×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Държавни служители може да заменят бежанците в хотелите в Слънчев бряг


Държавни служители може да заменят бежанците в хотелите в Слънчев бряг
Елена Андонова предложи вместо в държавните бази, служители, които получават заплатите си от републиканския бюджет, да бъдат настанявани в хотели
18 Май 2022, Сряда, 10:16 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Министърът на туризма Христо Проданов коментира, че е възможно да им се отпуснат ваучери

Държавни служители може да почиват в хотели в Слънчев бряг срещу ваучери. Това стана ясно, след като хотелиерът Елена Андонова зададе въпрос към министъра на туризма Христо Проданов дали може, след като бежанците от Украйна бъдат извозени, на тяхно място в хотелиерите да отидат военни, полицаи или чиновници, а той й отговори с „Да“.

„След като държавните бази бъдат заселени с украински бежанци, какво ще се случи с резервациите на държавните служители? Може ли за тях да се изготвят ваучери и да бъдат настанени за същата сума по хотелите? Така хотелиерите с отменени резервации ще могат да запълнят своите бази“, заяви Андонова. 

„Това е възможно да се случи. Нужен е разчет на различните министерства. Трябва да се прецени дали имат бюджетни средства за такава почивка“, каза в „Здравей, България“ министърът. 

Ще настоявам пред Националният кризисен щаб за бежанците до края на тази седмица да има график, защото някои от хотелиерите очакват туристи от 23 май, каза министърът

Андонова потвърди, че има два месеца забавяне на плащанията за бежанци. Очакваме плащане през идната седмица, добави хотелиерът. 

Заместник-председателят на Българската хотелиерска и ресторантска асоциация Веселин Налбантов пък каза, че на никого не е ясна методиката за извеждане на бежанците от хотелите и предложи да се изпрати бързо списък на хора и да им се кажат по какъв начин ще стане това. Ясно е, че са намерили бази, но трябва украинците да знаят какво става, добави той.

„Ще настоявам пред щаба до края на тази седмица да има график, защото някои от хотелиерите очакват туристи от 23 май. Тези, които са заявили, че имат такива резервации, трябва приоритетно техните бежанци да бъдат извозени в другите бази“, отговори министърът. 

„Когато имаш пик с 8000 украински бежанци, Бойко Борисов излизаше по телевизиите и обясняваше колко трудно се управлява криза с толкова чужденци, а как се постига това с 200 000 украинци, които са пресекли българската граница за месец и половина. Не се оправдавам, но това е сериозен проблем и искам да уверя, че няма да има изоставени хора на паркингите, по улиците. Нещата ще се случат така, както трябва“, добави той.

Веселин Налбантов призова българите да почиват на родното Черноморие. Ще се постараем да им създадем по-добри условия отколкото в Гърция и в Турция, уверява той.

„Много сме благодарни на България, че ни осигури подслон за два месеца. Идват всеки ден обаче майки с деца и не знаят какво да правят. Няма къде да отидат“, сподели украинката Наташа.

Туроператорът Тамара Анастасова пък призова Министерството на туризма да конкретизира откога започва прехвърлянето на бежанците в държавните бази. „Постоянно прииждат при нас украинци. Ние сме настанили повече от 2000 бежанци. Само в базите, предназначени за детски лагери, са 300 човека в момента. Питат ни постоянно какво ще стане с тях“, добави тя. 

Някои бази може да продължат да обслужват тези хора, каза още Атанасова. 

„Няма да има бежанци, оставени на улицата. За всички ще се погрижим, основно с преместването в общинските и в държавните бази, но твърдо ми убеждение е, че час по-скоро трябва да бъде започната засилена интеграция на тези хора. Министерството на туризма не управлява бежанската криза. Нашата задача е да се разплащаме с хотелите, които приеха украинците”, заяви Проданов. 

„Служителка от градския транспорт в столицата коментира, че общината нямала пари и затова искали средства от държавата. Защо тогава протестиращите не питат кмета Йорданка Фандъкова къде са парите от синята зона, от паяците, от паркирането? Ако протестират за градския транспорт, нека да отидат пред Столичната община, защото тя е принципалът на това транспортно дружество“, коментира той.

„Когато подписвахме коалиционното споразумение, нямаше война в Украйна, високи цени инфлация. Важно е сега да има диалог между партиите, за да се вземат най-правилните решения, защото ако не беше такава ситуацията, щяхме да правим това, което сме приели преди да съставим управляващата коалиция“, заяви Проданов.

Всички виждат, че правим това, което е възможно, добави той.

„За нас е изключително важно да се подкрепи бизнеса, защото трябва да се запазят работните места, за да може да преминем през тези кризи, които ни сполетяха и да излезем като по-силно, по-богато и по-честно общество“, каза още министърът. 


В категории: Несебър


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
16
Коментара
16
Коментара по темата
16.
Иви
20.05.2022 14:58:23
0
0
Как няма къде?!Да се връщат в Украйна!В Западата част война няма.Или на палаткови лагери като сирийците!Какво е това?!Бяга от война и си почива на морето в 4-звезден хотел!Ако ги питаш ще останат с години!
15.
Zorro
19.05.2022 08:02:02
0
4
Ха-ха-ха, нашите хотелиери ще са конкуренция на колегите си от Турция и Гърция.
14.
Кънчо Путкодеров
18.05.2022 21:52:09
1
12
Знаете ли защо при държавните служители няма секс на работното място???
-Защото всички са роднини.
13.
до 10
18.05.2022 20:14:21
0
7
Вие не питайте за ваучери, а се радвайте, че сте още живи! И нямам предвид фалшивия ви "вирус"!
12.
стойко
18.05.2022 18:09:42
0
8
Тая милата е толкова вдлъбната че няма накъде.Изкараха я от Ахтопол и сега вече е голяма работа и мн разбира…
11.
жжж
18.05.2022 17:47:52
1
18
Както преди така и сега пак ще се облажат от хранилката Булгаристан машеха за едни и благодат за други цицащи от щедрата и гръд. Лапат лапат като невидели оправяйки поколението си до 9-то коляно а другите мълчаливо ги оправиха и пак са най-бедните и живеят в най-корумпираната държава в която властва беззаконие и корупция.Немотия до шия во веки веков.Спиш ли българино сти то 500 и кусур години минаха ти си спинкай сладко сънувайки уредена и спокойна държава.Да ама не. То със спане и приказки под шипковия храст не става. Излизай и всички крали затваряй в затвора иначе българина изчезва
10.
Ева
18.05.2022 15:48:34
8
13
Ние също сме държавни служители в РЗИ,бяхме много натоварено с пандемията,ама никой не ни е предлагал почивки с ваучери.Защо?
9.
Икономист ала Харвард
18.05.2022 15:35:20
0
22
Киро нали е капиталист завършил Харвард? Какви простотии прави тогава? Ще махат бежанците от хотелите, които са на хранилка на държавата, за да настаняват държавни служители, които какво? Правилно, пак им плаща държавата. Демек държавните пари по един или друг начин ще отидат в частните хотели. Къде тука е печалбата? Помежду другото по отвратителен начин се опорочи и протеста на превозвачите. Те искаха да се намали цената на горивото за ВСИЧКИ и да се махне това безумие толтакси за второстепенните пътища. А вместо това Киро икономиста им обеща пак държавни пари за частните фирми. Добре де, крупния, големия частен бизнес в България като непрекъснато получава пари от държавата и се бори все да печели държавни проекти това частен бизнес ли е въобще? Те не че и предните(ГЕРБ) правеха нещата по различен начин, но поне не ни лъжете тогава, че социализма си е отишъл. Пак си е тука, практикуван и от гербери и от кокорчовци, но основно е все за наши хора. Останалото население само плащаме, за каквото ни кажат. За измислени бежанци, за измислен бизнес, абе красота с една дума. Харвардци, икономисти, диви социалисти
8.
Сериозен бизнесмен
18.05.2022 15:13:46
1
22
Имам малък бизнес.
Ако може Кирчо да даде на няколко стотин хиляди лешпера ваучери (уточнявам: само на държавни служители,другите трябва да бачкат. Все пак някой трябва да плати сметката.), които да се използват специално за моята услуга. Ко ?
Или трябва да съм беден хотелиер?
7.
1111
18.05.2022 14:21:01
2
30
От трън та на глог, преуморили се горките държавни служители, я тия хотели да ги оставят на платежоспособните туристи, че да влизат данъци... И разбира се, да ги дебне НАП жестоко и денонощно, че нашите морски робовла...пародн работодатели, не обичат да плащат данъци, ама ич
6.
Zzz
18.05.2022 13:26:47
3
27
Как може да се говори така,"ще осигурим по _добри условия за Българските туристи", това е гавра!!!
5.
Мечо
18.05.2022 12:17:02
3
63
Защо лишават децата от почивка в детските лагери в Равда и из цялата страна настанявайки украинците там? Във всички страни почти всички бежанци-украинци и др са настанени на палаткови лагери с всички удобства. Помагайки на тях съсипваме собствената си страна, бизнес и население. Скоро сигурно ще предложат нашите мъже да се бият на фронта им, защото тук техните са на почивка в петзвездни хотели. Само държавните ли служители имат нужда от почивка с ваучер? А тези, които пълнят хазната с данъците си?
4.
до 3
18.05.2022 11:52:54
3
42
Ти още ли не си разбрал, че на (((глобалистите))) е нужна стратегическата територия наречена България, а не населението и? Затова и то се изтребва по един или друг начин от 1990 насам. Процесът беше започнат официално още от едноокия пират, за който младите може и да не са чували - единият от "гениите" поканени да разработят плана за унищожаването на България Ран-Ът. Същото се отнася и за "осраната" измислена държава, временно обявена за свещена индийска крава, една част от чиято територия ще се превърне в Нов Йерусалим, точно в района на фалшивите "военни действия". Този цирк се разиграва с любезното съдействие както на двамата продажници, така и на световните преститутки, също като Ковидиадата.

Що се отнася до тази рокада, тя е напълно безсмислена. Със същия успех всички могат да си стоят по местата. Така или иначе укрите са по-мили на нашите еничари от който и да е българин, дори и да е военен. Не че това е някакво удоволствие при наличие на други възможности, но явно българите няма да има и къде да почиват по нашето Черноморие.
3.
мишо
18.05.2022 11:25:08
0
78
На кого е този туристически бизнес, че от три години само за него мисли държавата и само на него дава пари. Това е резвлекателен бизнес и без него може. Никой не гомори за производство, за замеделие , за бедняците на България. Те имат нужда от пари и грижи. Без хотели и ресторанти може ама без храна и хора неможе.
2.
Значи
18.05.2022 11:03:06
1
75
Държавата има почивни станции, в които полицаи, военни и почиват на цени от соца. Вместо да почиват там, тези бази ще бъдат заети от бежанци, а полицаите и военните ще отидат на мястото на бежанците в частните хотели. Нула логика. Частните хотели да искат държавата да им плаща за държавни служители, все едно тези хотели са на държавата. Всъщност, ако държавата ще плаща на всички предприемачи - хотелиери, превозвачи, ресторантьори и прочее, то тогава явно няма нужда от пазарна икономика и частен бизнес. Нали държавата ще плаща, поне да национслизира съответните обекти като ще се грижи за тях.
1.
Що ни занимавате
18.05.2022 10:32:58
3
78
Като немогат да се справят с менажирането на така скъпите хотели да се отказват. Всеки иска да му се помогне в бизнеса. Аз искам да ми изкупуват продукцията на сто процента по пазарни цени???? Май нещо преигравате
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Президентът на Яхт клуб „Черноморец“ Валентин Николов оглави „Прогресивна България“ в Приморско Президентът на Яхт клуб „Черноморец“ Валентин Николов оглави „Прогресивна България“ в Приморско Ново име за местната политика поема структурата, а сред членовете й се откроява бившият кмет Димитър Димитров Защо Ви избраха за Евровизия ли? Достатъчно е да се разходите в Бургас и София, за да видите разликите Защо Ви избраха за Евровизия ли? Достатъчно е да се разходите в Бургас и София, за да видите разликите Бургас е сред най-амбициозните общини в България и отдавна е доказал, че има работещ икономически модел, заради това промените тук са видими, подчерта вицепремиерът 23-годишен пловдивчанин кара из Созопол надрусан с кокаин, амфетамин и метамфетамин 23-годишен пловдивчанин кара из Созопол надрусан с кокаин, амфетамин и метамфетамин Полицаите го спрели на ул. "Яни Попов" Хотелите в Бургас вече са почти на 100% запълнени за Евровизия Хотелите в Бургас вече са почти на 100% запълнени за Евровизия Спекула няма - гарантираха хотелиери  Поляк заобикаля дупка край къмпинг „Градина“ и помете мотористка Поляк заобикаля дупка край къмпинг „Градина“ и помете мотористка 59-годишен поляк с "Киа" отнел предимството на "Ямаха", която излетяла от пътя и се ударила в паркиран автомобил Финансират „Евровизия 2027“ от два държавни бюджета, ще правят тестови концерт в "Арена Бургас" Финансират „Евровизия 2027“ от два държавни бюджета, ще правят тестови концерт в "Арена Бургас" Вицепремиерът Иво Христов и кметът Димитър Николов обсъдиха първите стъпки и финансовата рамка Кметът на София продължава да не вижда грешките си, ултимативно иска обяснение от БНТ защо са избрали Бургас Кметът на София продължава да не вижда грешките си, ултимативно иска обяснение от БНТ защо са избрали Бургас Концепцията на София е била неповче от 15-ина страници - без конкретика за провеждането, а само с искания на средства за ремонт на ключови локации Спипаха двама пияни шофьори край морето: Жена с 1,62 промила остана без автомобила си Спипаха двама пияни шофьори край морето: Жена с 1,62 промила остана без автомобила си 23-годишен мъж е засечен с 1,41 промила край къмпинг Атлиман в Китен и е отказал кръвна проба 68-годишен тракторист е с опасност за живота след падане в дере в Драганово 68-годишен тракторист е с опасност за живота след падане в дере в Драганово Мъжът скочил от кабината на движещата се машина и получил множество тежки травми Украинец бяга от полицаи в Бургас, хвърли плик с марихуана в чужд двор Украинец бяга от полицаи в Бургас, хвърли плик с марихуана в чужд двор Мъжът с временна закрила е догонен на ул. "Св. Климент Охридски", у него са открити около 10 грама канабис
Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Пожари избухнаха на няколко места, повредени са жилищни сгради, складове и детска болница, части от града останаха без ток До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри Община Полигирос премахна 100 постоянно закрепени чадъра и шезлонга в Геракини, а санкциите за блокиране на свободния достъп до морето започват от 2000 евро Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Android и iPhone показват кои програми харчат най-много енергия, а няколко настройки ограничават ненужната фонова активност ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед Германия води класацията с 608 млн. литра, а Франция държи първото място при износа извън Европейския съюз Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Евростат отчита 4,4% годишно поскъпване у нас през юли, при 3% средно за Европейския съюз ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави OpenAI разширява рекламната си система в Европа от следващата седмица, като рекламодателите няма да получават достъп до разговорите на потребителите Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Продължителните горещини, високото атмосферно налягане и слабият вятър задържат топлината във водата и ограничават естественото ѝ размесване Макрон подписа закона за евтаназия във Франция Макрон подписа закона за евтаназия във Франция Пълнолетни с тежки и нелечими заболявания ще получат достъп до смъртоносно вещество при строго определени условия Рокът загуби още една легенда: Почина барабанистът на ZZ Top Франк Биърд Рокът загуби още една легенда: Почина барабанистът на ZZ Top Франк Биърд Били Гибънс се сбогува с дългогодишния си приятел и обяви, че групата ще продължи напред, както Биърд би искал Абас Арагчи: САЩ молят за преговори, след като не успяха да ни принудят да се предадем, Тръмп отрича Абас Арагчи: САЩ молят за преговори, след като не успяха да ни принудят да се предадем, Тръмп отрича Само шест товарни кораба са преминали през Ормуз вчера, а напрежението изстреля Brent над 91 долара за барел
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори