×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Осигуриха 21 държавни бази в Бургаско за украинските бежанци, останалите ги местят с влакове към вътрешността


Осигуриха 21 държавни бази в Бургаско за украинските бежанци, останалите ги местят с влакове към вътрешността
Областният управител Стойко Танков още в самото начало предложи бягащите от войната да се настанят в почивните бази, собственост на държавата
16 Май 2022, Понеделник, 21:00 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Около 30 хиляди са украинските граждани, които трябва да напуснат хотелите до края на май

Украинските бежанци, които трябва да напуснат хотелите до края на май, ще бъдат настанени в 21 държавни бази в Бургаска област. Те са разположени на територията на Несебър, Созопол, Сарафово, Приморско, Китен и Царево. Това каза пред Флагман.бг областният управител Стойко Танков. Губернаторът е в непрекъснат контакт с Националния кризисен щаб за подготовката и организацията по преместването. 

Припомняме, че Стойко Танков пръв в страната, още в началото на март, предложи украинските граждани да се настанят приоритетно в държавните бази. 

Около 30 хиляди са бежанците по хотелите в Южното Черноморие, които ще бъдат преместени. Капацитетът на почивните станции обаче е недостатъчен. Тази седмица ще трябва да бъде изяснен въпросът и какво ще се случи с тези, за които местата няма да стигнат. Според Стойко Танков най-логичното решение е те да бъдат настанени в държавни бази във вътрешността на страната, тъй като 80 % от украинските граждани у нас са в областите Бургас, Варна и Добрич. 

Областният управител е участвал в заседанието на Комисията по транспорт, като там е поставил въпроса по какъв начин ще се извърши извозването на хората. Вероятно това ще се случи с автобуси, наети от различни министерства и с помощта на частни превозвачи. Има и готовност с влакове да бъдат насочени към другите държавни бази във вътрешността на страната.

„До дни ще изясним всичко, за да може да пристъпим към преместването на бежанците. Вярвам, че ще се справим със ситуацията, както успяхме след началото на войната в Украйна за няколко дни да се организираме и да оформим Кризисния център. Искаме да уверим хотелиерите и украинските граждани, че това, което правителството е поел като ангажимент - до 31 май да се освободят  хотелите, да има възможност за настаняване на туристи, ще бъде изпълнено“, заяви Стойко Танков.
 


В категории: Войната в Украйна


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
21
Коментара
Мария АРНАУДОВА Социалните мрежи влошават концентрацията при децата Социалните мрежи влошават концентрацията при децата 15/12/2025, Понеделник 10:25 0
Мария АРНАУДОВА Какви са условията за туризъм в планините Какви са условията за туризъм в планините 15/12/2025, Понеделник 10:14 0
Флагман.БГ КНДР обезврежда над милион мини в Курска област КНДР обезврежда над милион мини в Курска област 15/12/2025, Понеделник 09:50 2
21
Коментара по темата
21.
Бургазлия
18.05.2022 17:57:46
1
4
Аве този помак от Асеновград, Танков много се прави че работи!
Ама за кого, за частни интереси, за партията или за България.
Много си навири носа и си мисли че хванал Бог за мантията!
Забрави ли откъде тръгна от секретарче на учкома във ВХТИ или си блокирал пенсионерски мозък!
20.
Кредитни милионери
18.05.2022 07:57:03
5
3
Хубави че са украинците че доста хотели спасиха от банките преди лятото. Иначе са ок хората няма лошо имали работа и хубав доход взели си кола на лизинг всеки с капитал от 5 бона може да подкара нова защо трябва да е мега богат само тъпотий говорите. И аз карам джип за 100 бона ама съм пред фалит запор имам чак на кучето в село. Кво значи скъпа кола колата скъпата не те прави богат скапано българско мислене като видят някой мишкар с лъскава кола и айде тоя е мега богат пффф
19.
Балък
17.05.2022 23:42:33
2
18
Кой и3род нареди да им слугуваме на тия усраинци?
18.
УЖАС
17.05.2022 22:44:11
1
17
Хитри нагли са тези Украйнци.Всички са на почивка на морето.Зщо не отидат на други места.Иьгонете ги по бързо и да си вземат квартири и да си плащат .....
17.
*********
17.05.2022 20:20:37
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
Налбантов
17.05.2022 13:14:30
1
41
Срам и позор ,храним милионери с чисто нови коли по над 100хил лв безплатно,Абе хора българите няма кво да ядът вие милионери храните ,нямам думи звемайте пример малко поне от Германия, бежанци с кола над 15хил лв е длъжен да си я продаде и самоиздържа срам
15.
Selim
17.05.2022 11:57:35
0
40
Не мога да разбера, защо им се угажда на капризите да са задължително на морето!!! Всички исааме там, ама не може!!
14.
Анонимен
17.05.2022 09:17:11
1
42
Голяма работа за сметка на българския народ никой няма да може да отиде на почивка заради тях
13.
До 12
17.05.2022 08:50:41
1
45
Иване ми кой да прецакат освен нас,кака Херо нарежда Кирчо изпълнява ,ти ако нямаш здравни осигуровки ще те оставят да умреш пред болницата,ама за украинците всичко се поема от държавата,нищо че голяма част от тях харчат в пъти повече от годишните здравни,за един час в мола!
12.
Иван
17.05.2022 07:52:44
2
43
Поредната лъжа. В коя държавна база ще ги преместите,като всички са с продадени карти за Българските работници. Или ще прецакате Нас ,за сметка на тях.
11.
Ее
17.05.2022 06:36:31
1
71
Няма такава наглост,пак по морето ,из цяла бг няма други места за настаняване ,освен по морето!С тоя жизнен стандарт ,голяма част от Българите виждат морето само на снимка,ама за неканените гости е друго те са с привилегии !
10.
Ние
16.05.2022 22:44:33
3
65
От Звездец чакаме да дойдат украинките.
Ще ги срещнем с обич и либов. Много либов.
Ние обичаме Украйна и искаме да помогнем.
9.
В интерес
16.05.2022 22:25:39
4
32
на истината, съвсем скоро това ще ни е бял кахър... На 22 май ще има гласуване, в резултат на което всички "държави" членки на частната криминална организация СЗО, оглавявана от етиопския терорист, ще загубят всякакъв суверенитет и ще са изцяло под нейната диктатура!
8.
Кондйо
16.05.2022 22:06:19
0
69
В м.търново да дишат чист балкански въздух базите са страхотни има потенциал за поне 1000 души града
7.
Някой
16.05.2022 21:58:56
2
87
С влакове ли??? А джипките къде ще ги оставят???
6.
16.05.2022 21:57:26
2
57
Защо не им гласуват по 500 лв на 4-5 човека и да се групират на свободен наем. Ако искат, ако не торбичката и чао.
5.
Пич
16.05.2022 21:49:12
2
87
Но после този да отговори кога обикновенните гаждани ще могат да почиват в същите тия бази и то безплатно като украинските братя
4.
Сзь
16.05.2022 21:40:08
10
103
РАЗКАРАЙТЕ УКРАИНСКИТЕ НАГЛИ БОЛУЦИ ОТ БЪЛГАРИЯ
3.
Булгар
16.05.2022 21:36:20
46
35
Ганя, който в никакъв случай не е нацист, няма да бъде доволен, докато не види украинците да горят.
2.
Дори и това
16.05.2022 21:08:24
6
117
са почивни станции, пак по морето, от които лишават българите, да не говорим за по-сериозните бъдещи последици от умишленото съсредоточаване на тази нагла инвазия по Черноморието!
1.
Бек
16.05.2022 21:08:17
1
148
А защо не Айтос, Карнобат, Средец, Малко Търново, те също са в Бургаско. И защо въобще трябва да са точно в Бургаско?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
От 15 декември: -40% на нови колекции и до -50% на преходни в TriA City Centre, Central Park и tria.bg От 15 декември: -40% на нови колекции и до -50% на преходни в TriA City Centre, Central Park и tria.bg Това е периодът, в който празничният шопинг достига своя пик Социалните мрежи влошават концентрацията при децата Социалните мрежи влошават концентрацията при децата Учени не откриват връзка между липсата на внимание и видеоигрите, но алармират за ефекта на известията и скролването Какви са условията за туризъм в планините Какви са условията за туризъм в планините Спасителите предупреждават за заледени участъци и препоръчват използването на котки   Как една случайна чаша в древен Китай се превърна в най-популярната напитка в света след водата Как една случайна чаша в древен Китай се превърна в най-популярната напитка в света след водата В Международния ден на чая, историята и пътят му по света „Ние, потребителите“: Наложеният платеж остава най-сигурната защита при онлайн пазаруване „Ние, потребителите“: Наложеният платеж остава най-сигурната защита при онлайн пазаруване Габриела Руменова призова клиентите да получават пратките си навреме и предупреди за натоварването на куриерите по празниците   Рибари уловиха и спасиха 150-килограмова есетра край Бяла (ВИДЕО) Рибари уловиха и спасиха 150-килограмова есетра край Бяла (ВИДЕО) Гигантската риба е върната в морето от екипажа на кораб "Свети Никола", а експертите я определиха като 20-годишна есетра – застрашен и защитен вид След оставката на кабинета "Желязков": Започват консултациите при президента Радев След оставката на кабинета "Желязков": Започват консултациите при президента Радев Държавният глава ще беседва с представители на две от парламентарните групи днес Агресивен мъж вся ужас в "Овча купел", прати майка си в кома Агресивен мъж вся ужас в "Овча купел", прати майка си в кома Лицето е настанено в психиатрично заведение Убит ли е Роб Райнер? Режисьорът и съпругата му открити мъртви в дома им в Лос Анджелис Убит ли е Роб Райнер? Режисьорът и съпругата му открити мъртви в дома им в Лос Анджелис Легендарният режисьор на „Когато Хари срещна Сали“ и съпругата му са открити безжизнени в дома им – подозира се престъпление Забрани за тирове и ремонти по ключови пътища преди празниците: Ограничения към Бургас и Варна Забрани за тирове и ремонти по ключови пътища преди празниците: Ограничения към Бургас и Варна Частично заледени пътища, гъсти мъгли и ремонтни дейности затрудняват движението
Поредна руска тенисистка смени гражданството си Поредна руска тенисистка смени гражданството си Полина Кудерметова ще играе за Узбекистан Найджъл Фараж ще съкрати 68 000 държавни служители, у нас темата продължава да е табу Найджъл Фараж ще съкрати 68 000 държавни служители, у нас темата продължава да е табу Той предлага система, в която заслугите, резултатите и ефективността ще имат значение  Нетаняху обвини премиера на Австралия, че с подкрепата за Палестина подхранва антисемитизма Нетаняху обвини премиера на Австралия, че с подкрепата за Палестина подхранва антисемитизма Израелският премиер направи остро изявление след смъртоносна стрелба срещу евреи в Сидни Защо Япония ще остане без панди за първи път от половин век Защо Япония ще остане без панди за първи път от половин век В момента тази страна има две панди, взети под наем от Китай Австралия обяви национален траур след стрелбата в Сидни Австралия обяви национален траур след стрелбата в Сидни "Злото се развихри на плажа Бонди по начин, който надхвърля всяко въображение", каза министър-председателят Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко Катастрофата стана преди 17 години Откриха паметник на Левски в Италия Откриха паметник на Левски в Италия На вълнуваща церемония на площад „Сан Паоло“ в италианския град Монца бе открит барелеф на Васил Левски Слави Ангелов: Задържаха шефа на Пето районно управление заради разчистване на сметки Слави Ангелов: Задържаха шефа на Пето районно управление заради разчистване на сметки Журналистът разкри, че преди акцията е бил търсен с конкретна информация за връзки между арестувания полицай и ключова фигура в наркосредите Милиони живеят в студени домове: България е сред уязвимите страни Милиони живеят в студени домове: България е сред уязвимите страни Делът на хората в Европейския съюз, които не са в състояние да поддържат домовете си адекватно отоплявани, нарасна след енергийната криза, предизвикана от руската инвазия в Украйна Google премахна AI видеа с герои на Disney Google премахна AI видеа с герои на Disney Бе им отправено официално предупреждение
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори