На пазар "Краснодар" черешите се продават на по-ниски цени от предишни години
Килограмът се продава за 25 лева, но пък българската е достъпна – 10 лв.
Литър ракия излиза по-изгодно от килограм череша, поне вдига градуса, забавно ти е, а и от една бутилка глава не боли. Така се шегуват бургаските зевзеци, които са останали шокирани от цените. Наши читатели изпратиха снимки в рубриката ни „Вашият сигнал до ФЛАГМАН.БГ“, на които се вижда, че търговците на „Краснодар“ продават килограма за 25 лева.
Наш репортер направи проверка, за да види как вървят цените. Още от самото ни влизане на „Красодар“ от страната на ул. „Ивайло“ ни направи впечатление, че черешата е по-достъпна от предишни години. Масово по сергиите килограмът се търгува за 10 лева, но може да се намери и за 8 лв. Тук става въпрос обаче за българско производство.
Малко по-надолу забелязахме, че действително има череша и за 25 лева на килограм. Продавачът ни уведомява, че цената е по-скъпа, тъй като е гръцко производство и ни уверява в качеството. При него българска череша, тоест от по-евтината, няма, но пък не се оплаквал и от липса на клиенти, хвали се той.
Прави впечатление, че тази година сладкият плод се търгува за по-евтино в сравнение с предходните, когато цената за килограм в началото, преди да излезе българското производство, надхвърляше дори 70 лева. Търговците не могат да си обяснят каква е причината за разликата.
„Това е хубава българска череша, продавам я за 10 лева от самото начало, откакто излезе. Предходни години беше по-скъпа, но не сме имали космически цени като например в София“, сподели търговец от „Краснодар“ пред Флагман.бг.
Прави впечатление, че ягодата също държи цена – килограмът варира между 5-10 лева. Продавачите твърдят, че са български, хубаво качество, но сега е сезонът на ягодата, а ако са родно производство, би трябвало да нямат високи транспортни разходи, което пък автоматично да свали цената на пазара.
Сложете купичка със сода в хладилника и забравете за лошите миризми
Зодиите, за които предстои важна промяна
Симеон Николов блести за Купата на Русия
Кои зодии ще сбъднат голяма мечта до края на годината според астролози
12/05/2026, Вторник 20:59
0
Владимир Путин се хвали с три мощни оръжия
Голям обрат в Джирото след България
Гурме паста с трюфелов аромат и хрупкав бекон - лесна рецепта за ресторантски вкус у дома
Феновете в екстаз - Къванч Татлъту се завръща
Българин хвана риба гигант
Арсенал получи талисмани от бургазлия
Бойко Борисов и Живко Тодоров с решение за ръководството на ГЕРБ в Стара Загора
БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" с ключово участие в конференция по проект MIRACle

Цените не са нито скъпи, нито евтини, а високи и ниски.
Стоките и услугите са скъпи или евтини.