×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кувейт затвори въздушното си пространство след подновените ирански удари
  • Депутатите гласуват финално мерките срещу необоснованото покачване на цените
  • Жълт код за половин България за значителни валежи, придружени с гръмотевици
  • Втора вечер на антиимигрантски протести и безредици в Белфаст
  • Гълъб Донев ще участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност
  • Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са предадени на посолството на Сърбия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Фирма на руснаци с най-голям пай от държавата за настаняване на украински бежанци – близо 10%


Фирма на руснаци с най-голям пай от държавата за настаняване на украински бежанци – близо 10%
Министерският съвет гласува парите на 5 май
19 Май 2022, Четвъртък, 11:30 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

В първата десетка са и почивните бази на военните

Фирма на руснаци получава най-много средства от държавата за настаняване на украински бежанци. Това става ясно от справка на „Флагман“ с приложение към решение на Министерския съвет от 5 май. То може да бъде намерено в системата за правна информация на сайта на правителството.

Одобрени са 321 броя заявления от кандидати, реализирали 112 512 броя нощувки на обща стойност 4 891 692 лева по етап първи от Програмата, който обхваща периода от 24.02.2022 г. до 31.03.2022 г., съобщи преди две седмици пресцентърът на Министерския съвет.

Справката показва, че най-големият бенефициер е фирмата „Баутек България“ ООД. Тя взима 451 783 лв. или 9.2% от всички средства на този етап от програмата. Дружеството е осигурило 10 362 нощувки за украински бежанци.

Справка в Търговския регистър сочи, че собственици на фирмата са четири физически лица. Три от тях са от Русия, която предизвика войната в Украйна с нахлуването на територията в съседната държава. Това са Андрей Юрьевич Бровцинов (с дял 45.06%), Ульяна Николаевна Сыроегина (26.5%) и Армен Тигранович Есаян (26.4%). Малък дял от 2% има българинът Орлин Владимиров Джелепов, който е управител на дружеството. То е със седалище в Добрич.

Втора в класирането е фирмата „Бранд хотели“ ЕООД на Григор Фиданов, която е с адрес хотел „Болеро“ на Златни пясъци. Тя получава 199 819 лв. за 4583 осигурени нощувки.

Трета пък е „Съни Травел“ ЕООД с управител Веселин Божидаров Данев и адрес в София. Тя взима 159 227 лв. за 3652 нощувки.

Прави впечатление, че в първата десетка, на осма позиция, е и Изпълнителна агенция „Военни клубове и военно-почивно дело“, която стопанисва хотелските бази на Министерството на отбраната. Тя получава 116 963 лв. за 2986 броя нощувки.

Припомняме, че държавата плаща по 40 лв. на нощувка плюс 9% ДДС.

Ето кои са десетте фирми с най-голям дял до момента:

 


В категории: Бизнес , Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как се маха мазно петно за 5 минути Как се маха мазно петно за 5 минути 11/06/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Майсторски наръчник за съвършена домашна баница Майсторски наръчник за съвършена домашна баница 11/06/2026, Четвъртък 19:21 0
Тервел ИЛИЕВ Парламентът с решение за КУБ и незаконния град Парламентът с решение за КУБ и незаконния град 11/06/2026, Четвъртък 18:59 2
Тервел ИЛИЕВ Почина Алексей Измирлиев Почина Алексей Измирлиев 11/06/2026, Четвъртък 18:40 0
3
Коментара по темата
3.
Тито
20.05.2022 08:20:39
2
2
Тъпа, по тъпа, най тъпа...вие изберете за статията...
2.
Ами то и Альошата си стои
19.05.2022 13:11:22
1
7
За да воюва Русия все трябва да взима пари отнякъде!
1.
това е за днес!
19.05.2022 12:51:58
2
1
https://www.youtube.com/watch?v=a6FRrRhmByw
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Рокадите в Бургас продължават: Христо Панайотов се върна в ИАРА като изпълнителен директор Рокадите в Бургас продължават: Христо Панайотов се върна в ИАРА като изпълнителен директор Знаковият социалист изглежда е преминал към отбора на Румен Радев Арх. Комитова: В „Баба Алино“ перат пари с мълчанието на 10 министерства, а водата е като в ромските махали Арх. Комитова: В „Баба Алино“ перат пари с мълчанието на 10 министерства, а водата е като в ромските махали В такива строежи се влагат бандитски средства, които са крадени, от корупция, от проституция, от оръжие, от наркотици, обясни тя Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Южната морска столица изпревари северната по ново строителство и демографски прираст, сочат данните Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Властта не може да се меси в ценообразуването, но ако върне конкуренцията, пазарът ще се нормализира   Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи ГЕРБ търси „новите умове“: Партията поема курс към пълно обновяване от Поморие ГЕРБ търси „новите умове“: Партията поема курс към пълно обновяване от Поморие Задава се трета сериозна вълна на обновяване 8 други неща, които можеш да направиш с 5000 евро на месец, освен да наемеш хотел „Мираж” 8 други неща, които можеш да направиш с 5000 евро на месец, освен да наемеш хотел „Мираж” „Добре, а сега какво правим с този кораб?” Медийната джунгла срещу закона: Бургаската колегия настоява за спешни реформи в сектора Медийната джунгла срещу закона: Бургаската колегия настоява за спешни реформи в сектора Флагман.бг като най-голям работодател в регионалния медиен сектор подкрепя искането да има ясни издатели и правила  Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол 40-годишният созополчанин се барикадира в дома си, баща му подал сигнал на тел. 112 Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството На бизнес форум днес кметът на Бургас разказа как се е родила идеята за създаването на първата детска болница в страната
Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Властите в Техеран обявиха, че не се поддават на принуда, а Али Акбар Дарейни от Центъра за стратегически изследвания в ислямската република коментира, че това, което US президента казва, не отговаря на истината  Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Спектакълът на стадион „Ацтека“ заложи на впечатляваща сценография и костюми Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж При падането момичето е преминало през навес на балкон, което е намалило силата на удара му в земята Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Очаква се личното му състояние скоро да надхвърли един трилион долара Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Името ѝ беше замесено в разследване, свързано с употребата на наркотици в развлекателната индустрия в южната ни съседка Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Натискът за реформа се засилва от амбициите на държави като Черна гора, която се стреми към пълноправно членство до 2028 година, и бързо напредващата Албания Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Ден на интуиция, смели решения и важни избори – едни зодии ще открият нови възможности, а други трябва да се пазят от прибързани действия и чуждо влияние Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Властите се заканиха, че ще обстрелват всеки кораб, опитващ се да премине от там. Започва ли нова криза за горива? САЩ отново нападнаха Иран САЩ отново нападнаха Иран Множество експлозии в Техеран и провинцията. Властите обвиниха ОАЕ, че също участва в атаката 
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори