парламента. Малко сте, слаби сте.
1.
Пазят се
20.05.2022 09:39:54
8
31
От народната любов
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“ Черна вест затвори делото срещу Индиана Джоунс от Обзор: Илия Дочков отнесе тайните си в гроба Черна вест затвори делото срещу Индиана Джоунс от Обзор: Илия Дочков отнесе тайните си в гроба Внезапната кончина на уредника изпревари съда в Бургас, магистратите конфискуваха над 340 безценни антики в полза на държавата Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова Народният певец осъществи каузата заедно с Васил и Емил Янакиеви от „Форте Мюзик“ ООД Благоевград, за да помогне на млади таланти от Тараклия Прибраха в ареста Иван Костов от Бургас и Румяна Кузманова - готвели пико в хотел в Слънчев бряг Прибраха в ареста Иван Костов от Бургас и Румяна Кузманова - готвели пико в хотел в Слънчев бряг В обекта са намерени пликчета фосфор, стъклена колба, ел.везна и марихуана Пълен абсурд: Планови ремонти блокират сектора, който храни националната икономика през лятото Пълен абсурд: Планови ремонти блокират сектора, който храни националната икономика през лятото Удобният достъп до морските и планинските курорти е компрометиран от безумни графици, алармират предприемачи Крайморие ще танцува, пее и твори: „Крайморски фестивал“ събира близо 600 участници край морето Крайморие ще танцува, пее и твори: „Крайморски фестивал“ събира близо 600 участници край морето На 20 и 21 юни 2026 г. там ще се проведе дългоочакваното второ издание, което обещава да донесе много емоции, музика и танци
Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Забравете за кучия сибирски студ: Природата ни готви необичайно мека, но брутално кална и дъждовна зима с риск от наводнения
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори