×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Никакви нови изисквания не бива да бъдат предявявани към Украйна в мирните преговори, обяви Зеленски
  • БНБ и банки работят в събота през януари
  • Измамници пращат фалшиви имейли от името на КФН
  • Европа готви отговор на заплахите от САЩ за Гренландия
  • МВнР предупреди за усложнена пътна обстановка в Босна и Херцеговина
  • Частично бедствено в Крумовград
  • Дават на пенсионерите средно по 524 евро
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Генералният директор на ГД „Морско дело и рибарство“ към ЕК Чарлина Вичева проведе работни срещи в Бургас


Генералният директор на ГД „Морско дело и рибарство“ към ЕК Чарлина Вичева проведе работни срещи в Бургас
Тя беше придружавана от изпълнителния директор на ИАРА Христо Панайотов
13 Май 2022, Петък, 19:50 ч.
Автор: Флагман.БГ

Наясно сме с проблемите в сектора, но колкото и да ни се иска, те не могат да бъдат решени за ден или два, каза тя

Поредица от работни срещи проведе в Бургас Чарлина Вичева, генерален директор на Главна дирекция „Морско дело и рибарство“ към Европейската комисия. Тя беше придружавана от изпълнителния директор на ИАРА Христо Панайотов, като двамата отделиха време и внимание на представители на сектор рибарство, с които обсъдиха актуални и наболели въпроси, свързани със състоянието на бранша.   

„Това е първото ми официално посещение в Бургас в качеството ми на генерален директор. Изключително ми е приятно да бъда тук. За мен беше важно да се срещна със сектора, който е тук, затова беше задължително да дойда до Бургас, макар и за посещение по-кратко от 48 часа“, каза Вичева пред представители на местните медии. 

„Срещата ми дава голяма надежда. Видях сектор, който е добре информиран, но и взискателен. Сектор, който е в трудности, свързани с кризите, които ни настигнаха – пандемията от COVID-19 и войната в Украйна. Моята роля беше не само да ги изслушам, но и да представя последните мерки, които са подготвени на европейско ниво, за да можем да бъдем в помощ на производители, преработватели и рибари. За мен беше важно да направя пряк контакт и да чуя всички въпроси, които представителите на сектора биха могли да имат към мен“, добави Вичева. 

От думите ѝ стана ясно, че финансово подпомагане на рибарите е възможно по две различни оперативни програми, но за тяхното реализиране са необходими политически действия и решения.

Тя и Христо Панайотов проведоха още две важни срещи – с представители на консултативния съвет по рибарство в  Черно море, както и с регионалното звено на генералната комисия за риболов в Средиземно и Черно море. 

„За мен е гордост, че регионалното звено за Черно море на тази голяма организация, в която има няколко страни членки, се намира точно в Бургас. Това стана възможно и заради геополитическата тежест на Европейския съюз“, добави генералният директор на Главна дирекция „Морско дело и рибарство“ към ЕК.

Вичева допълни, че чрез диалога с консултативния съвет се правят отчети на спецификата на Черно море.  От своя страна Христо Панайотов изрази увереност, че подобен тип срещи ще донесат ползи на бранша в дългосрочен план. 

„Наясно сме с проблемите. Колкото и да ни се иска, те не могат да бъдат решени за ден или два. С подобен род срещи обаче полагаме добра основа, върху която да стъпим в близко бъдеще. Винаги съм приветствал конструктивния диалог с всички възможни страни в бранша“, каза Панайотов.
 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
6
Коментара
Флагман.БГ Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби 08/01/2026, Четвъртък 21:21 5
Флагман.БГ Гущеров посрещна Нова година - сам като куче Гущеров посрещна Нова година - сам като куче 08/01/2026, Четвъртък 21:00 4
Тервел ИЛИЕВ Азис отиде на Хаваите, няма да се върне скоро Азис отиде на Хаваите, няма да се върне скоро 08/01/2026, Четвъртък 20:20 1
Флагман.БГ Баби кълнат еврото, искат си лева Баби кълнат еврото, искат си лева 08/01/2026, Четвъртък 19:21 0
Емел МАХМУД Идва кучи студ Идва кучи студ 08/01/2026, Четвъртък 18:00 0
6
Коментара по темата
6.
Възмутен БСПар
14.05.2022 12:25:52
1
2
Нямало най-после Йордан Георгиев да си хване гората в Сливен и да остави Бургас да се развива! Христо Панайотов е признат за невероятен кадър, който разбира от пощи, земеделие, икономика а вече и от рибарство и аква култури! Нека му дадем шанс да покаже какво може без инструкции от Зафиров и Йордан Георгиев
5.
Минка Златева
14.05.2022 11:15:08
0
4
Всеки друг дърпа конците в ИАРА, само не и Ицето. БСП кадрува в лицето на Йордан Георгиев заедно с бившия Николов. ПР не помага.
4.
ДС
14.05.2022 11:09:17
0
4
Христо Панайотов не е виновен! Просто е мекотело и няма как да изрази собствено мнение. Затова и Йордан Георгиев си правинкаквото иска в ИАРА! Той е къдровак номер 1 не само в ИАРА, но и в цялото каре ИАРА, МА, ДППИ и Пристанище Бургас!
3.
От БКП
14.05.2022 10:18:06
0
4
Йордан Георгиев ги назначава той казва на Христо Панайотов кой да уволни и кой да назначи,той е кадровика в ИАРА!!!
2.
Не че нещо
14.05.2022 08:26:09
3
0
Чарлина, какво звучно българско име, на дядо си Чарли или баба Чочолина.
1.
До БКП
13.05.2022 20:13:26
1
19
Това ли ви е най ценният кадър бре? Ицо Панайотов?
Та на Пощите ли не го правихте директор, та на Земеделието ли, а то нищо не става от него.
Смехурковци
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Български дипломати предупреждават: Светът се тласка към война, а управниците ни мълчат Български дипломати предупреждават: Светът се тласка към война, а управниците ни мълчат Българското дипломатическо дружество алармира за ескалация на конфликти, срив на международното право и риск Европа да се превърне в бойно поле Близо 2 млрд. евро чужди инвестиции в Бургас, областта е сред лидерите в страната Близо 2 млрд. евро чужди инвестиции в Бургас, областта е сред лидерите в страната Община Несебър се нарежда на второ място Гущеров посрещна Нова година - сам като куче Гущеров посрещна Нова година - сам като куче Той отдавна се раздели с жена си Светлана, после завъртя още няколко през леглото си, но явно пак е сигнал Кой ще придобие активите на „Лукойл“? „Chevron“ фаворит за рафинерията в Бургас Кой ще придобие активите на „Лукойл“? „Chevron“ фаворит за рафинерията в Бургас Те са на стойност 22 млрд. долара, приближаваме се към развръзката, обяви енергиен анализатор  „Евро, евро, брояк си“: Гошо Ланеца пусна брутално тъпа песен „Евро, евро, брояк си“: Гошо Ланеца пусна брутално тъпа песен „Виждам в това Божия пръст, но песента вече е записана и скоро всички у нас ще могат да я чуят“, казва певецът Азис отиде на Хаваите, няма да се върне скоро Азис отиде на Хаваите, няма да се върне скоро Евентуално за концертите на 13-14 февруари, каза звездата  БНБ предупреди: Ако пишете цитати от Веско Маринов по евробанкнотите, ще ги конфискуваме БНБ предупреди: Ако пишете цитати от Веско Маринов по евробанкнотите, ще ги конфискуваме Писането на различни послания върху банкнотите се класифицира като умишлено повреждане, което прави тези пари невалидни и неприемливи за всякакви финансови транзакции, предупреждават от БНБ Грипът набира сила в България: Какво трябва да знаете за новите инфекции и как да се защитите Грипът набира сила в България: Какво трябва да знаете за новите инфекции и как да се защитите Обикновено пикът на грипа е в края на януари, тоест имаме едни три седмици за повишаване Баби кълнат еврото, искат си лева Баби кълнат еврото, искат си лева Емоциите „за“ или „против“ отстъпват място на реалните трудности, които управляващите не са решили, независимо че имаха доста време да го направят Какви са страничните ефекти и противопоказанията на джиндифила? Какви са страничните ефекти и противопоказанията на джиндифила? Фармацевтичният колеж към Националния университет в Сеул и Медицинският факултет към Националния университет на Виетнам ни напомнят, че джинджифилът се използва в китайската и индийската медицина от няколко хиляди години
Гренландски опозиционен лидер: Трябва да преговаряме със САЩ без участието на Дания Гренландски опозиционен лидер: Трябва да преговаряме със САЩ без участието на Дания Наскоро Тръмп засили заплахите да превземе Гренландия, възраждайки идея, която той лансира за първи път през 2019 г. по време на първия си мандат Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби Нова година Дениз посрещна в Тайланд, където не пропусна да покаже как изглеждат новите й придобивки в изрязан бански Кой ще придобие активите на „Лукойл“? „Chevron“ фаворит за рафинерията в Бургас Кой ще придобие активите на „Лукойл“? „Chevron“ фаворит за рафинерията в Бургас Те са на стойност 22 млрд. долара, приближаваме се към развръзката, обяви енергиен анализатор  СЕМ коментира казуса с освобождаването на Мария Цънцарова от БиТиВи: Има ли нарушение на Закона за радиото и телевизията? СЕМ коментира казуса с освобождаването на Мария Цънцарова от БиТиВи: Има ли нарушение на Закона за радиото и телевизията? Членовете на Съвета за електронни медии ще анализират мотивите на БиТиВи и ще се произнесат за нарушаване на свободата на изразяване и лоялност към работодателя. Имат ли право властите да стрелят? Вижте видео от инцидента в Минеаполис Имат ли право властите да стрелят? Вижте видео от инцидента в Минеаполис Лявата активистка Рене Никол Гуд е опитала да предотврати опита на властите да арестуват мигранти Чаша топла вода сутрин прави чудеса с организма ни Чаша топла вода сутрин прави чудеса с организма ни Когато човек спи, кожата изпарява голямо количество течност, влагата също си отива с дишането, така че сутрин тялото се събужда в състояние на дехидратация Жената убита от имиграционни служби в Минеаполис е майка на 3 деца и поетеса  Жената убита от имиграционни служби в Минеаполис е майка на 3 деца и поетеса  Рене Никол Гуд е 37-годишната американка, която загуби живота си по време на конфронтация с федерален агент на ICE  Романтична мечта или не, и как да си купиш къща за 1 евро в Италия? Романтична мечта или не, и как да си купиш къща за 1 евро в Италия? Скромната инвестиция може да стане реалност в малки италиански селища, но включва задължителни ремонти и запазване на културната им идентичност Ирак поема контрола над едно от най-големите петролни находища на "Лукойл" Ирак поема контрола над едно от най-големите петролни находища на "Лукойл" Решението позволява на Ирак да поддържа производството на петрол в едно от най-важните находища в света Перуански шамани предрекоха падането на Мадуро, второто им предсказание - Тръмп ще се разболее Перуански шамани предрекоха падането на Мадуро, второто им предсказание - Тръмп ще се разболее Съединените щати трябва да се подготвят, защото Доналд Тръмп ще се разболее сериозно, казват шаманите
Линдзи Греъм, сенатор Линдзи Греъм, сенатор Комунистическата диктатура в Куба е на ръба на краха след свалянето на Мадуро. Въпрос на време е Виц на деня Виц на деня - Баничките ви са ужасни!
- Госпожо, правил съм банички, още преди да се родите!
- А защо чак сега ги продавате?
Виц на деня Виц на деня Съпругата към мъжа си:
- Ако продължаваш да играеш карти всяка вечер, ще си намеря любовник!
- Гледай, само да не е от нашето каре, че трудно ще намерим четвърти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако желаеш нещо много силно, то ще се осъществи, при това по най-неочакван начин
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори