Община Царево отбеляза „Фестивала на зелениката 2022“ с тематична програма
Домакинът на събитието – инж. Георги Лапчев, пръв поздрави гостите
Всяка година през месец май, когато е цъфтежът на рядкото и красиво растение – странджанска зеленика, на територията на Природен Парк Странджа по традиция се организира едно от най-значимите събития за района – „Фестивалът на зелениката“.
Тази година домакин на събитието е красивото странджанско село Бродилово. Официалното откриване на 18-тото издание на „Фестивала на зелениката“ започна с изпълнение на химна на Странджа „Ясен месец“ от фолклорни групи на територията на ПП „Странджа“.
Актьорът – маестро Юри Ангелов представи стихотворение, написано от една учителка- истинска будителка.
След чудесното представяне на г-н Ангелов, инж. Георги Лапчев – кмет на община Царево и домакин на събитието, приветства всички присъстващи на празника.
На пролетния празник присъстваха и официални гости – кметът на община Малко Търново - Илиян Янчев, областният управител на Област Бургас Стойко Танков, заместник областен управител Тодор Иванов, кметът на село Бродилово Костадин Стойков, Петър Кънев – депутат, инж. Златка Азманова – заместник директор на „Югоизточно държавно предприятие – гр. Сливен“, и г-жа Елена Рафаилова.
Проведе се и демонстрация по Първа долекарска помощ в гората от експерти от БЧК - Бургас. За всички гости бе организиран кулинарен базар с домашно приготвени ястия.
Фестивалът продължи с богата фолклорна програма и туристически маршрути за всички желаещи.
АПИ има ново ръководство
Футболен ас потроши Ламборгини и бе закопчан
Кои зодии са най-съвместими в любовта
30/05/2026, Събота 18:40
0
Гърми сексистки скандал на Ролан Гарос
Трикове с алуминиево фолио: как да улесните живота си в кухнята
Много солени глоби в Гърция
Традиционна българска мусака: лесна стъпка по стъпка рецепта
Кола пламна като факла край Руен
Къща стана на пепел, има загинал
Как да приготвим перфектната домашна пица: стъпка по стъпка
ЕС предвижда край на мини шампоаните в хотелите
