Полицията в София на крак за финала за Купата на България
Няколко са спортните събития в столицата в неделя
Столичната полиция предприема специални мерки заради събития в София, съобщиха от МВР.
Полицейските служители ще следят за реда и за недопускането на инциденти на територията на града. При възникнала необходимост движението по маршрутите ще бъде спирано и възстановявано поетапно.
В 9 часа, пред сградата на Народно събрание, стартира полумаратон „Run for Europe”, който ще се проведе в три дистанции (5 км, 10 км и 21 км) и ще премине по бул. „Цар Освободител”, бул. „Васил Левски”, ул. „Гурко”, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”, бул. „Драган Цанков”, бул. „Климент Охридски”, бул. „Проф. М. Семов”, бул. „Андрей Сахаров”, бул. „Андрей Ляпчев”, бул. „Климент Охридски”, бул. „Г. М. Димитров”, ул. „Никола Габровски”, бул. „Симеоновско шосе”, бул. „Никола Вапцаров”, бул. „Драган Цанков”, ул. „Никола Мирчев”, ул. „Константин Щъркелов”, ул. „Незабравка”, парк „Борисова градина” от към алея „Яворов”, с финал маратонският вход на Националния стадион „Васил Левски”.
В 9 часа на откритата писта на Националния стадион „Васил Левски” започва и детско лекоатлетическо състезание, част от инициативата “Run for Europe”.
Около 11 часа от площад „Народно събрание” започва велошествие „София кара велосипед”, организирано от Фондация „София – Европейска столица на спорта”. Маршрутът на участниците е: бул. „Цар Освободител”, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”, бул. ”България”, бул. „Витоша“ до парк „Южен парк“ - III част, голямата поляна, откъм бул. ”Витоша”, където ще финишират, предава днес.бг.
В 17 часа на Националния стадион „Васил Левски” започва финалът за Купата на България между отборите на ПФК „ЦСКА - София“ и ПФК „Левски“.
На изградени контролно-пропускателни пунктове в района на спортното съоръжение полицаи ще извършват щателна проверка на всички посетители на футболната среща. Предприети са стриктни мерки за недопускане на посетители, които имат наложена забрана за посещение на спортни мероприятия.
Униформените ще следят за недопускане на зрители във видимо нетрезво състояние, както и на носещи забранени предмети и вещи (огнестрелно оръжие, пиротехнически изделия, ножове, палки, боксове, чадъри, бутилки, в това число и парфюми). Малолетни ще бъдат допускани на територията на стадиона само с пълнолетен придружител и предварително попълнена декларация, която може да бъде изтеглена онлайн. За да бъде избегнато струпване, призивът към зрителите е да се възползват от по-ранното отваряне на входовете на стадиона. Вратите за посетители ще бъдат отворени в 15 часа.
Ангажимент по охраната на спортната среща имат частни охранителни фирми, чиято задача е да следят за опазване на реда на територията на стадиона по време на провеждане на срещата. Те ще бъдат подпомагани от полицейски служители, които ще се намесват само при възникнала необходимост.
Как КАТ ще убие Waze
Строител откри зазидано злато за 9 млн. евро под стара пивоварна
Дизелът поскъпва двойно по-бързо от бензина, войните удариха рафинериите и доставките
Дрехите втора употреба вече са масов избор: 58,1% са пазарували second hand за година
Часове след първия курс: Новите влакове „Шкода“ осъмнаха с боклуци
Пожар пламна край Слънчев бряг, страховитият вятър усложнява гасенето
Вижте къде живее „наркоманката от тавана“, използвана за примамка на убития Георги Кузев
Инфлацията пада до 4,4%, но българите продължават да усещат силно поскъпването
Воден смерч се изви над Черно море
ChatGPT задейства тревога: OpenAI подаде сигнал до ФБР за баща, заподозрян, че планира убийството на 8-годишния си син
Доли Партън е зле, отмени още една изява
Явор Дачков: Димитър Николов отишъл с 10 души за Евровизия, Васил Терзиев - само със заместника си
