×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

10 култови бургаски заведения, които останаха в историята


10 култови бургаски заведения, които останаха в историята
В тези места само допреди 2 години кипеше живот, сега можем само да си спомняме...
19 Май 2022, Четвъртък, 17:24 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: Георги РУСЧЕВ

Днес те тънат в забрава или пък в тях предлагат джънк фууд

Флагман.бг ще ви покаже част от култовите бургаски заведения, които останаха в историята. Това бяха притегателни точки за всеки любител на хубавото кафе или пък вечерно питие.

Част от тях в момента приличат на обитавани от призраци сгради, а други са се превърнали в закусвални. Картинката е тъжна, а пандемията със сигурност изигра огромна роля за затварянето на повечето от любимите бургаски кафенета и ресторанти. 

Dreams, Silver, Royal, Foket, Hawaii, "Куцата медуза", Fresh - това бяха имената на някои от най-култовите заведения, които сега са само част от историята на града.

Това бе кафе "Дриймс" - едно от любимите местенца, където бургаските батки обичаха да пъчат мускули. По време на пандемията "Дриймс" се превърна в турска закусвалня, която просъществува по-малко от година

 

Култовата кръчма "Куцата Медуза" десетилетия наред събираше бургаските бохеми, а днес от това няма и помен и тя прилича на призрачен дом
Кой ли чиновник или работещ в централната част не е ходил да обядва вкусно "При Шопа", сега обаче чакат някой да вземе бистрото под наем и да му вдъхне нов живот. Пандемията буквално го уби 
Ромео и Жулиета поне от 6 години са тъжни и самотни, никой не е събрал куража да разработи отново това романтично бургаско местенце
А това е входът на култовия бар "Роял", днес по нищичко не можем дори да го познаем
Любимото кафе "Силвър" срещу сградата на Община Бургас бе люлката на бургаския рап. "Силвъра", както бе известен, се бе превърнал в дом за изграващите звезди на хип-хоп хоризонта в Бургас. След залеза на "Силвър" тук отвори лъскавият ресторант "Инканто", но и той не просъществува повече от 3 години
Кафе "Фокет" на ларгото в началото бе известен като "телевизора", защото седнеш ли вътре, всичко по бул. "Богориди" изглежда като кадри от филм. Днес той е супермаркет, продават хляб, салам и бира...
"Фреш" на ул. "Александровска" пък стана фаст фууд, тук предлагат пици, фреш. Запазили са името обаче, а това е добър търговски подход
Поне 5 огнени вендети бяха извършени срещу "Хавай", то всеки път като феникс възкръсваше от пепелта, докато накрая не се предаде
Тук около 1998 г. отвори първият "Макдоналдс" в Бургас. Бургазлии със сигурност помнят дългите опашки, които стигаха чак до площад "Тройката"

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
51
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Поредно меле с тир и три автомобила Поредно меле с тир и три автомобила 27/06/2026, Събота 11:26 0
Емел МАХМУД Путин призова за преговори Путин призова за преговори 27/06/2026, Събота 09:09 11
51
Коментара по темата
51.
времена
24.01.2025 06:58:18
2
1
Култови бяха МОНАКО, Криста; Палас на Фердинадова
50.
Бургазлията
24.01.2025 06:35:16
0
1
А Космополитън,после след дискотека в кръчма Липата да ядем супи, спомени......
49.
Любомира И.
24.01.2025 01:42:42
0
2
Забравихте да допълните най-култовото кафе "Малубу "!
48.
ххх
31.03.2023 19:10:00
0
4
А, кое беше първото хитово съвременно заведение след 90 г. Всички мутри тръгнаха от там.
LA PIAZZA
47.
пламена антониова
23.05.2022 18:46:15
0
2
Скоро мястото на фокет няма да е магазин, тия паляци дето го държат не плащат на доставчиците и са зле с парите. ще избутат лятото и ще си сипят студена вода
46.
Океан
21.05.2022 12:36:20
1
7
Какво става с Океан? Имаше някакви табелки намекващи за абсолютна ковидиална глупост и истерия, но и досега не е отворил... Не съм поглеждала скоро дали пише нещо ново или съвсем е предал богу дух.
45.
Народа на България
21.05.2022 08:27:21
9
28
Бургас беше до идването на ГЕРБ на власт!
След това всичко е кражби и разруха!
44.
Голямото Зануляване
20.05.2022 14:17:46
2
26
Да се върнем към главното – фактът на фактите, главното събитие в днешния политически живот е невъзможността на българската политическа класа да продължи по досегашному. Имаме класика в дефинирането на революционна ситуация – елитът не умее по новому, а обществото не желае по старому. Намираме се в абсолютно върхов момент на новата българска история. Тази година ще се случат много неща.
България все още живее в един номенклатурен полукапитализъм от периферно-компрадорски тип, в който социалната структура е съвсем ясна: има много тънка ципа от много богати, които стават все по-богати, имаме умираща средна класа – хора които с все по-голям труд успяват да реализират целите си, и простолюдие, което живее пред телевизора и от днес за утре.
Междучасието свърши, но се оказа, че имаме свободен час. И то не един, а два. Може да се каже и по-просто: българският елит, българската политическа класа (те така обичат да се наричат) вече не може да произведе нито една жива формула. Могат просто да сменят изпълнителите, но музиката е същата. Тази социална група, която се добра до властта преди 32 години, е в края на своята историческа валидност.
Сегашният елит не успя да стане класа. Проектите, които се опитват да реализират, са смехотворни и нежизнеспособни, управленските им способности са силно проблематични, културата им е посредствена. Оказа се, че тази прослойка не е готова да носи отговорността за обществените процеси, дори и за себе си…
43.
Култови
20.05.2022 13:34:08
1
18
Бяха Плочата ,Навеса , България преди да стане Хепи , Морски вълни ,Океан , таверната до Нептун, Стефаното ...
42.
Най-култовите
20.05.2022 12:55:38
4
23
Най Култовите бяха Сатана,Йеса,Вила Вилекула,Парти клуба до клуба на СДС, Моряка и Грууви бара.
41.
Брус ли от Меден Рудник
20.05.2022 12:53:33
3
17
Ний със Салито ще отваряме барче на боровата горичка.
40.
Бургазлия
20.05.2022 11:35:01
3
17
Как да ги наемат? Не виждат ли собствениците в какво окаяно състояние са. Как не ги е срам да ги дават под наем. Първо да ги стегнат, да ги вкарат в приличен вид и тогава да имат претенци за наеми и каквото и да е друго.
39.
*********
20.05.2022 11:07:07
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
38.
Ех Океан
20.05.2022 09:11:03
1
16
Океан беше яко заведение. Нямаше пияници. Хубави неща за хапване ,уютно. Сега там е онзи утрепан магазин болеро.
37.
Мускулеста батка
20.05.2022 08:27:58
1
22
Kафеne "Дриймс"- няма по-алчни,груби и самозабравили се хора от собствениците на това кафене. Искат непосилни наеми и ако кафенето се разработи, веднага вдигат наема. Много груби парвенюта!
36.
*********
20.05.2022 06:23:34
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
35.
Още по-култови
20.05.2022 05:42:17
4
30
Сатан, Салоон, Бръшляна, Къртицата, Вила Вилекула....
А някои над 40 годишни сигурно помнят и Зелениката в Славейков. А Ла Пиаца, Дейзи и т.н.?
И кво от това?
34.
Тангра
20.05.2022 00:28:15
2
14
Тангра-та и дискотеките всичко беше по хубаво
33.
Стела Димитрова
19.05.2022 23:50:22
3
33
Липсват хубавите бира скара градини с невероятните кебапчета и непринудена приятна атмосфера и летните танцови градини където млади и стари танцуваха и се веселаха това не трудно да се обнови бургазлии винаги го желаят . Градската управа трябва да действа за гражданите
.
32.
Кафе Мукай
19.05.2022 23:02:29
11
13
Ас пък най убичъм в кафе Мукай! Шефа мангасар, клиентъ и той. Шефа даваа бело с гипс. Всичко много шукар!
31.
Bai Noodles
19.05.2022 22:34:28
2
62
Даа помним: Сладкарница "Малина" "Морски вълни" " Рибарска среща" Интера" " Бриз" и още много други.
30.
Kiro
19.05.2022 22:23:48
1
11
Кафе Fock it
29.
ДИВ СЕЛСКИ БЕК
19.05.2022 22:09:14
5
54
Пвечето се връщаме в миналото..........САТАН-УНИКАЛНО МЯСТО,КОСМОПОЛИТЪН-шедьовър,ДОРИ И ШИБАНАТА ОПЕРА бе страхотна.за ПЛОЧАТА и БАЛАТУМА,дори НАВЕСА и КАПУТА-няма да говоря.ма колко ги помнят.........
28.
Някой
19.05.2022 21:59:54
14
117
Всяко нещо с времето си. Мен ми липсват Мари Бризар на Фердинандова, Виената на центъра, Клеопатрата в блока зад Операта. Имаше денонощни заведения и кипеше живот. После дойдоха Гроб и загробиха всичко. Изоставащи доходи, никаква работа, никакви инвеститори. Само градинки, пейки и дръвчета не хранят цял град. Хранят само тези, които ни ги пробутват като нещо от което града ни просперира.
27.
Оня
19.05.2022 21:54:23
4
54
Търсенето ...определя....предлагането
Имаше заведения направени с вкус, но не успяха....и обратното.
Бургас е особен пазар....с особени хора. Факт.
Космополитан.......Палм бийч, Интер, Силвър, Воденицата, Бели нощи, Камъша, 100 Патрона, Хаваи, Елит.....
Секта....която само тук се разбира. Поморийски нрав със странджанска кръв
26.
Аз
19.05.2022 21:54:16
8
15
Имам ли мангизи на всякъде ми хубаво ,да ми липсват кръчми ? божееее ,.Култови.Знаем ги.
25.
777
19.05.2022 21:16:59
1
66
Липсва ми дискотеката в Приморец и дискотеката в България, както и барчето в къмпинга на Крайморие, и дискотеката в Крайморие. Но тези места ги знаят хората над 50г.
24.
До 22
19.05.2022 21:15:49
8
40
Зелената зона трябва да е целогодишна, а синята да се вдигне на 5 лв на час иначе оправия няма, селяните като теб да ск стоят в карабаир
23.
Най селското село
19.05.2022 21:04:16
4
11
Ей затова https://dreal.net/wiki/index.php?title=%D0%91%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%81
22.
Добре дошли
19.05.2022 20:50:17
11
35
Ефектът на сини и зелени зони далеч не достигнал максимум. По зле ще става с безумията на Общината.
21.
Мустафа
19.05.2022 20:45:13
4
22
Не е в мой стил да го пиша , но на силвъра така съм се разцепвал , малеййй
20.
Аbc
19.05.2022 20:24:20
3
71
Какво ли върви в града, от години всичко замира.
19.
Old Shool
19.05.2022 20:20:38
3
81
Като почне от 1989 Балатума до Приморец, Плочата до Нептун, Нептуна,Казиното долу Дупката, Арфата в Операта и още много други. За Таверни през 90-те да не говорим. В Бургас имаше поне 5-6 който работеха, и винаги бяха пълни. Доброто Старо Време.
18.
Газлия
19.05.2022 20:05:23
44
17
Жалки сте, да пишете за смотани места.
17.
.
19.05.2022 19:38:11
5
136
В Бургас преди 20-25 г. имаше много дискотеки,барове , таверни,цингаверни,бистра,кафенета. И всичко беше на макс. Сега всичко е умряло. Жалко за този град...
16.
Призрачният град
19.05.2022 19:16:57
6
124
Затварянето на тези заведения няма нищо общо с пандемията. Градът е жив само през 4 месеца от годината. Превърнал се е в лятна туристическа дестинация за много хора, на които е родно място. Всичко друго в бранша освен евтин летен капан с бира и цаца е обречено в Бургас... за жалост това са фактите.
15.
българин
19.05.2022 19:16:49
5
129
р-т Черно море,р-т Интера,р-тБалканчето,р-тБриз,р-тРибарска среща,Р-т Приморец-лятната градина,това бяха заведения да отидеш,да хапнеш,да си оближеш пръстите и да се повеселиш!
Сега всичко е банки,разни,измислени магазини,никакъв живот в Бургас както беше едно време!Защо разрушихте всичко,после се сърдите!Спокойно си ходехме по заведенията,нямаше побоища,нямаше напрежение,нямаше нападения по улиците от наркомани и разни лайнярковци!
Защо опрапастихте всичко!
Сега младите хора къде могат да отидат да се повеселят и спокойно да се приберат по домовете си!
Управляващите да отговарят!!!!!
14.
Чопи
19.05.2022 18:48:50
2
81
Р-т Черно море(сега банка),ПОНС-а(до Альошата) там празнувахме победите на националите 1994г,кафе Фантазия (под дома на НХК) и много др.
13.
Бургаски вечери
19.05.2022 18:43:29
4
47
Бургаски вечери, елит
12.
Йккйк
19.05.2022 18:30:38
9
147
Бургас отдавна е един унищожен икономически и визуално град!
11.
Крис
19.05.2022 18:28:47
5
102
Култови бяха Воденицата, Рибарска среща, Балканчето тези са някви еднодневки
10.
211
19.05.2022 18:26:11
5
41
Вече не ходят на ресторант с рейса от меден рудник а с мерцедеси и бмвта трябва паркоместа
9.
На мен ми допадат...
19.05.2022 18:13:00
6
30
Аз посещавам само едно заведение. Там собственика и клиентите се дрогират и напиват заедно!
8.
A
19.05.2022 18:09:55
4
72
Откакто заминаха Shadow и "Последното хубаво място" - все надолу, а това беше преди има няма 20 години...
7.
Флегман
19.05.2022 17:59:33
18
147
Бургас е един грозен град, нищо неможе да вирее там, не само заведенията, а и хората! Погледнете другите градове, където живота кипи на макс по всяко едно време на денонощието, добре че в Бургас идват лятото малко туристи за да се видят хора, през останалото време е пълна скръб!
6.
Иван
19.05.2022 17:56:30
18
107
Бургас е селски град...и "култови" заведения е малко пресилено....
5.
Жалки
19.05.2022 17:51:41
3
66
Какъв е тоя речник. Падате на нивото на улично хлапе, а явно мислите че сте вървежни и модерни. Айде живи и здрави.
4.
Ресторант Розе
19.05.2022 17:51:40
3
77
Забравяте най важния фалирал култов ресторант Розе . Стоян фалира сто магазина и ресторанта не го пренебрегвайте
3.
Всеки със спомените си
19.05.2022 17:49:39
2
170
и с тъгата си... С изключение донякъде на Шопа, нито едно от гореизброените не ми липсват. Някои си спомняме жертви на други неща обаче - чаровната Фрегата, красивата Воденица в морската градина, хубавият ресторант-градина срещу Приморец, Панорамата и зимната градина на България... Някои от тези места бяха УНИКАЛНИ и унищожаването им е престъпление, в някои от случаите в буквалния смисъл на думата!
2.
Тъпометъра на мах
19.05.2022 17:46:24
4
134
"Бургаски батки пъчеха мускули" мнооого елементарни журналисти. Все едно леля ми е писала статията.
1.
Ую
19.05.2022 17:40:42
9
179
С тея 900лв каквато е заплатата в Бургас освен ако не си връзкар учител, ченге,на държавна хранилка с 2 думи самият Бургас ще остане в историята.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Никога досега за тази фаза не се е класирала толкова малка държава  Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Над 12 ключови активисти избягаха масово към „Да, България“, а в ПП остана само областният лидер Тодор Терзиев и общинският съветник Краси Калудов Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона
Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори