×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мика Зайкова за мерките на кабинета "Петков": Тези пари не борят инфлацията, тя вече ги е изяла


Мика Зайкова за мерките на кабинета "Петков": Тези пари не борят инфлацията, тя вече ги е изяла
Много пари, но нищо от сърце, категорична е финансовият експерт
19 Май 2022, Четвъртък, 11:02 ч.
Автор: Флагман.бг

Инфлацията е 14,4 % към този момент, а когато влязат мерките ще станат 17,7 %

Правителството официално обяви в сряда пълния пакет от антикризисни мерки. Премиерът Кирил Петков го определи като „безпрецедентен”. Стойността му е за около 2 млрд. лева, а мерките, около които се обединиха управляващите, са 11. Какво обаче точно е предвидено за пенсионерите - финансовият експерт Мика Зайкова направи изчисления пред Нова ТВ за това какви евентуално се очакват да бъдат те след повишението.

„Много пари, но нищо от сърце. Това не са антиинфлационни мерки, а ако са антикризисни – те няма да покрият инфлацията. Ще се аргументирам с малко сметки”, каза тя.

„Вчера премиерът заяви, че средно пенсиите ще се увеличат с 20%, като в тях са включени и COVID добавката от 60 лв. След това министър Гьоков уточни, че те ще са увеличени с 10%, като се сложи и добавката от 60 лв. Двата механизма са различни”, обясни Зайкова.

„Механизмът 10%+60 лв. е верен, защото така е направена и минималната заплата. 370 лв.+37%+60 е равно на 467 лв. минимална пенсия. Обаче, ако се приложи това, което каза премиерът, пенсиите до 1000 лв. ще бъдат ощетени", смята финансовият експерт.

И изчисли: „370 лв.+20%-60=384 лв. Ако вземем пенсия от 500 лв. се получава следното: 500+50+60=610 лв. А 500+100-60=540 лв. Надявам се, че ще приложат механизма с 10-те процента”.

„При пенсия от 1000 лв. като се добавят 10%, т.е. 100 лв., плюс 60 става 1160 лв. 1000 лв. плюс 20% минус 60 прави 1140 лв. Дотук всички пенсии с 10 или 20 са ощетени”, отчете тя.

Според Зайкова минималната пенсия няма да се увеличи толкова, колкото е необходимо, ако се приложи формулата, за която говори премиерът. По думите й формулата, за която говори Гьоков, е правилната и именно тя ще позволи пенсиите да се увеличат по-значително. 

„Не само, че тези пари не борят инфлацията, но и тя вече ги е изяла, защото инфлацията е 14,4%. От юли, когато тези мерки ще влязат в сила, тогава инфлацията ще бъде поне над 17%", категорична е Мика Зайкова. 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Владислав БОНЕВ Близо 7000 зрелостници отново на матура по БЕЛ Близо 7000 зрелостници отново на матура по БЕЛ 20/08/2026, Четвъртък 17:45 0
18
Коментара по темата
18.
От 16
22.05.2022 14:39:19
0
0
Колко интелектуално разкриха информацията...За да излезе, че критиците сме тъпи, ни говорят със суфизми :)))) Ама и софистите как ще се зарадват, че ги ползватеее... Този ваш номер е изтъркан. Очакваме и лекарство за вашето вечно съществуване :)
17.
От 16
20.05.2022 00:16:12
0
0
370+74=444 без срок
370+37+60=467, после 407.
От кой юли - 2022 или 2023, ще махат добавката?
Не чета много по въпроса.
16.
До 3... Тъжно е, че си прав
19.05.2022 23:29:13
0
0
Лелеееелеееее, когато и математиката е променена... В потрес съм! Стана каквато стана! Щях много да се смея, ако не беше жалко!
15.
От Нидерландия
19.05.2022 16:18:21
0
3
Осми номер е мизерник. Цял живот е спал и се излежавал по плажа сега иска да има пенсия колкото хората работили по 40 и повече години. Като пенсията ти е малка и нямаш пари за хляб ще се молиш да ти дадът социална помощ, но от къде накъде ще ти дават пенсия.
Тоя с джипката ги научи така, на него милиарди, а на останалите подхвърля по 50 лева и всички равни в мизерията.
14.
Наакан памперс
19.05.2022 14:21:40
2
2
Тази египетска мумия (Зайкова) знае ли на кой свят се намира и на кой Господ свещи пали?
13.
Кьосев
19.05.2022 14:09:57
1
1
до 11...аз съм обяснил, но ти нещо трудно възприемаш-60 лева са добавка, която ако решат увеличението да бъде 20% след 1 юли тези 60 лева няма да ги има! Така реалното увеличение при теб става 8%....и така се приключва с добавките! Ако нещо не си съгласен опитай сам да сметнеш-това е аритметика, не е математика)))
12.
Tuiy
19.05.2022 13:57:46
2
2
инфлацията ги била изяла, ами нали затова се дават тия пари бе бабке. Това са пари които още не са изясени. Или искаш ниюо да не ти дават заюото така и така парите вече били изадени. Ей това бабе и другите като него - нито да им вземаш, нито да им даваш. Все недоволни. Така че по добре дани им дават "изядените" пари.
11.
До 7
19.05.2022 13:57:38
1
1
Кьосев, след като пенсията ми е 500лв. и преди да я увеличат с 20% не са добавили 60лв. защо след това от 600лв. ги махат? Хайде обясни ми.
10.
@@@
19.05.2022 13:29:59
1
5
А, добрутру! Как изобщо е възможно инфлационни пари да борят инфлациятta..?! Единият бушмен казва, че със заеми щял да бори инфлацията, а другият бушмен казва, че това били парите от кражбите ?!? Но все повече се убеждавам, че явно ние сме бушмените, щом още ги търпим да ни правят на маймуни!
9.
Баба Мика
19.05.2022 13:20:16
5
4
Баба Мика на 80 години е експерт вече само по памперс и подлога.Поредният изваден от нафталина "експерт",който мучи небивалици в общия хор на другите комсомолски динозаври като Румен Овчаров, който беше ОСЪДЕН за финансово престъпление,като друг е въпросът,че по-стара българска корумпирана традиция не го осъдиха ефективно,а условно и да плати 16,5 милиона лева,но това не променя факта,че е ОСЪДЕН.Извадиха и Румен Петков и всички дърти червени калинки в общия хор,защото виждат,че след 1 месец когато се вдигнат пенсиите и майчинските и после правителството и с топ няма как да бъде свалено,защото масата българи гледат на първо място приходите си,а не разходите и другите проблеми.Всички червени проруски и разните му там копейковски галташаи знаят,че много ясно,че ако не свалят правителството до втората половина на Юни - най-късно 1 Юли то после няма как да се случи.За това и вият на умряло и свикват всякакви изсмукани от пръстите си протести като този на "горките превозвачи" ,чийто шеф на тези превозвачи си купи поръчково Ламборджини за 5 милиона...горкия жив да го ожалиш.
8.
Всичко е
19.05.2022 13:11:46
8
5
една голяма измама. Докато не се осъвременят пенсиите и не се намали тази, с нищо неоправдана разлика, достигаща 5 пъти между най-малката и на-голямата пенсия. справедливост няма да има никаква. Големите пенсии не се нуждаят от инфлационна добавка.
7.
Кьосев
19.05.2022 12:59:54
0
0
до 3.....Ако случайно процентите са 20-ще спрат добавката от 60 лева, която е временна и все някога ще изчезне-в случая ще е до юни следващата година! Знам, че според теб излиза, че 1000 кучета нямат 2000 маде, но сметките ги смятат други!)
6.
При Бойко бе по-добре!Факт!
19.05.2022 12:31:30
4
20
Тези меринджеи, се интересуват само от комисионни и офшорки!
Бой, ебан, глад и чалга са им основните приоритети!
Решетките са символ на промяната!
Затворници в собствената държава.
Оставка,съд,затвор за правителството на мафията!
5.
спас
19.05.2022 12:31:17
21
4
Тази комуниска пак изпълзя от памперса.
4.
Ивайло до 1
19.05.2022 12:24:46
2
11
Стига вече с Боко...дайте нещо ново.
Лошото е,че нещата стават по-зле...
3.
Незнайко
19.05.2022 12:10:56
1
10
Защо след като ти добавят 20% към основната пенсия след това ми махат 60лв. след като не са включени преди това. Мошеници!!!!
2.
Най-странно
19.05.2022 12:00:18
0
11
се получава с тези, които сега са на максималната пенсия от 1500 лв..
10% увеличение ще им добави 150 лв, като се прибавят и 60 лв от ковидните добавки, ще станат 210 ...
1500+210 равно на .....1500 лв , даже няма да вземат и ковид добвката , защото пенсията е ограничена на 1500 , а не добавките...
Който иска да се осигурява на макс, в тази държава все ще е прецакан !
1.
Ееееее
19.05.2022 11:18:31
18
12
Ами да не ги дават щом не помагат. Да ги дадем на Борисов и шайката му, да пълнят гушите.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Удар по търговците на Юндола: Над 2 тона храни без произход отиват за унищожаване (СНИМКИ) Удар по търговците на Юндола: Над 2 тона храни без произход отиват за унищожаване (СНИМКИ) Съвместна акция на БАБХ, МВР и НАП разкри нерегламентирани сергии и щандове, а за нарушителите се подготвят актове BG-Alert в Сливенско: Горски пожар между Медвен и Градец вдигна два военни хеликоптера BG-Alert в Сливенско: Горски пожар между Медвен и Градец вдигна два военни хеликоптера Седем противопожарни екипа гасят по земя, огънят е от двете страни на път II-48, засега няма опасност за селата Бургаският ж.к. „Зорница“ под обсада от ремонти: Жители обикалят по половин час за място за паркиране Бургаският ж.к. „Зорница“ под обсада от ремонти: Жители обикалят по половин час за място за паркиране Районът около зала „Бойчо Брънзов“ и Детската болница се преобразява, но живеещите там питат кой помисли за ежедневието им по време на строителните дейности Сигнал до Флагман: Коли паркират всяка вечер под забранителен знак пред бл. 48 в Меден рудник Сигнал до Флагман: Коли паркират всяка вечер под забранителен знак пред бл. 48 в Меден рудник Живущ твърди, че многократно е сезирал полицията, но едни и същи автомобили продължават да остават на мястото Гастарбайтерската вълна тръгна през България и задръсти страната Гастарбайтерската вълна тръгна през България и задръсти страната Най-силният поток традиционно е в края на август, когато семействата приключват отпуските си и поемат по дългия маршрут към Европа Рюте увери Радев: Удар по България ще се третира като удар по НАТО Рюте увери Радев: Удар по България ще се третира като удар по НАТО Разговорът е проведен след информацията на Financial Times, че Иран е разглеждал американски военни обекти в Югоизточна Европа като потенциални цели при нова ескалация със САЩ Чуждестранните инвестиции в България нарастват значително през първото полугодие на 2026 година Чуждестранните инвестиции в България нарастват значително през първото полугодие на 2026 година Ръст от над 643%: Какво задвижва чуждестранния капитал у нас през 2026 г.? Задържаният със 150 грама дрога в Несебър е младежкият лидер на ДПС Младен Димов Задържаният със 150 грама дрога в Несебър е младежкият лидер на ДПС Младен Димов 28-годишният несебърлия е и треньор по кикбокс, бивш шампион при юношите и кадетите и част от ръководството на Fighting Club Nessebar Дама пое „Прогресивна България“ в Карнобат, партията дава все по-видима роля на жените в Бургаско Дама пое „Прогресивна България“ в Карнобат, партията дава все по-видима роля на жените в Бургаско Женя Дюлгерова-Маринова оглави местната структура, жени ръководят организациите и в Бургас и Руен, а половината от осемте депутати на ПБ от региона са дами Очевидец с нова версия за инцидента в Приморско: Мотористът ритнал огледалото и загубил баланс Очевидец с нова версия за инцидента в Приморско: Мотористът ритнал огледалото и загубил баланс Свидетел на случилото се, пожелал анонимност, разказа пред Флагман.бг различна хронология на събитията на ул. „Иглика“ и ул. „Ропотамо“
След заплахата от Иран: Гърция е готова да разположи Пейтриът край България След заплахата от Иран: Гърция е готова да разположи Пейтриът край България Атина може да подсили защитата на българското въздушно пространство, ако София поиска помощ, а вниманието е насочено към авиобаза Безмер Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Пожари избухнаха на няколко места, повредени са жилищни сгради, складове и детска болница, части от града останаха без ток До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри Община Полигирос премахна 100 постоянно закрепени чадъра и шезлонга в Геракини, а санкциите за блокиране на свободния достъп до морето започват от 2000 евро Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Android и iPhone показват кои програми харчат най-много енергия, а няколко настройки ограничават ненужната фонова активност ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед Германия води класацията с 608 млн. литра, а Франция държи първото място при износа извън Европейския съюз Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Евростат отчита 4,4% годишно поскъпване у нас през юли, при 3% средно за Европейския съюз ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави OpenAI разширява рекламната си система в Европа от следващата седмица, като рекламодателите няма да получават достъп до разговорите на потребителите Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Продължителните горещини, високото атмосферно налягане и слабият вятър задържат топлината във водата и ограничават естественото ѝ размесване Макрон подписа закона за евтаназия във Франция Макрон подписа закона за евтаназия във Франция Пълнолетни с тежки и нелечими заболявания ще получат достъп до смъртоносно вещество при строго определени условия Рокът загуби още една легенда: Почина барабанистът на ZZ Top Франк Биърд Рокът загуби още една легенда: Почина барабанистът на ZZ Top Франк Биърд Били Гибънс се сбогува с дългогодишния си приятел и обяви, че групата ще продължи напред, както Биърд би искал
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори