Петър Кънев направи дарение на 700 книги за 15 ямболски училища
Литературна среща се състоя в културно-информационен център „Безистена“
Дарение на 700 книги на 15 ямболски училища направи народният представител Петър Кънев в родния му град Ямбол. Благородната инициатива е подкрепена и от зам.-председателя на Народното събрание Кристиан Вигенин и се осъществява съвместно с издателство „Захарий Стоянов“.
Дарението на книги от български автори беше направено на литературна среща в културно-информационен център „Безистена“ в Ямбол, която се провежда в навечерието на 24 май. На нея бяха представени и последните творби на ямболските творци – писателя Любомир Котев и поета Тенко Тенев.
„Аз съм безкрайно свързан с моя роден град и затова решихме със съмишленици да направим едно добро дело за библиотеките на ямболски училища“, каза Петър Кънев. Той уточни, че дарението е и в памет на починалите му родители, които са били учители в Ямбол – майка му е била над 30 години преподавател по математика, а баща му е бил дългогодишен директор на ОУ „Христо Смирненски“ в града.
„Петър Кънев е един от малкото съвременни дарители, ктитори и спомоществователи. От Ямбол до Бургас в редица градове и техните читалища и училища са получавали дарения на книги на български автори от него“, подчерта издателят Иван Гранитски.
Българските самолети F-16 прелетяха над София, каква е мисията?
Тя е най-красивата жена в света, според Григор Димитров
Прокуратурата представи факти и документи по случая с Теодора Георгиева и Пепи Еврото
Заможните хора по света инвестират в европейски имоти
Може да превземем Куба "приятелски", смята Тръмп
Държавата дава 115 евро на квадрат за терен във Варна, а в Бургас иска по 1000 евро
Сестрата на Ким Чен Ун осъди американско-израелските удари срещу Иран
Нов протест иска оставката на Сарафов
10/03/2026, Вторник 11:00
0
Цената на петрола ще се задържи висока, в Гърция горивото вече е 1.89 евро
