Над 40 000 ученици на матура по български език и литература, изтеглиха вариант 13
Изпитът се смята за издържан при минимум 30 точки, които носят оценка „Среден 3“
Провежда се първата задължителна матура по български език и литература. Тя започва в 08:30 часа, като се очаква на нея да се явят над 46 000 зрелостници, съобщава Нова телевизия.
За разлика от предишни години, произведенията, включени в изпита, са 27, а не 97. Максималният брой точки на матурата ще е 100. Изпитът се смята за издържан при минимум 30 точки, които носят оценка „Среден 3“.
Малко след 06:00 часа беше изтеглен изпитен вариант номер 13. Тази година интерпретативното съчинение и есето ще са по две различни произведения.
Заради протестите голяма част от столичните директори призоваха зрелостниците да тръгнат много по-рано за матурата.
Димитър го няма повече от 48 часа, помогнете да го открият
Какво се яде на Велика събота
Звезда от Биг Брадър ще става майка (СНИМКА)
Ето колко време трябва да се варят яйцата, за да са безопасни
Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране
Патриарх Даниил: Да оставим злобата и лицемерието, да посрещнем Христовото възкресение с чисти сърца
Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме
Изненадващо признание: "Бременна съм от Явор Бахаров"
Почина голямо име в рапа
Бърз домашен хляб без много месене - лесна рецепта с хрупкава коричка
Дъжд, сняг и гръмотевици в събота 11 април
Пореден международен триумф на Александра Лукоянова от "Черноморец" Бургас
