Избраха новия президент на Обединените арабски емирства
Мохамед бин Зайед е брат на Халифа бин Зайед Ал Нахаян, който почина вчера
Федералният върховен съвет на Обединените арабски емирства избра престолонаследника на емирство Абу Даби шейх Мохамед бин Зайед Ал Нахаян за президент на страната след кончината на досегашния лидер, предаде Франс прес, като се позова държавната осведомителна агенция на ОАЕ - УАМ.
Мохамед бин Зайед беше избран за президент на богатата монархия в Персийския залив, след като неговият брат Халифа бин Зайед Ал Нахаян почина вчера на 73-годишна възраст. Поради здравословни проблеми той отдавна не участваше в ежедневните дела на страната и управлението на практика беше поел Мохамед бин Зайед.
Шейх Мохамед бин Зайед Ал Нахаян е третият син на шейх Зайед бин Султан Ал Нахаян, който бе първият президент на Обединените арабски емирства и един от бащите основатели на ОАЕ.
Шейх Мохамед благодари на шейховете, членуващи във Федералния върховен съвет, за доверието, което са му гласували.
Избирането на Мохамед бин Зайед за президент на ОАЕ официализира лидерската му позиция в богатата петролна страна с население от 10 милиона души.
ОАЕ, които са съюзник на Саудитска Арабия и Съединените щати, бяха първата страна от Залива, която нормализира отношенията си с Израел. Това се случи през 2020 г., припомня Франс прес.
Ресторантьори и хотелиери настояват отново за 9% ДДС
Премиерата на документалния филм за Цанко Цанев ще се излъчи Бургас
Забраниха участието на транссексуални жени в Олимпийските игри
Защо фабричните акумулатори издържат по-дълго от купените в магазина
26/03/2026, Четвъртък 16:20
0
Откриха незаконни кланици в Кърджалийско с тонове месо без ясен произход
Вземете бира, малко паста за зъби и направете тази смес
Числото 26 е знак за идващата Божия закрила към 4 зодии
ЦИК показа бюлетините за вота на 19 април и отчете над 60 000 заявления от чужбина
Румен Радев пристигна в Бургас за среща с граждани (ВИДЕО)
Изкупуват цели сгради за отдаване под наем, все повече българи няма да имат възможност за собствено жилище
Жена пострада при катастрофа в столичния квартал Младост 4
Задържаха мъж за крипто измами за над 415 хиляди евро
