Световноизвестна компания за скъпи яхти открива завод в Бургас
Вече са назначени 60 служители, до края на годината искат да ги увеличат до 300
Нов сериозен инвеститор откри база и започва работа в Бургас още тази година. Това е компанията Bering Yachts. Днес нейни мениджъри представиха свое произведение в Пристанище Бургас, включвайки се в отбелязването на неговия 119-и рожден ден.
Те обявиха, че градът е предпочетен за разширяване на техния бизнес в конкуренция с още 3 локации в Европа. Bering Yachts вече са сключили договори с 60 служители в Бургас, които започват да работят буквално след някорко дни - на 1 юни. Компанията иска до края на тази година да увеличи броя им до 300.
„Добре дошли! Щастливи сме, че Бургас ще продължи да произвежда плавателни съдове, както го е правил в миналото. Тук ще откриете добри специалисти. Разчитайте на пълна подкрепа от мен и общинската администрация!“, каза кметът Димитър Николов.

Bering Yachts, който е международен производител на експедиционни яхти развива трансатлантически бизнес. Седалището на компанията е Северна Каролина, САЩ, а фирмата има офиси във Флорида, Монако, Лимасол. Bering строи яхти в Китай, а също така в Турция.
"Сега, с разширяването на нашия бизнес, ние откриваме корабостроителница в града с голяма корабостроителна традиция – Бургас, България", казаха от компанията.
Корабостроителница Bering в Бургас ще се специализира в пълен цикъл на производство на луксозни стоманени трансатлантически яхти, както и по-малки бързи лодки. Корпусът, изработен от стомана AH-36, и алуминиевата надстройка от морски клас, осигуряват издръжливост и гарантират на клиентите безопасност в техните морски приключения.
С повече от 10 яхти, планирани да бъдат построени през 2022 г., компанията очаква стабилен растеж за своя бизнес.
Идеално време на 7 юли, много българи празнуват
Кървава развръзка! Разстреляха край Киев наемната убийца, взривила украински олигарх в Монако
Лили Иванова слиза от голямата сцена, обяви последното си национално турне
Черна вест разтърси музикалния свят! Световноизвестна певица издъхна внезапно на 37 години
Тони Стораро за изцепката на Емрах в Созопол: Какво очаквате от мен, публично да се скарам на сина си ли?
Младите таланти на Театрален колеж „Любен Гройс“ носят „Оркестърът“ в Бургас
Истината за „тайното“ пътуване на Пеевски и Атанасова до Дубай излезе наяве!
Идва време, когато престъпниците няма да крадат пароли - ще копират реалността
Автобус и кола се помляха на кръговото на „Мираж“, парализираха движението (СНИМКИ)
53-годишен джигит с камион отнесе дете на зебра, Спешното се напълни с ранени хлапета!
В Несебър наградиха победителите 13-ото издание на Международния турнир "Математика без граници"
Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва
В София връчват акта на Емрах Стораро за гафа с Поршето в Созопол

Завод до завода, мила моя майно льо!
Мите, спри се с тези заводи и чужди инвеститори, че ние бургазлии не знаем вече какво да си правим парите, толкова много работа и живот има в нашия град!
Тъжният факт е , обаче, че от 10 години нито една от тези компании не се е материализирала в града, а младите бургазлии продължават да се дематериализират в посока София.
Предпоставйа за по-едри габаритни товари, които ще вървят от Александропулис и от Бс, като отремонтирана украинска техника към Украйна. Бързата организация същи работи в тазу насока.
КО? КО КАЗА? ИСКАЛИ КВАЛИФИЦИРАНИ КАДРИ??? ААААААА ТУЙ НЕ Е ЗА НАС БРАЧЕД!!!! ОСТАВКА!!!!!!!!!!