10 култови бургаски заведения, които останаха в историята
Днес те тънат в забрава или пък в тях предлагат джънк фууд
Флагман.бг ще ви покаже част от култовите бургаски заведения, които останаха в историята. Това бяха притегателни точки за всеки любител на хубавото кафе или пък вечерно питие.
Част от тях в момента приличат на обитавани от призраци сгради, а други са се превърнали в закусвални. Картинката е тъжна, а пандемията със сигурност изигра огромна роля за затварянето на повечето от любимите бургаски кафенета и ресторанти.
Dreams, Silver, Royal, Foket, Hawaii, "Куцата медуза", Fresh - това бяха имената на някои от най-култовите заведения, които сега са само част от историята на града.


50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия

LA PIAZZA
След това всичко е кражби и разруха!
България все още живее в един номенклатурен полукапитализъм от периферно-компрадорски тип, в който социалната структура е съвсем ясна: има много тънка ципа от много богати, които стават все по-богати, имаме умираща средна класа – хора които с все по-голям труд успяват да реализират целите си, и простолюдие, което живее пред телевизора и от днес за утре.
Междучасието свърши, но се оказа, че имаме свободен час. И то не един, а два. Може да се каже и по-просто: българският елит, българската политическа класа (те така обичат да се наричат) вече не може да произведе нито една жива формула. Могат просто да сменят изпълнителите, но музиката е същата. Тази социална група, която се добра до властта преди 32 години, е в края на своята историческа валидност.
Сегашният елит не успя да стане класа. Проектите, които се опитват да реализират, са смехотворни и нежизнеспособни, управленските им способности са силно проблематични, културата им е посредствена. Оказа се, че тази прослойка не е готова да носи отговорността за обществените процеси, дори и за себе си…
А някои над 40 годишни сигурно помнят и Зелениката в Славейков. А Ла Пиаца, Дейзи и т.н.?
И кво от това?
.
Имаше заведения направени с вкус, но не успяха....и обратното.
Бургас е особен пазар....с особени хора. Факт.
Космополитан.......Палм бийч, Интер, Силвър, Воденицата, Бели нощи, Камъша, 100 Патрона, Хаваи, Елит.....
Секта....която само тук се разбира. Поморийски нрав със странджанска кръв
Сега всичко е банки,разни,измислени магазини,никакъв живот в Бургас както беше едно време!Защо разрушихте всичко,после се сърдите!Спокойно си ходехме по заведенията,нямаше побоища,нямаше напрежение,нямаше нападения по улиците от наркомани и разни лайнярковци!
Защо опрапастихте всичко!
Сега младите хора къде могат да отидат да се повеселят и спокойно да се приберат по домовете си!
Управляващите да отговарят!!!!!